סגור

הארכת כהונת זילבר: "הרכנת ראש מבישה ומעילה באמון הציבור"

הממשלה צפויה לאשר את הארכת כהונתה של המשנה ליועמ"ש, ושרת המשפטים לשעבר איילת שקד תוקפת: "ממשלת נתניהו-גנץ מחזקת בכל פרמטר את המחנה הפרוגרסיבי ומפנה גב למחנה השמרני"

חדשות כיפה
ג בתשרי התשפא
,
21 בספטמבר, 2020 9:50
דנה זילבר

דנה זילברצילום: פלאש 90. הדס פרוש

הממשלה צפויה לאשר היום (ב') את הארכת כהונתה של המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, דינה זילבר, בשלושה חודשים נוספים. זילבר אמורה הייתה לסיים את תפקידה בסוף החודש, אך לבקשת שר המשפטים ניסנקורן והיועמ"ש מנדלבליט, כהונתה תוארך, כאמור, עד לסוף השנה האזרחית.

שרת המשפטים לשעבר, איילת שקד, תקפה הבוקר את ההחלטה הצפויה בממשלה, ואמרה כי מדובר בכניעה והרכנת ראש מול המערכת המשפטית: "צריך לומר את האמת: ממשלת נתניהו-גנץ מחזקת בכל פרמטר את המחנה הפרוגרסיבי ומפנה גב למחנה השמרני", כתבה שקד.

דינה זילבר: "מתנהל נגד מערכת אכיפת החוק בישראל מסע דה לגיטימציה חסר תקדים"

"הדוגמה הטרייה מהשבוע כמובן מוכיחה זאת - עו"ד דינה זילבר הייתה אמורה לסיים את תפקידה, במקום למנות שמרן לתפקיד משנה ליועמ"ש, ממשלת נתניהו בוחרת להאריך את הקדנציה שלה. זילבר שנשאה נאומים פוליטיים בוטים (בין היתר בכנסת ישראל); פרשה בספר פרי עטה ובמאמריה את השקפת עולמה לפיה דרג הפקידות צריך ליטול לעצמו את הכוח לעצב מדיניות, מכיוון שהאלטרנטיבה היא להיות "קונסיליירי" של שרי הממשלה. 

להאריך את כהונתה של זילבר, לאחר שהליכוד והחרדים רטנו (ובצדק) על התנהלותה, הרכנת ראש מבישה שכזו של מפלגות שהתיימרו להשתייך למה שהיה "בלוק הימין" בפני אבי ניסנקורן - זה פשוט למעול באמון הציבור שבחר בהן".

לפני כשנתיים, בעת כהונתה כשרת המשפטים, תקפה שקד בחריפות את זילבר, והורתה ליועמ"ש מנדלבליט שלא לאפשר לה לייצג עוד את עמדת הממשלה בוועדות השונות של הכנסת, מאחר והיא נגועה פוליטית. "ניכר ממעשיה החוזרים ונשנים", כתבה שקד במכתב ששלחה למנדלבליט בחודש נובמבר 2018, "שאין היא מבקשת לפעול על פי הנחיות היועץ המשפטי לממשלה". בנוסף טענה כי "ניכר כי אין היא מבקשת לפעול כיועצת משפטית באופן מקצועי וישר".

עוד טענה שקד כי "אין מנוס מלקבוע כי תפיסתה הפוליטיות של זילבר צריכה למצוא את ביטוייה בריצתה לתפקיד פוליטי במסגרת מפלגה ממפלגות הכנסת".

21.09.2020

1. תודה (ש)

עוד תזכורת חשובה. ימינה היא לא אלטרנטיבה. אילת שקד היא אחד האנשים המסוכנים ביותר במדינת ישראל.

דווח על תגובה לא ראויה
21.09.2020

2. אילת שקד השמרנית מהפרסומת עם הבושם??? (יאיר)

היא פשוט שונאת והרבה.

דווח על תגובה לא ראויה
21.09.2020

3. מחנה שמרני? מחנה פרוגרסיבי? באיזה סרט איילת חיה שזו החלוקה הפוליטית הכי משעותית בעיניה? ( )

דווח על תגובה לא ראויה
17.11.2020

4. מחנה הימין בראשות שקד בשאיפה שמערכת המשפט תהיה כפופה לממשלה (יולי)

ימינה והליכוד שואפים להפוך את מערכת המשפט לכלי שיבצע את החלטות הממשלה. במידה ומערכת המשפט תאבד את עצמאותה המדינה אולי תהפוך ליותר יהודית ופחות דמוקרטית לפי חזונו של סמוטריץ.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
העברת
מתנות
לאביונים
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב יהודה מרמורשטיין בראיון מיוחד לחדשות כיפה צילום: חדשות כיפה

מרגש: הסיפור מאחורי עמותת 'עלה'

קרא עוד