סגור

גפני תוקף: "אתם שהכנסתם אותנו לגור בצפיפות כזאת, אתם אשמים"

יו"ר דגל התורה נשא נאום זועם במליאת הכנסת, והטיל את האחריות להתפרעויות בבני ברק ולגל האלימות בציבור החרדי על המדינה: "בושה שזורקים את זה על הציבור החרדי שהוא ציבור שקט ולא אלים"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יב בשבט התשפא
,
25 בינואר, 2021 15:45
האוטובוס שהוצת בבני ברק, אמש

האוטובוס שהוצת בבני ברק, אמשצילום: דוברות המשטרה

הסערה סביב ההתפרעויות בבני ברק ובירושלים בליל אמש (א'), שכללו בשיאן הצתת אוטובוס שנהגו הוצא ממנו בכוח בבני ברק, והשחתת הרכבת הקלה בירושלים, ממשיכה להשתולל. יו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני, תקף אחר הצהריים במליאת הכנסת את המשטרה ואת המדינה, וטען כי הפורעים אינם קשורים לציבור החרדי.

העימותים נמשכים: אוטובוס הוצת בבני ברק, הרכבת הקלה הושחתה

"יש מסע דה לגיטימציה נגד הציבור החרדי על התפרעויות ושריפת אוטובוסים", אמר גפני. "כעת מתברר שאלו הצילומים, נמצאים פה חבורה של צעירים שבספק אם הם בכלל תושבי בני ברק עם סימון X על הקפוצ'ונים, וכותב הכתב איתי בלומנטל מ'ווינט' שהוא לא דתי, אלו הם נערי השוליים שהובילו אתמול את המהומות בבני ברק במהלכן שתי אוטובוסים נרגמו ואחד מהם אף הועלה באש, לבשו חולצות זהות ושרפו פחי אשפה, ירו זיקוקים לכל עבר, ואני אשם? הילדים שלי אשמים? אנחנו לא יכולים לצאת לרחוב?!"

גפני תקף את המשטרה ואת השר לביטחון פנים: "יש פה משטרה שעושה חקירות אפידמיולוגיות ולא יודעים להביא את חבורת הפושעים הללו למאסר? למה אנחנו מקבלים את התדמית הזו? מהפוגרומים הללו השבוע סבלו הציבור החרדי ומי שהיה אמור לטפל בהם זה המשטרה של אמיר אוחנה. בושה שזורקים את זה על הציבור החרדי שהוא ציבור שקט ולא אלים. זה לא דבר חדש כולנו יודעים זאת".

בהמשך דבריו התייחס ח"כ גפני לחוק להעלאת הקנסות למוסדות שיפרו את הנחיות הקורונה, וטען כי הוא פסול, וכי במצב של פיקוח נפש המוסדות לא ייפתחו: "החוק הזה של העלאת הקנסות פסול מיסודו, אם מדובר במצב של פיקוח נפש - לא יפתחו את מוסדות החינוך. אם לא מדובר במצב כזה נראה לכם שהקנס הזה זה מה שישנה? יש מי שרוצה לעשות על זה הון פוליטי, כולם מדברים על החרדים עכשיו, זה הנושא.

"עברנו שלוש תקופות במהלך הקורונה, בהתחלה היינו בתחלואה גבוהה, אח"כ הגיעה תקופה שהחרדים היו הכי נמוך, לא שמענו מילה אחת בתקשורת על המשפחה החרדית שיש לה שמונה ילדים ו-2 ילדים נמצאים בבידוד במטבח, ופתאום עכשיו שהתחלואה שוב גבוהה חזרו לתקוף אותנו. לא אנחנו אשמים, אתם שהכנסתם אותנו לגור בצפיפות כזאת, אתם אשמים. ואח"כ מעיזים לתקוף אותנו על דברים שאינם נכונים. עורבא פרח". סיים גפני את נאומו.

25.01.2021

1. תעופו מהמדינה אמ (סמי)

גפני לך תיקח את התרופה

דווח על תגובה לא ראויה
25.01.2021

2. מר גפני! הצחקת אותי (מאיר )

אנחנו? אנחנו? הכנסנו אתכם לשכונות הצפופות או שאתם בחרתם
אולי פעם אחת תראה את עצמכם במראה ותבדקו במה אתם אשמים?

