סגור

נתניהו: "יש פתרון לפלונטר הפוליטי"

ראש הממשלה מצדד בהצעת הבחירות הישירות אותה העלה יו"ר ש"ס, קורא גם ליו"ר ימינה להצטרף ולתמוך בה, וטוען כי לא ייתכן שעם 7 מנדטים יכהן כראש ממשלה. "אם בנט לא יעשה זאת, פירוש הדבר שהוא חובר לשמאל". דרעי: "סיעת ש"ס תתמוך בנתניהו כמו שתמכנו עד עכשיו"

אלעד הומינר, חדשות כיפה
ז באייר התשפא
,
19 באפריל, 2021 15:50
נתניהו

נתניהוצילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ישיבת סיעת הליכוד שנערכה היום (ב') בכנסת, נפתחה עם דבריו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, לו נותרו עוד 15 ימים לפקיעת המנדט להרכבת הממשלה הבאה. עד כה נתניהו לא מצליח להשיב אל מפלגתו את יו"ר תקווה חדשה, ח"כ גדעון סער. עוד בטרם ישיבת סיעת הליכוד ערך נתניהו פגישה עם יו"ר ימינה, ח"כ נפתלי בנט, שגם איתו לא הגיע עד כה להסדר.

הסוף לפלונטר הפוליטי? ש"ס הגישה הצעה לבחירה ישירה לראשות הממשלה

"יש פתרון לפלונטר הפוליטי ורוב עצום בציבור תומך בו", אמר נתניהו בפתח דבריו. "במקום להרכיב ממשלות אבסורדיות, למשל עם ראש ממשלה שקיבל בבחירות רק שבעה מנדטים, יתקיימו בחירות ישירות לראשות הממשלה. הציבור יבחר ישירות את ראש הממשלה בבחירות בזק, בלי לפזר את הכנסת". 

נתניהו קרא לבנט לתמוך בהצעה אותה העלה יו"ר ש"ס, אריה דרעי. "היום גם מגיע רגע האמת של נפתלי בנט. הוא התחייב שלא לשבת תחת לפיד עם מרצ והעבודה, בתמיכת המשותפת. לכן עליו להפסיק לדהור לממשלת שמאל יחד עם לפיד, מרצ והעבודה. עליו לתמוך בהצעתנו לוועדה המסדרת שמונעת את העברת הכוח בכנסת לשמאל ואף משאירה בידיו את זכות הווטו ולתמוך בפתרון הבחירה הישירה, דבר שרוב עצום בקרב מצביעיו תומך בו. אם בנט לא יעשה זאת, פירוש הדבר שהוא חובר לשמאל.

בישיבת הליכוד, הזכיר נתניהו דברים שאמר בנט במהלך הבחירות. "בנט אמר בבחירות שלא יהיה ראש ממשלה עם עשרה מנדטים כי זה לא מוסרי ולא דמוקרטי, אבל זה מה שהוא עדיין מנסה לעשות כרגע עם לפיד, מרצ, העבודה והמשותפת". 

עוד הוא אמר: "הם דנים עכשיו בממשלה של השמאל. הם קוראים לזה אחדות אבל זו ממשלה של השמאל עם שיתוק פריטטי שמוכר לכם. זה דבר רע מאוד לעם ישראל. זה כמובן לא משקף את ההתחייבויות של בנט מהבחירות".

דרעי: "אנחנו לקראת בחירות חמישיות שלא יביאו הכרעה"

כמו שאר ראשי הסיעות, גם יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי, נשא נאום בפתח ישיבת סיעתו, והתייחס כמובן להצעה אותה העביר לראש הממשלה בנימין נתניהו, הצעה לעריכת בחירות ישירות לתפקיד ראש הממשלה. 

"הצעת החוק הזו לא משנה את המשטר", אמר בפתח דבריו. "היא גם לא משנה את הכללים. היא רק נותנת פתרון למבוי סתום שישראל נקלעה אליו. ארבע פעמים הלכנו לבחירות, אין ממשלה בישראל ואנחנו לקראת בחירות חמישיות ששוב לא יביאו הכרעה ויהיו הכנה לבחירות שישיות ומי יודע עוד לאיפה. יש דיבורים על ממשלה חלופית אחרת שנראית לי הזויה, ממשלה עם כל כך הרבה קטבים. אין לה שום מכנה משותף חוץ מרק לא ביבי והיא תחזיק מעמד זמן קצר מאוד ומי יודע מה הנזקים שתביא".

דרעי הסביר: "לכן הצענו דבר פשוט וברור: לא מפזרים את הכנסת ולא משנים את שיטת המשטר. אלא העם, שהוא הריבון, יגיד את דברו לגבי מי הוא רוצה בתור ראש ממשלה. אותו ראש ממשלה יצטרך את אמון הכנסת גם בתקציב וגם בהצגת הממשלה. אני מעריך שאם אכן החוק יעבור, נלך תוך 30 יום לבחירות".

יו"ר ש"ס הבהיר כי בכל מצב הסיעה בראשותו תישאר נאמנה לנתניהו: "אני לא מסתיר, אנחנו עקביים. סיעת ש"ס תתמוך בנתניהו כמו שתמכנו עד עכשיו. הציבור יאמר את דברו ואני מעריך שלאחר מכן תהיה לו האפשרות להקים ממשלה".

19.04.2021

1. עבריין עם קלון (שנאשם בעברות חדשות) מקדם נאשם בפלילים. (יאיר)

חילול השם.

דווח על תגובה לא ראויה
19.04.2021

2. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!! (מאיר -עברי אנכי)

לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!

דווח על תגובה לא ראויה
19.04.2021

3. מזרוחניקים (מזרוחניקים שווים חילונים עם חצי שקל על הראש)

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

4. עוד בחירות??? (א)

אפשר להקים עכשיו ממשלת ימין על מלא ללא נתניהו!

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

5. לא צריך בחירות ישירות. אפשר להקים ממשלת ימין על מלא בלי ביבי. פשוט פשוט פשוט..... (א)

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

6. "ממשלת השמאל" עם לפיד תהיה בעלת רוב ימין (א)


ימין: בנט סער חרדים או ליברמן
אמצע: גנצ
ימין במסווה של שמאלו: לפיד

שמאל אמיתי: עבודה

זהו. זאת ממשלת השמאל של לפיד.
מי שמאלני שם וץ מהעבודה?

דווח על תגובה לא ראויה
20.04.2021

7. בושה למדינה שדרעי יושב בכנסת או בממשלה. בושה (דרעי הביתה!)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עשה זאת שוב. נתניהו צילום: Gili Yaari/Flash90

סוד הקסם של נתניהו שיריביו מסרבים ללמוד

קרא עוד