סגור

סגן השר כהן צחק על המבטא של ח"כ קושניר. סמוטריץ: "מתנצל בשם כל חברי הכנסת"

סגן שר האוצר שרת העלייה יצחק כהן תקף במליאה את ח"כ אלכס קושניר: "תתנתק מהמקור מאיפה שהגעת". והקליטה תמנו שטה גינתה את הדברים: "להיות עם מבטא רוסי או כל מבטא אחר זו לא בושה"

חדשות כיפה
כב באב התשפ
,
12 באוגוסט, 2020 19:37
סמוטריץ

סמוטריץ'. הותקף בשידורצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

סערה חדשה בכנסת. סגן השר ח"כ יצחק כהן (ש"ס) תקף במליאה את ח"כ אלכס קושניר (ישראל ביתנו) על רקע מוצאו: "אתה עדיין עולה חדש, אתה עדיין עם מבטא רוסי כבד, אתה עדיין בא מהתרבות שחינכו אותך לאנטישמיות. תרגע, אתה כבר בארץ ישראל. תתנתק מהמקור מאיפה שהגעת". לח"כים של ישראל ביתנו אמר על יחסם לחרדים: "בזכותם אתם חיים בכלל". 

לאחר דבריו של סגן השר כהן, שיו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' מתנצל בשם כל חברי הכנסת בפני ח"כ אלכס קושניר על דבריו של סגן השר: "אבל אני לא יכול שלא לכאוב ולהתקומם כנגד הדברים המבזים והנמוכים שנאמרו היום על ידי סגן השר כהן. עולי ברית המועצות, כמו גם העולים מאתיופיה, מהמדינות האנגלוסקסיות, מדינות ערב ומאירופה הם התגשמות חזון הנביאים של תקומת עם ישראל בארצו וקיבוץ הגלויות. זה פשוט נס מרגש שמתרחש לנו מול העיניים. הדבר הטוב ביותר שקרה לנו כעם באלפי השנים האחרונות.

עוד אמר סמוטריץ: "לבוז למבטא של העולים, לציין את עובדת היותם עולים בטון מזלזל ומתנשא, ולהפנות עורף למסירות הנפש שלהם לשמור על יהדותם בארץ מוצאם זו בורות ורשעות. ישבתי היום בכנסת נבוך ומזועזע עד עמקי נשמתי. התביישתי והרגשתי חובה להתנצל בפני ח"כ קושנר. שלא נהיה חלילה בגדר אלה שלא מיחו ונראה שנח להם וניתפש כולנו בעוון הלבנת פנים ושנאת חינם".

סמחוטריץ הודה לעולים החדשים על הדרך שעשו ארצה: "ולכם אחיי העולים, מרוסיה או מאנגליה, ממרוקו או מתוניס, מארה"ב, אתיופיה, ואוסטרליה. תודה לכם על מסעכם הקשה, תמשיכו לדבר במבטא שלכם בכל מקום ולהתגאות בו, זה כמו מוזיקה עריבה לאוזניים שלנו. אוהבים אתכם ומעריכים.
צפו".

שרת העליה והקליטה ח"כ פנינה תמנו שטה מגנה את דבריו של סגן השר איציק כהן כנגד ח"כ אלכס קושניר:"‏להיות עולה חדש זו גאווה. להיות עם מבטא רוסי או כל מבטא אחר זו לא בושה. זה לא הופך אף אדם לפחות ישראלי. אין מקום להתייחסות מזלזלת על רקע מוצא כלפי אף עולה. וויכוח קשה ככל שיהיה יש לנהל אותו עניינית ולא עדתית, בטח לא בכנסת ישראל שמכילה בתוכה ייצוג של כל חלקי החברה הישראלית."

12.08.2020

1. סמוטריץ חוצפן עם פה גדול (מי שמך...?!)

מי הוא שיתנצל בשם כולם...? אם זה לא נראה לו זכותו אבל שלא יהיה פטרון על אחרים

דווח על תגובה לא ראויה
12.08.2020

2. יאללה יאללה (נו באמת)

הקושניר הזה לעג על האורתודוכסים שהם "לא לומדים לא עובדים לא יודעים כלום".
אז מגיע לו גם כן לחטוף קצת על זה שהוא אנטישמי.
די להתחנפויות!

דווח על תגובה לא ראויה
13.08.2020

3. צבועים (נתי)

קושניר הוציא דברי בלע מפיו וכולם שתקו
יחסית אליו כהן דיבר בעדינות...

דווח על תגובה לא ראויה
13.08.2020

4. סמוטריץ הפעם הפתיע מאד לטובה. ( )

דווח על תגובה לא ראויה
13.08.2020

5. תפסו תחת הפרזיטים המזרחיים. (יגאל)

הפוסל,במומו פוסל.
הרי הוא וחבריו מליון שנה בארץ,ומדברים את השטויות שלהם בחית ועין.

דווח על תגובה לא ראויה
13.08.2020

6. ליגאל: השל שלך לא מתאים לך (מלכה)

אתה בטוח לא תגאל.
בוודאי לא בארץ ישראל, בברלין כן.

דווח על תגובה לא ראויה
17.08.2020

7. כיפה תקנו טעויות כתיב והקלדה (יעל)

בלתי אפשרי לקרוא את הכתבה הזאת. אין לכם עורכים שעוברים ומגיהים? נראה כאילו כתבתם בפלאפון באמצע הלילה.

דווח על תגובה לא ראויה
20.08.2020

8. כהן = בבון (רפי)

דווח על תגובה לא ראויה
20.08.2020

9. סמוטריץ' טול קורה מבין עיניך (שומשום מלא )

מרוב תסכול באופוזיציה סמוטריץ' מנסה להוכיח בכל דרך שהקואליציה הפסידה את חברותו,בהרבה מהפעמים זה נכון, אך עודף התייפיפות גרוע מכיעור,ברור שכוונתו של סגה''ש כהן היא להתנתק מתרבות האנטישמיות שקושניר בעיקר וליברמן וגם פרופ' אידלמן נגועים בה, כבר הספקת לשכוח אדון סמוטריץ' את הנאצות בעינייני ברית המילה ,המקווה,איסור נידה,כשרות,שבת, ועוד.. ?כל עיקרי היהדות נרמסו ברגל גסה ואז אתה גם התנצלת בשמם ? גם מחית בכל פעם שנאמרו הדברים בזעזוע כה עמוק? להזכירך חודש אלול כעת זמן לחשבון נפש שיקולי יהדות מעל לשיקולי בחירות וכד'

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו נואם במליאת הכנסת צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

היסטוריה: הכנסת אישרה את הסכמי השלום עם האמירויות

קרא עוד