דווח על תגובה לא ראויה
25.01.2021

3. תפסיקו להשריץ 9/10ילדים. תשתמשו באמצעי מניעה (Iosy)

כמו כל משפחה נורמלית

דווח על תגובה לא ראויה
25.01.2021

4. הו תמימות קדושה (ש)

אל תבלבל את המוח. אתם גזלנים ונתקיימו בכם דברי הנשר הגדול ביד החזקה ו'סוף אדם זה שיהא מלסטם את הבריות'. אנחנו הכנסנו אתכם לגור בצפיפות? קודם כל בוא תסגור כמה ישיבות ובמקומן תבנה כמה גנים ציבוריים לטובת תושבי העיר. אחר כך תשלח את הבטלנים בציבור שלכם לעבוד ותסביר להם שחובתו של אדם לפרנס את רעייתו וילדיו לא פחותה מחובתו ללמוד תורה.

דווח על תגובה לא ראויה
25.01.2021

5. ללכת עם,להרגיש בלי. (כן בממשלה,כן לכאורה נירדפים.)

ליחצן נירדפות עמ להשיג תשומת לב ואהדה, היא פוליטיקה שעובדת אצל ציבור הבוחרים הצייתני לדעת גדולי תורה. אבל אינה דרך התורה.
להטעות ציבורים, להציג אחרים כרעים הוא רוע בפני עצמו. זה בשיטיות מתמשכת ללא קשר לתקופת קורונה או תקוםה אחרת.

דווח על תגובה לא ראויה
25.01.2021

6. עלוב (אומר)

אנחנו "הכנסנו אתכם..." . חבורת עלובים פושטי יד. אתה גם רוצה שניקנה לכם בתים? צאו לעבוד עלוקות. מגדלים פה דור נוסף של נזקקים ונזקקי גמ"חים. בורים וכסילים.

דווח על תגובה לא ראויה
25.01.2021

7. 'אתם שהכנסתם אותנו לגור בצפיפות כזאת'?.. מי בדיוק הכניס אתכם לגור בצפיפות? (מד)

דווח על תגובה לא ראויה
25.01.2021

8. אתם מביאים 15 ילדים (תבורכו) ורבים מהגברים של מתבטלים ולא עובדים. שאר הציבור אשם בזה שאתם גרים בצפיפות?? ומה השקשר בין זה לחתונות המוניות, טישים, ישיב (אפס ביקורת עצמית, בושה)

דווח על תגובה לא ראויה
25.01.2021

9. חחח גפני התחרפן, לקח גוינט לפני שדיבר (אבי)

לא מקנה בחשבון הנפש שהם צריכים לעשות

דווח על תגובה לא ראויה
25.01.2021

10. כרגיל תוקפים בלי להקשיב... (אזרח)

נניח שהיו 1,000 מתפרעים. מתוך מיליון חרדים שיש, זה 0.1%. אז כן, כאשר מכלילים ומענישים ציבור שלם בגלל 0.1%, זו הכללה פוגענית שאין לה מקום בחברה מתוקנת. כאשר חילונים מתפרעים לא מאשימים את "הציבור החילוני" ולא מבקשים ממנהיגי הציבור לתת הסברים או לפרופסורים לחינוך לקחת אחריות.

כאשר אתה מחליט לסגור את החרדים בסגר מחמיר (כי הם ערים אדומות וכו 'וכו') ומגביל אותם בלי לתת להם פיתרון - כן, הצפיפות בגלל המדינה. לשים משפחה קטנה בדירה גדולה בסגר, זה לא חכמה. להכניס משפחה גדולה בדירה קטנה בבידוד, חסר תועלת. ובעוד לשאר המדינה נותנים "פיתרון" בשם "זום", זה לא יישים בחברה החרדית (וזה אפילו לא עובד בחברה החילונית).

אז מהבחינה הזו, גפני צודק. את החרדים סגרו באופן קיצוני יחסית בלי להתחשב באורח החיים שלהם ובצרכים הייחודיים שלהם. הסגר הקשה מותאם (יחסית )לציבור הלא-חילוני (ולא רק בגלל ההיתר המוזר להפגנות, כאילו שהקורונה מבדילה בין התקהלות לשם הפגנה להתקהלות אחרת).

