רפי פרץ לשר החינוך: "יום פטירת רחל אימנו לא מצוין במערכת החינוך - בגלל רצח רבין"

השר לענייני ירושלים פנה לשר החינוך גלנט בבקשה לציין במערכת החינוך את יום פטירתה של רחל אמנו, שנדחק, לדבריו, בשל ציון רצח רבין באותו יום: "חשוב לצד זיכרון האירוע הקשה של רצח ראש הממשלה, לא לזנוח את האירועים העתיקים, המחברים את עם ישראל למורשתו"

חדשות כיפה 27/10/20 17:39 ט בחשון התשפא

רפי פרץ לשר החינוך: "יום פטירת רחל אימנו לא מצוין במערכת החינוך - בגלל רצח רבין"
השר לענייני ירושלים ומורשת, הרב רפי פרץ, צילום: כיפה

שר ירושלים ומורשת ושר החינוך לשעבר, רפי פרץ, פנה היום (ג') לשר החינוך גלנט בבקשה לציין את יום פטירתה של רחל אימנו במערכת החינוך. 

במכתב ששלח השר פרץ נכתב, ״על פי המסורת, בתאריך י"א בחשון נפטרה רחל אמנו. רחל אימנו ייצגה לאורך שנות הגלות את דמות האם המתפללת לרחמים על בניה. דמותה מקבלת מקום מרכזי במדרש ובמסורת ישראל, ומהווה סמל לאומי לכמיהתו של עם ישראל לצאת מן הגלות, ולשוב לארץ ישראל". 


(השר פרץ בראיון לכיפה)

עוד ציין השר, "לפני עשרים וחמש שנים, בתאריך זה בדיוק, נרצח ראש הממשלה יצחק רבין ז"ל. מאז מציינים במערכת החינוך את רצח ראש הממשלה, את פועלו וזכרו. כתוצאה מכך, יום פטירתה של רחל אימנו, וכן דמותה ומשמעותה הלאומית, אינם באים לידי ביטוי בתאריך זה בבתי הספר.
חשוב לצד זיכרון האירוע הקשה של רצח ראש הממשלה, לא לזנוח את האירועים העתיקים, המחברים את עם ישראל למורשתו"

השר סיים וכתב, "אבקשך לפעול כך שביום זה יצוין גם יום פטירתה של רחל אימנו, לחיבור ילדי ישראל למסורת ולמורשת העם היהודי, ביום פטירת רחל אימנו, נזכור את התודעה והמודעות לאהבת ישראל הגדולה, לנחם כדרכה של רחל ולהתעקש, להאמין בעם הזה על אף הצרות. "ושבו בנים לגבולם".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר