סגור

סקר: מי הנשיא הבא של ישראל?

ארבעה אישים הוזכרו עד כה כמועמדים לתפקיד הנשיא - או הנשיאה - הבאים. על פי סקר שנערך בציבור, כלת פרס ישראל, מרים פרץ, מובילה עם 44 אחוזים, כשאחריה יו"ר הסוכנות יצחק הרצוג

חדשות כיפה
יג באב התשפ
,
03 באוגוסט, 2020 20:07
מי יהיה הדייר הבא? משכן נשיאי ישראל

מי יהיה הדייר הבא? משכן נשיאי ישראלצילום: מנדי הכטמן, פלאש 90

מי יהיה הנשיא - או הנשיאה - הבא או הבאה של ישראל? הבחירות לתפקיד יתקיימו רק בעוד כאחד עשר חודשים, בחודש יולי 2021, מעט לפני שיסיים הנשיא הנוכחי, ראובן ריבלין את תפקידו. אך השמות כבר מתרוצצים. הבוקר (ב') דווח כי שר הכלכלה, עמיר פרץ, מעוניין בתפקיד, ואף ערך פגישות בנושא עם חברי הסיעות החרדיות. על פי הדיווח, פרץ אמר לח"כים מש"ס ומיהדות התורה כי הוא "היחיד שיוכל לאחד את העם".

סקר של שלמה פילבר וצוריאל שרון, באמצעות מכון 'דיירקט פולס' שפורסם בחדשות 12, בדק את הלכי הרוח בקרב הציבור, שכזכור לא בוחר את נשיא המדינה, שנבחר במליאת הכנסת על ידי 120 הח"כים. תוצאות הסקר מראות יתרון ברור למועמדת היחידה שאינה פוליטיקאית בהווה או בעבר.

על פי תוצאות הסקר 44 אחוזים מהציבור רוצים לראות במשכן הנשיא את כלת פרס ישראל, מרים פרץ, אמם של אוריאל ואלירז הי"ד שנפלו במלחמות ישראל. פרץ עצמה לא מכהנת כיום בתפקיד ציבורי. שמה הוזכר פעמים רבות כמועמדת לתפקיד, אך עד כה היא עצמה טרם התייחסה לכך באופן פומבי, ולא ידוע האם בכוונתה להתמודד.


(מרים פרץ, ארכיון. הנשיאה הבאה?)

אחריה, בפער גדול, נמצא יו"ר הסוכנות, יצחק (בוז'י) הרצוג, עם 18%. הרצוג עצמו גם טרם התייחס לנושא באופן פומבי, אך ידוע שהוא נושא עיניים לתפקיד הרם. הרצוג כיהן בעבר כשר הרווחה בממשלת ישראל, ובהמשך כיהן כיו"ר מפלגת העבודה וכיו"ר האופוזיציה.

אחריו נמצא שר הבריאות הנוכחי, יולי אדלשטיין, עם 14%. אדלשטיין כיהן כיו"ר הכנסת מאז שנת 2013 עד לחודשים האחרונים, ורבות דובר על כך שהתפקיד הבא בו הוא מעוניין הוא נשיא המדינה, והוא אף נחשב כמועמד בעל סיכויים טובים. אירועי החודשים האחרונים, בהם הקרב שלו מול בג"ץ לאחר הבחירות האחרונות, אז סירב לכנס את הכנסת כדי שייבחר לו מחליף, ובהמשך התפרצות הגל השני של הקורונה בזמן כהונתו כשר הבריאות, עשויים לפגוע בסיכוייו להיבחר, והדבר אף ניכר בתוצאות הסקר.

אולי אחד מהם? הרצוג ואדלשטיין

אולי אחד מהם? הרצוג ואדלשטייןצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

במקום האחרון, עם תשעה אחוזים, נמצא שר הכלכלה ויו"ר מפלגת העבודה הנוכחי, ח"כ עמיר פרץ. כאמור, פרץ כבר החל בפגישות עם ח"כים כחלק מההתמודדות, אם כי כמובן טרם הכריז עליה רשמית. כל שנותר לו הוא לקוות כי הכנסת הנוכחית היא אכן זו שתבחר את הנשיא הבא, ושלא יתקיימו בחירות בחודשים הקרובים שעשויים לפגוע במאמציו הנוכחיים.

03.08.2020

1. מעדיף לסגור את המוסד הבזבזני והמיותר. (משלם מיסים)

אם זה לא ייסגר, מרים פרץ היא הבחירה שלי. היא נתנה למדינה יותר מכל הפוליטיקאים העלובים הצמאים לכבוד.

דווח על תגובה לא ראויה
03.08.2020

2. ביבי לנשיאות!!! (אני)

דווח על תגובה לא ראויה
03.08.2020

3. לבטל את המוסד העלוב הזה (חיים)

לבטל את המוסד העלוב הזה ולהעביר את התקציב לחיילים בודדים

דווח על תגובה לא ראויה
03.08.2020

4. מעניין שלא כתבתם בנט. הרי בסקרים הוא תמיד במקום הראשון. (יהודה)

דווח על תגובה לא ראויה
09.09.2020

5. הנשיא- לא עושה כלום חוץ מלחתום על מסמכים ולאכול במדינות אחרות (מישהו שאכפת לו)

פחחחחחחחחחחחח...

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עשה זאת שוב. נתניהו צילום: Gili Yaari/Flash90

סוד הקסם של נתניהו שיריביו מסרבים ללמוד

קרא עוד