סגור

תכנית יועז הנדל: שבעה צעדים ליציאה ממשבר הקורונה

שר התקשורת הציג שורת צעדים ליציאה מהמשבר, בהם קבלת החלטות מהירה בקבינט מצומצם, שקיפות מלאה והצגת יעדים מפורטים: "מספיק עם המשחקים, נדרשת שפיות"

חדשות כיפה
יב בתשרי התשפא
,
30 בספטמבר, 2020 13:30
השר יועז הנדל

השר יועז הנדלצילום: Yossi Aloni/Flash90

שר התקשורת, יועז הנדל, פרסם היום (ד') שורה של צעדים שיביאו, לדבריו, ירידה בתחלואת הקורונה בישראל. הנדל כתב כי "כבר שבוע באופן אבסורדי אנחנו מתעסקים רק באיך נראות הפגנות ותפילות, במקום בעיקר - בניית אסטרטגית היציאה מהמשבר העצום הזה".

כמעט 5,000 מאומתים ביממה, למרות ירידה חדה במספר הבדיקות

הנדל הציג שבעה צעדים שנדרשים, לדבריו, ליציאה ממשבר הקורונה:

"1. הסמכת קבינט קורונה רזה. תהליך קבלת החלטות מהיר עם 4 שרים. ראש הממשלה, ראש הממשלה החליפי ושני שרים נוספים. יש החלטות שאיתן אסור להתעכב.

"2. שקיפות מלאה. אסור לאבד שוב את אמון הציבור בעקבות מחלוקות ודיונים לא מקצועיים. הדיונים יצולמו ויועברו בשידור למעט דיונים שיוגדרו רגישים. חקר תוצאות אחת לשבוע.

"3. פרוייקטור וקבינט הקורונה יציגו יעדי תחלואה ואפיקי יציאה ברורים ומדידים לכל החלטה שתתקבל. מדדים אלו יפורסמו לציבור באתר ייעודי לכך. בנוסף, הממשלה תדווח מדי שבוע באשר להתקדמות הטיפול בנגיף.

"4. הקמת צוות אדום ובו מומחים אשר יבחנו את עבודת קבינט הקורונה ויציגו חלופות.

"5. דיווח קבוע של מנהלי בתי החולים. תפוסת מיטות וקצב תחלואה בגזרתם.

"6. יו"ר האופוזיציה ויו"ר ועדת הקורונה יוזמנו לעדכון בקבינט הקורונה אחת לשבוע. בעדכון זה ימסרו להם הנתונים המלאים והצעדים המתוכננים.

"7. יציאה דיפרנציאלית, אזורים אדומים, ערים ושכונות. סגר מוחלט בהחלטת ממשלה, עד הורדת רמת תחלואה. שקיפות מלאה לראשי הערים על בניית מסד הנתונים".

לדברי הנדל, "צעדים אלה יעמדו בתוקפם עד להחזרת רמת התחלואה לרמה של 100 חולים ביממה, ויופעלו מחדש באם תעלה התחלואה מעל 1,000 חולים ביממה פעם נוספת".

30.09.2020

1. מדהים (אלון)

אולי באמת הגיע זמן שמישהו ינהל את המשבר הזה, איך לא חשבו על זה קודם ? חבורה של אפסים, לא הייתי נותן להם לנהל אירוע עובדים בחברה שלי, הם פשוט לא מסוגלים לנהל כלום הכל ברברת

דווח על תגובה לא ראויה
01.10.2020

2. אחד השפויים הבודדים. (isr)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ליצמן, גפני ודרעי בפגישה צילום: דוברות

ראשי הסיעות החרדיות לנתניהו וגנץ: תקציב עכשיו

קרא עוד