סגור

המשא ומתן בין בנט לנתניהו: "אם תצליח להביא את סמוטריץ, אני איתך"

יו"ר ימינה וראש הממשלה חידשו את השיחות ביניהם, כשבליכוד מקווים שבנט יצטרף ויחד ישכנעו את הציונות הדתית להצטרף גם בהישענות על רע"מ. בימינה מעוניינים בסדר ההפוך, ראשית שהציונות הדתית תשתכנע ואז ימינה תצטרף

עדיאל שביט, חדשות כיפה
כח בניסן התשפא
,
10 באפריל, 2021 20:42
נתניהו ובנט

נתניהו ובנטצילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

ארבעה ימים חלפו מאז הוענק המנדט לבנימין נתניהו להרכיב ממשלה, כשהפלונטר מול המפלגות הסרוגות טרם נפתרו. נתניהו זקוק ליו"ר ימינה, נפתלי יאשר את הצטרפותו לממשלה ובמקביל לשכנע את הציונות הדתית להצטרף גם הם על אף התמיכה של רע"מ. נתניהו ובנט נפגשו הערב (ש') פעם נוספת בתקווה להגיע להבנות, כששני הצדדים מסכימים שהכרחי שהציונות הדתית תודיע כי היא מצטרפת לממשלה בכל מצב, ובכך תוקם ממשלה.

אלא שישנו פער בין ימינה והליכוד מה צריך לקרות קודם, הצטרפות של ימינה ואז הפעלת לחץ על הציונות הדתית או להפיך, קודם הפעלת לחץ ואז ימינה תצטרף. לפי חדשות 12 דווח כי בנט אמר בסוף הפגישה ביניהם: "״אם תצליח להביא את סמוטריץ, אנחנו נהיה איתך, תהיה לך ממשלה". בימינה לא מוכנים להתחייב כי הם לא מוכנים שהקבלה ברע"מ תגיע מהם בלבד, ולכן הם מחכים להסכמה של הציונות הדתית שיחלקו איתם בקבלה הזו. 

בליכוד זועמים על סדרי העדיפויות של בנט, וטוענים שהצינות הדתית ודאי תצטרף, אך מי שמונע מהם הוא בנט, שלא מראה נכונות אמתית ולכן קל לציונות הדתית להחרים גם את רע"מ. במקביל על פי הדיווחים, יאיר לפיד, מי שאמור לקבל את המנדט אם נתניהו לא יצליח, נמצא בארצות הברית בחופשה. הימצאותו של לפיד בחופשה לא מונעת ממנו ומבנט להמשיך את השיחות ביניהם בשלט רחוק, ובכך בנט דואג להשאיר את כל האפשרויות פתוחות.

 

10.04.2021

1. בן גביר בחרנו בכם בהמלת ראש הממשלה בנימין נתניהו .תבינו המצב קשה קשה מאוד לשבור את האיבה תבוא מצעד בונה מצד הציונות הדתית ומצד רע״מ קרה קורה דבר בישרא (הכהן )

הביטו זו השעה הטובה שלכם שלי של כולנו יהי א מ ן

דווח על תגובה לא ראויה
10.04.2021

2. לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!! (מאיר -עברי אנכי)

לא תקום עוד ממשלת ערב רב בארץ ישראל!!!

דווח על תגובה לא ראויה
11.04.2021

3. אם רע"ם מוכנים לתמוך בלי שינוי חוק הלאום וביטול חוק קמיניץ - בבקשה. אבל ברור שזה לא המצב. (יש להם דרישות לא הגיוניות)

תנו לשמאל להיכשל

דווח על תגובה לא ראויה
11.04.2021

4. איזה שפל של מנהיג אפסיות החיים סתם גבבה (בנט)

תביא אותו תלך איתו בארץ של זבל ועוד רוצה להיות ראש ממשלה אולי בעזה

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עשה זאת שוב. נתניהו צילום: Gili Yaari/Flash90

סוד הקסם של נתניהו שיריביו מסרבים ללמוד

קרא עוד