סגור

הסכמות על מינויים בין כחול לבן והליכוד. שני הצדדים מכחישים

מפלגות השלטון הגיעו להסכמה על מינוי חשב כללי למשרד האוצר, בתמורה למינוי מנכ"ל למשרד ראש הממשלה החליפי, שני מינויים שהיו תקועים עד כה בשל העימות הפוליטי. בשני הצדדים מכחישים את ההסכמות

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כח בחשון התשפא
,
15 בנובמבר, 2020 11:29
יש הסכמות? נתניהו וגנץ

יש הסכמות? נתניהו וגנץצילום: Oren Ben Hakoon/POOL

האם הליכוד וכחול לבן הצליחו להתגבר מעל המחלוקות, ולהגיע להסכמה על מינויים? על פי דיווח הבוקר (א') בחדשות 12, שתי המפלגות הגיעו לפשרה בנושא מינוי החשב הכללי של משרד האוצר, בתמורה למינוי מנכ"ל למשרדו של גנץ - משרד ראש הממשלה החליפי, תפקיד אליו מיועד מקורבו של גנץ, הוד בצר.

כזכור, שורה ארוכה של מינויים בפקידות הממשלתית הבכירה, החל ממינוי מפכ"ל קבוע למשטרת ישראל, מינוי פרקליט מדינה חדש, מינויים בצמרת משרד האוצר ועוד, תקועים בשל המאבקים הפוליטיים בין הליכוד וכחול לבן. בכחול לבן הודיעו לאחרונה כי ימנו פרקליט מדינה, חדש, אך נראה שגם המינוי הזה לא יקרה בקרוב.


(נתניהו בהצהרה לתקשורת על החיסונים)

הפשרה עליה דווח הבוקר נראית כסוג של פריצת דרך ביחסים בין שתי המפלגות, אולי לקראת הסכמות נוספות בהמשך בעניינים דחופים נוספים, ובראשם כמובן תקציב המדינה, אך על פי ניסיון העבר נראה שמוקדם מדי להיות אופטימיים לגבי הסכמות נוספות בין הצדדים.

בשתי המפלגות הכחישו את הדיווח על הסכמות ביניהן. מכחול לבן נמסר כי "לא הושגה כל פשרה בעניין המינויים והנושא כלל לא עולה בממשלה היום". גם בליכוד הכחישו באופן רשמי את הדיווח.

באופוזיציה תקפו את הממשלה על ההסכמות המסתמנות. מסיעת 'ימינה' נמסר כי "בעוד בעלי עסקים ומיליון מובטלים מחשבים לעצמם שקל לשקל איך לעבור את השבוע הקרוב בשלום,
ממשלת האין-בושה הזו תופרת עיסקאות ג'ובים למשרדי ממשלה מיותרים וממנה מנכ"ל לראש ממשלה חליפי. 
הגיע הזמן למנהיגות אחרת - שאכפת לה מהאזרחים".

מיש עתיד נמסר בתגובה: "אבל בני גנץ לא אמר שהוא יודע שהוא לא יהיה ראש הממשלה החליפי?"

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

תור בקניון הגדול בפתח תקווה צילום: קניוני עופר

תורים בחנויות ועומס - ללא ריחוק חברתי: פיילוט הקניונים החל

קרא עוד