רפי פרץ: "רוצה לחזור לשתף פעולה עם בנט ושקד"

יו"ר הבית היהודי טוען כי בפילוגים הציונות הדתית לא תצליח ללכת קדימה: "המשקעים עם ימינה? לשים מאחור". על תושבי מזרח י-ם: "משקיעים שם המון, כך נראית ריבונות"

חדשות כיפה 05/08/20 07:40 טו באב התשפ

השר רפי פרץ , צילום: פלאש 90, הדס פרוש
השר רפי פרץ , צילום: פלאש 90, הדס פרוש

"הציונות הדתית לא תצליח להרים ראש אם נמשיך ללכת בצורה מקרטעת ובכמה ראשים" כך אומר השר לענייני ירושלים ומורשת, רפי פרץ, בראיון ב'ישראל היום'. פרץ, שנדבק בנגיף הקורונה בשבוע שעבר ושוהה בבידוד, אומר כי ישמח לחזור ולשתף פעולה עם בנט, שקד וסמוטריץ', ובטוח כי "השיקולים יהיו עניינים". 

לחץ בבית היהודי לאיחוד וקיום פריימריז

"הייתי רוצה לחזור לשתף פעולה איתם יחד", הוא אומר. "לא נפרדתי בטריקת דלת, אני לא מרגיש שהם נפרדו ממני בתחושה של סגירת דלת, אני בטוח שהם מבינים שהיו לנו שיקולים שונים. צריך לשים את הדברים מאחור ולעשות הליך ארוך ומסודר. ללכת למִפְקָד, לפריימריז, למצוא את הדרך ולשלב כוחות ביחד. תמיד פגשתי בחבורה ערכית ואחראית, אני בטוח שהשיקולים יהיו ענייניים".

הצהרת השר רפי פרץ בפסגותצילום: קרדיט: מירב כהן.

פרץ מאבחן ומעלה באותה נשימה הרהורי קלפיות שעד לא מזמן נשמעו כאן ממפלגות אחרות: "הבחירות עדיין לא כאן. יש זמן לחשוב איך לחבר את כל הכוחות בציונות הדתית. הציבור רוצה את זה, אנחנו רוצים את זה. אף אחד מהשלושה - הימין החדש, האיחוד הלאומי והבית היהודי - לא יעבור אם נרוץ לבד".

לגבי הביקורת שהוטחה בו על כך שהפנה עורף לחבריו ונכנס לממשלה תמורת מינוי זוטר, מגיב פרץ בלי למצמץ: "להיות שר בממשלה, חבר ועדת שרים לחקיקה שמשפיעה על מהלך החקיקה ולהשתתף בקבינט בתקופה כזאת - אלו דברים בעלי השפעה עצומה".

באשר להצעת התפקידים בממשלה שהגיש הליכוד לימינה, הוא מגבה דווקא את מפלגת השלטון: "בליכוד אמרו שעם ששת המנדטים שהשגנו בבחירות, שלושה תפקידים גדולים זו דרישה שלא תואמת את המציאות. הסכמתי עם זה. זה היה נראה לי הוגן. וההצעה שקיבלנו נראתה לי הוגנת. זו לא פחיתות כבוד להיות שר ירושלים".

את דעתו על ההפגנות נגד נתניהו בירושלים לא קשה לנחש: "שמעתי על המעשה (של האישה על המנורה) וזה זעזע אותי עד עמקי נשמתי. לראות את המקומות הנמוכים שמגיעים אליהם... יש רמה של אנרכיזם בהפגנות האלה. הם פועלים בצורה אלימה והתקשורת מלבה ומעצימה אותם".

לשאלה על כך שיש שיטענו שבשל מיקומו במפה הפוליטית, מזרח העיר זוכה לכתף קרה מהממשלה, בשבתו כשר לענייני ירושלים, מתעקש השר פרץ ומסמן את הסיבה להשקעה: "אנחנו משקיעים המון במזרח העיר. כי זו ריבונות. שהישראליות תהיה ברורה שם. אנחנו בונים להם בתי ספר, מכשירים מורים, עושים עבודה גדולה שם. המצב שם היום הוא במקרה הטוב בינוני. זה נכון שהם מרגישים יותר פלשתינים מישראלים, ואנחנו מנסים לשנות את זה. מי שיהיה עקשן יותר ויעבוד על זה יותר - יצליח יותר".

השר לענייני ירושלים מוסיף כי "אנחנו בעלי הבית בירושלים. לא אורחים. קיבלנו אותה מתנה מהקדוש ברוך הוא בזכות ולא בחסד. אנחנו דואגים לאוכלוסייה הערבית, אבל נקבע ריבונות בצורה ברורה. הרבה ערבים מבינים שטוב להם לחיות תחת מדינת ישראל. לא כולם רוצים לזרוק אותנו לים".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר