סגור

מיקי זוהר: "הצבעה בעד פסקת ההתגברות הייתה מובילה לבחירות"

יו"ר הקואליציה הודיע רשמית כי חברי הליכוד ייעדרו מההצבעה על פסקת ההתגברות, שתעלה איילת שקד במליאה: "מתוך רצון אמיתי לנסות ולייצב את הקואליציה ולמנוע בחירות הוחלט להעדר"

חדשות כיפה
טו באב התשפ
,
05 באוגוסט, 2020 11:17
מיקי זוהר

מיקי זוהרצילום: יונתן זינדל/פלאש 90

בליכוד לא ישתתפו בהצבעה על פסקת ההתגברות, שתעלה היום להצבעה בכנסת ביוזמת ח"כ איילת שקד. כך הודיע הבוקר (ד') ח"כ מיקי זוהר, יו"ר הקואליציה.

אין רוב לפסקת ההתגברות: ישראל ביתנו תתנגד

"‏צר לי לבשר שעמדתי לא התקבלה". כתב זוהר, "הליכוד לא יצביע בעד פסקת ההתגברות אלא ייעדר מההצבעה". לדברי זוהר, "לאחר בירורים ובדיקות היה ברור שהצבעה בעד החוק (שגם לגביו יש לא מעט מחלוקות גם בתוך הימין) היתה מביאה לבחירות באופן ודאי". הוא הוסיף כי "מתוך רצון אמיתי לנסות ולייצב את הקואליציה ולמנוע בחירות הוחלט להיעדר".

שקד צפויה להעלות את הצעת החוק, שנועדה לאפשר לכנסת לעקוף את בג"ץ, במקרה שזה יפסול חוק שעבר בכנסת, מתוך ניסיון לתקוע טריז בקואליציה המפולגת ממילא. בליכוד הודיעו בתחילה כי יתמכו בהצעת החוק, אך בימים האחרונים הובהר כי חברי המפלגה ייעדרו מההצבעה, והיום הודיע על כך זוהר באופן רשמי.

כזכור, כחול לבן הזהירו את הליכוד כי הצבעה בעד הצעת החוק תוביל לפירוק הקואליציה, ובליכוד החל וויכוח האם נכון לתמוך ובכך לספק את הבייס ולא לבגוד בהבטחת הבחירות שלהם או להימנע ממשבר קואליציוני נוסף מול כחול לבן. ההחלטה של החרדים שלא לתמוך בחוק עזרה לליכוד להשתכנע שבכל מקרה לא יהיה רוב לחוק ואין טעם להיכנס לעימות בשבילו. 

במקביל, ח"כ שלמה קרעי (ליכוד) העלה פסקת התגברות משלו והסביר לחדשות כיפה כי עוד לפני הצעת החוק של שקד נתן הצעה אחרת טובה אף יותר לדבריו: "יש לי הצעת חוק טובה יותר, שהגשתי אותה עוד לפני הצעת החוק של שקד, פסקת התגברות אמתית. החוק של שקד הוא רק פלסטר, לדעתי אסור להגיע למצב שבג"ץ מבטל חוקים של הכנסת. בהצעת החוק שלי אני קורא להקים בית משפט לחוקה, שרק הוא יעסוק בנושא. ובמידה ולא יקום בית משפט כזה, אז בג"ץ כדי לבטל חוק יצטרך להתכנס בהרכב מלא ושההחלטה תתקבל פה אחד".

שקד הסבירה בראיון לחדשות כיפה כי הטיעון של קרעי מביך: "נכון להיום בית המשפט מבטל חוקים ברוב רגיל, בלי שום הגבלה. פסקת ההתגברות לפחות יוצרת דיאולוג ושיח בין הכנסת לממשלה, שהמילה האחרונה היא של הכנסת. בחוק יסוד השפיטה שהגשתי יש מגבלה על הרוב הנדרש לביטול חוקים על ידי השופטים, אם רוצים להתווכח על זה -אין בעיה, בואו נעביר אותו בקריאה טרומית ואז ניכנס לפרטים. אין אף חוק שעובר מקריאה טרומית לקריאה שלישית באותו נוסח, תמיד עושים שינויים. מעבר לכך ההצעה שלו, שכל השופטים בפה אחד יצביעו לביטול חוק, היא לא ראלית". 

 

05.08.2020

1. מפלגת הכנופיה (זטב)

אין יותר מושחתים ממפלגת החורבן שקר וליכלוך
שבראשה חורבנייהו הראשון מאין הצתופפו כל כך הרבה מדמנה במקום אחד? כוכב חדש זוהר מכלופ
השני כבוד כסף כוח וסירחון...$

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום: רועי חדי

מקומם: השחתה וונדליזם בקבר יוסף

קרא עוד