סגור

המשא ומתן בין ימינה לבית היהודי: הרב רפי צפוי לפרוש לאחר האיחוד

לאחר הפרסום כי הבית היהודי תחזור לשורות ימינה, יו"ר הבית היהודי צפוי לעזוב על מנת לסיים את דרכו הפוליטית בכבוד. דרישות נוספות של הבית היהודי הן שמירת הכספים הקואליציוניים של הציונות הדתית אצלם

עדיאל שביט, חדשות כיפה
כ בטבת התשפא
,
04 בינואר, 2021 12:03

צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

הבית היהודי וימינה מקיימים מגעים לריצה משותפת גם בבחירות הבאות, ובכך כוחו של האיחוד הלאומי ברשימה יקטן. הפרטים על תנאי הבית היהודי מתחילים להיחשף, ובהם הדרישה כי הכספים הקואליציוניים של הציונות הדתית יישארו תחת סמכות הבית היהודי. גורמים בבית היהודי מדווחים כי צעד משמעותי שייתכן במקרה של ריצה משותפת, הוא פרישתו של הרב רפי פרץ מראשות המפלגה.

על פי הגורמים, הרב רפי יפרוש ובכך יתקן את המצב אליה נקלעה המפלגה מלכתחילה, כאשר פרש מימינה וחבר לליכוד. כזכור, הבית היהודי אינה עוברת את אחוז החסימה בסקרים, ואף נערכת לפריימריז במפלגה. הצטרפות של הבית היהודי חזרה לרשימת ימינה עשויה לשקם את כבודו של הרב רפי פרץ בעיני הבית היהודי ולעשות תיקון לנזק שנגרם. מי שעומד ככל הנראה מאחורי המהלך, הוא מנכ"ל המפלגה ניר אורבך, שנחשב מקורב לבנט, ובמידה והשר פרץ יפרוש הוא עשוי להחליפו.

כפי שפרסמנו לראשונה, בצלאל סמוטריץ' תכנן מהלך דומה של איחוד כוחות עם הבית היהודי במידה והרב אלי בן דהן יעמוד בראשה, ובכך יפעיל לחץ על הימין החדש. כעת נראה כי בנט הקדים אותו ויסתפק באיחוד עם הרב פרץ, על אף שנטש את המפלגה בסבב האחרון. בבית היהודי טרם הוכרז על פריימריז, אך מי שעתידים להתמודד על ראשות המפלגה הם ניר אורבך, שתומך באיחוד כוחות עם ימינה, אלי בן דהן שתומך באיחוד עם סמוטריץ' ומוטי יוגב שכוונותיו טרם התבררו. 

04.01.2021

1. קיבל שכל סוף סוף - לפרוש למען שאריות הכבוד שעוד נותרו לו (לא חשוב בכלל)

יקח לו שנים לתקן את הנזק שעולל לעצמו. רב מצליח ומוצלח - מה עשה שם עם כל החלכאים והנדכאים שבפוליטיקה? חזור כב' הרב רפי למקום שבו הצטיינת.

דווח על תגובה לא ראויה
04.01.2021

2. בצלאל (אברהם)

בצלאל קח איתך את מוטי יוגב , איתמר , בן גביר, אופיר סופר ועוד כמה חבר'ה משלנו.. נקבל לפחות 5 מנדטים....

דווח על תגובה לא ראויה
04.01.2021

3. 2 צודק. ולמעשה לחזור לדרך המלך של הציונות הדתית ברשימה אחת, ובלי הימין החדש שעמדותיו בנושאי תורה ומדינה אינן מתאימות. (מד)

דווח על תגובה לא ראויה
04.01.2021

4. הרב פרץ עם כוונות טובות אבל הוא לא העפרון הכי חד בקלמר. ( )

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

משה לאון בראיון לחדשות כיפה צילום: כיפה

משה לאון לקראת אירועי יום ירושלים: "אנחנו צריכים לחשוש ולדאוג שהכל יעבור בשלום"

קרא עוד