והטענות כלפי היילודה חסרות רגישות וטעם. וכי יש חוק במדינה המגביל יילודה? זה אורח החיים שלהם ובמשך השנים אין להם בעיה להיות 10 נפשות בדירת 4 חדרים ולהסתפק במועט. עכשיו יש מצב יוצא דופן לכוווולם.

אגב, שימו לב להבדל בין ההתייחסות להתפרעויות כאן להתפרעויות שראינו לא מזמן במלוניות. אנשים שיצאו לחו"ל (מותרות, וחוסר אחריות בעת מגיפה עולמית) וחזרו שמו אותם במלונית על חשבון המדינה לזמן מוגבל כדי למנוע פגיעה באחרים. הם התפרעו ובמקום לתקוף אותם, תקפו את המדינה שעשתה מה שהיא צריכה להגן על הציבור, ובסוף ביטלו את המלוניות. עכשיו כלל המדינה מתמודדת עם המוטציה הבריטית ויש חששות מהמוטציות החדשות הנוספות וזה כנראה יבטיח לנו עוד סגרים ועוד מתים.
פה החרדים נסגרים במשך חודשים (כי גם כאשר שיחררו סגרים, היו ערים אדומות חרדיות וערביות) ורק עכשיו זה מתפרץ ועוד מקומץ שוליים שכולם בציבור שם גינו.
ומה בין זה להסתערות משטרתית על ישיבה כאילו מדובר במוצב של אויב צבאי???
אולי אם במקום לתקוף את החרדים כל הזמן גם שאר הציבור והגורמים יסתכלו במראה מדי פעם להבין מה הם לא בסדר, נוכל לצפות מהחרדים שיעשו זאת. אגב, מי שלא שם לב, הם עושים זאת, אבל זה לא אומר שהם צריכים במקביל לשתוק מול דהליגיטימציה, דהמונזיציה ודה הומניזציה שלימה!

דווח על תגובה לא ראויה
25.01.2021

11. גפני חתיכת עלוב נפש (שימי)

אתם בחרתם לחיות ככה
אתם מדביקים אותנו
אתם שודדים את המיסים שאנחנו משלמים
ותופסים את המיטות בבתי החולים
אתם הורגים אותנו.

ותמיד, אבל תמיד, תאשימו אחרים.
חרדים, נבוא איתכם חשבון. לא נעסיק אתכם, לא נקנה אצלכם, לא נתרום לכם, לא נתקרב אליכם.

רק כך נישאר בחיים.

דווח על תגובה לא ראויה
26.01.2021

12. חילונים אשמים בצפיפות הדיור?? הכיצד?? (זאב)

""אתם (כנראה חילונים) שהכנסתם אותנו לגור בצפיפות כזאת, אתם אשמים""; ח"כ גפני, התוכל להסביר אמירה זאת? כיצד חילונית הכניסו אתכם לגור בצפיפות? כי לא קנינו לכם דירות גדולות? כי הגדלנו את התמיכה בילדים, כך שלא נמנעתם ממשפחות גדולות? מפני שחילונים לא עודדו אתכם מספיק לצאת לעבוד?

דווח על תגובה לא ראויה
26.01.2021

13. ח"כ גפני, כיצד כל הטענות שלך מצדיקות התרסת קבוצות קטנות נגד הנחיות למיגור המגפה? (זאב)

נניח שחילונים אשמים בצפיפות הדיור שלכם. נניח שחילונים לא מצאו פתרון טוב שירסן את התפשטות המגפה בערים ובשכונות חרדיות. אני מוכן להודות במה שאתה רוצה. הכיצד זה מצדיק הימנעות מנקיטת אמצעים, ע"י קבוצות קטנות, למזער את התפשטות המגפה, ולפגוע בחרדים ובחילונים כאחת?

דווח על תגובה לא ראויה
26.01.2021

14. החרדים הם סכנה קיומות להמשך קיומה של מדינת ישראל. נמאס. לכו לעבוד יא עצלנים טיפשים שמובלים על ידי רבים בשביל כסף (שהם מקבלים) (דוד)

דווח על תגובה לא ראויה
26.01.2021

15. הזוי, מניפולטיבי. לך מכאן גפני (חיים)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו ובן גביר צילום: Yonatan Sindel/Flash90

דואג לבן גביר? למה נתניהו לא יוצא בקמפיין למגזר הדתי

קרא עוד