סגור

סקר מנדטים: מצטמצם הפער בין יש עתיד לליכוד

סקר חדש של ערוץ 12 מצביע על תנודה קלה במפת הגושים, כאשר יאיר לפיד עומד על 18 מנדטים ונתניהו על 28. בנט מטפס במעט ל-11 מנדטים וסמוטריץ' מתקרב בסכנה לאחוז החסימה עם 4 מנדטים

שירה שור, חדשות כיפה
יא באדר התשפא
,
23 בפברואר, 2021 21:01
יאיר לפיד

יאיר לפידצילום: Oren Ben Hakoon/POOL

27 ימים לבחירות ומפת הגושים, על פי הסקרים שמתפרסמים, עדיין לא מוכרעת. עם זאת, תנודה מסוימת מופיעה בסקר שמתפרסם הערב (ג') בחדשות 12, כאשר מפלגת יש עתיד בראשות יאיר לפיד מצמצמת את הפער ממפלגת הליכוד של ראש הממשלה נתניהו, ועומדת על 18 מנדטים, בעוד הליכוד על 28 בלבד. 

תקווה חדשה של גדעון סער ממשיכה לרדת ועומדת רק על 13 מנדטים. ימינה של בנט מתחזקת במעט, עם 11 מנדטים. הרשימה המשותפת יורדת ל-9 מנדטים. ש"ס ויהדות התורה מתייצבות על 8 ו-7 מנדטים, בהתאמה. ישראל ביתנו מתייצבת גם היא על 7 מנדטים.

תנודות נרשמו גם במפלגות הקטנות שמתנדנדות על אחוז החסימה, כאשר העבודה יורדת ל-6 מנדטים, על אף התחזיות החיוביות שניבאו לה עם כניסתה של מרב מיכאלי ליו"ר המפלגה הוותיקה. הפתעה נרשמה במפלגתו של בני גנץ, כחול לבן, עם עלייתה ל-5 מנדטים, ככל הנראה כתוצאה ממאבקו של שר הביטחון לאפשר פתיחה של המשק. 

גם במפלגתו של בצלאל סמוטריץ' 'הציונות הדתית' נרשם שינוי, אך לא כל כך לטובתה: ארבעה מנדטים מקבלת המפלגה בסקר ובכך מתנדנדת על אחוז החסימה, לאחר שבזמן האחרון הצליחה להעלות לחמישה מנדטים. מרצ סוגרת את הרשימה עם 4 מנדטים גם היא.

(ראיון של גדעון סער, יו"ר "תקווה חדשה", בכיפה)

23.02.2021

1. חייבים לסמורטיץ (מנחם)

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2021

2. סמורטריץ ברגע שפתח את פיו (אליעזר בית אל)

בנושא הקורונה והחיסונים, (להכניס את הלא מחוסנים למעצר בית, וכן מתווה חתונות התחסמת-התחתנת) הוא איבד את הקול שלי ומשפחתי ,ולעוד הרבה דתיים לאומים שלא רוצים להתחסן כל אחד מסיבותיו הוא.

היום אני אצביע לרפא בראשות דר' אבני ,שסימנה ר'. אני מאמין שהם יכולים להיות הפתעת הבחירות, ואם לא יעברו , הכל בסדר זו תהיה הצבעת מחאה שלי.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

פרופסור גמזו מתחסן. אך כמה מעובדיו התחסנו? צילום:  Miriam Alster/Flash90

דוגמה אישית: באיזה בית חולים התחסנו הכי הרבה עובדים?

קרא עוד