מיקי זוהר נחקר במשטרה על דבריו נגד מנדלבליט: "השתקה הזויה"

יו"ר הקואליציה זומן לחקירה במשטרה בשל אמירתו על היועמ"ש: "אם לא יתפטר תהיה רעידת אדמה", ותקף בפייסבוק: "מדובר בחקירת השתקה שמתבססת על הבעת עמדה בראיון רדיו. זו חקירה הזויה כנגד נבחר ציבור"

יהונתן קליין, חדשות כיפה 05/11/20 15:21 יח בחשון התשפא

מיקי זוהר, צילום: Miriam Alster/FLASH90
מיקי זוהר, צילום: Miriam Alster/FLASH90

יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי זוהר, הוא נבחר הציבור שנחקר היום (ה') במשטרה, בשל דבריו על היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט, לפני כשלושה שבועות. כזכור, בעקבות פרסום הקלטתו של מנדלבליט, בה הוא נשמע לכאורה טוען שפרקליט המדינה לשעבר, שי ניצן, סוחט אותו על רקע פרשת הרפז, אמר זוהר כי "אם מנדבליט לא יתפטר, תהיה רעידת אדמה", וטען כי ייחשפו עוד מסמכים נגד היועמ"ש.

מיקי זוהר: "לא איימתי על מנדלבליט. ראוי שיתפטר"

היום הודיעה משטרת ישראל כי "במשטרת ישראל מתנהלת חקירה שעניינה חשדות הנוגעים לעבירה של סחיטה באיומים, במסגרתה נחקר במהלך היום נבחר ציבור.
החקירה מתנהלת באישור וליווי פרקליטות המדינה.
מעבר לאמור ומטבע הדברים לא נוכל להרחיב בפרטים נוספים מחקירות מתנהלות".


(מיקי זוהר בראיון לכיפה)

דקות ספורות לאחר ההודעה כתב זוהר בפייסבוק כי הוא הח"כ שנחקר במשטרה: "יום עצוב לדמוקרטיה שלנו". כתב זוהר. נקראתי לחקירה במשטרה בעניינו של מנדלבליט".

יו"ר הקואליציה תקף ואמר כי "לא אסתיר מכם את העובדה שהופתעתי, בטח לאור העובדה שמדובר בחקירת השתקה שמתבססת על הבעת עמדה בראיון רדיו. לעניות דעתי זו חקירה הזויה כנגד נבחר ציבור בכלל, וכנגד נבחר ציבור מהימין בפרט".

לדבריו, "בשנים האחרונות הובלתי שיח בלתי מתפשר בכל הנוגע להתנהלות הפרקליטות והמשטרה, עשיתי זאת מבלי לחשוש למרות כל האזהרות שקיבלתי. "תיזהר, ינסו לתפור לך תיק", הזהירו אותי.
עניתי: "תמיד אלך עם האמת שלי, ויהא המחיר אשר יהא".
לא, אני לא מתחרט על כך שהבעתי את קולם של רבים שלא יכלו לזעוק, אני זה שזעקתי במקומם נוכח העוול הנורא שנגרם לנו בשנים האחרונות.

אין אדם אובייקטיבי במדינה שלנו שלא יסכים עם העובדה שמדובר בתופעה מסוכנת של ניסיונות השתקה של מחנה שלם. תופעה שמקומה במשטרים חשוכים, בטח לא בדמוקרטיה מפוארת כמו ישראל.
ידעתי שכאיש ימין שנאבק למען האמת של כולנו, אני עלול לשלם מחיר, אבל כנראה לא שיערתי בדעתי עד כמה רחוק ילכו בנסיון להלך עליי אימים.

מעולם לא עברתי עבירה פלילית, מעולם לא נחקרתי במשטרה ומעולם לא נחשדתי בכלום ואם זו החקירה הראשונה שלי, דיינו.
אני סבור שהחלטת הפרקליטות והמשטרה לפתוח נגדי בחקירה כדי למנוע ממני לבקר את התנהלותו של מנדלבליט, תהיה הרסנית למערכת אכיפת החוק ואף עלולה להביא לאובדן מוחלט של אמון הציבור בה, שגם כך נמצא בשפל של כל הזמנים.
אני לא חושש. בע״ה ננצח". סיים יו"ר הקואליציה.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר