סגור

הצעת חוק: ביטול לשכת עורכי הדין

על פי הצעת החוק , לשכת עורכי הדין תפורק וכל סמכויותיה, החל מהסמכת המתמחים, רישום עורכי הדין וועדות האתיקה המקצועיות. מגישת הצעת החוק, ח"כ אסנת מארק: "מדובר בגוף מסואב" לשכת עורכי הדין בתגובה: "מארק היא אפיזודה חולפת".

חדשות כיפה
ה באב התשפ
,
26 ביולי, 2020 16:33
ח"כ אסנת מארק

ח"כ אסנת מארקצילום: הדס פרוש, פלאש 90

עוד סערה בדרך: חברת הכנסת מטעם הליכוד אסנת מארק הגישה היום (א') הצעת חוק לביטול לשכת עורכי הדין והפיכתה לאיגוד וולונטרי בטענה שהלשכה היא "גוף דורסני ומסואב" וכי התנהלויות רבות בו נובעות מתוך "שכרון כוח חסר תקדים".

על פי הצעת החוק של מארק, לשכת עורכי הדין תפורק וכל סמכויותיה, החל מהסמכת המתמחים, רישום עורכי הדין וועדות האתיקה המקצועיות יועברו למועצה מסדרת בפיקוח ממשלתי, בדומה לקבלנים, מתווכים ורואי חשבון. המועצה תורכב מאנשי מקצוע אשר ימונו על ידי השרים הרלוונטיים - כל זאת באישור ועדת חוקה, חוק ומשפט של הכנסת.

ח"כ מארק, שבשבוע שעבר נבחרה לוועדה למינוי שופטים כנציגת הקואליציה, יוצאת בין היתר נגד הנציגות שיש ללשכה בוועדה וטוענת: "המצב לפיו עורכי דין בוחרים את השופטים שידונו למחרת בתיקים שלהם מייצר ניגוד עניינים מובנה שמוליד התנהלות בלתי תקינה עד כדי שחיתות של ממש".

אפי נווה (במרכז) מובא לדיון בהארכת מעצרו

אפי נווה, ראש לשכת עורכי הדין לשעבר (במרכז) מובא לדיון בהארכת מעצרוצילום: Koko/POOL, פלאש 90

"התנהלות לשכת עורכי הדין", אומרת מארק. "הביאה בשנים האחרונות לחשיפת סיפורים בעייתיים מאוד. החל מהתנכלות הלשכה כלפי המתמחים וכלה בפרשת המינויים תמורת מין של ראש הלשכה לשעבר אפי נווה". עוד היא טוענת שכל ההתנהלויות והפרשיות הנ"ל נבעו מתוך "שכרון כוח חסר תקדים ובלתי מרוסן שניתן ללשכה"

מלשכת עורכי הדין נמסר בתגובה: "הגשת ההצעה של ח״כ אסנת מארק לביטול לשכת עורכי הדין, יומיים לפני בחירת מועמד הלשכה לוועדה לבחירת שופטים, היא אינה צירוף מקרים, מדובר בהצעה הזויה, שאין בה אלא ניסיון שקוף ונואש להשפיע על הליך בחירת נציג הלשכה. לשכת עורכי הדין תבחר את הנציג הטוב ביותר שניתן ללא מורא ופחד. הלשכה תמשיך להתקיים עוד שנים רבות לאחר שהאפיזודה העונה לשם ח״כ אוסנת מארק, תחלוף". 

26.07.2020

1. צודקת (מליון אחוז)

הצעת חוק מעולה, עורכי דין מושחתים שבוחרים את מי שמחליט מה קורה כאן במדינה

דווח על תגובה לא ראויה
26.07.2020

2. לשכה מיותרת וקשקשנית (ניסים )

מה שצודקת - צודקת. מה זה שייך לימין או לשמאל? הלשכה כגוף סטטוטורי מיותרת. כפיית חברות בה זה אנטי דמוקרטי, לא שווה שום דבר לחבריה חוץ מלצפר בכנסים על חשבון מס הכנסה. ראשיה דלי דלים עלובים, כמו חברי הכנסת או חבר רבנים כלשהוא, ארגון עשיר ומיותר . מיותרים בועדה למינוי שופטים - עשו יד אחת עם שקד שטירללה את בתי המשפט, אין להם מעמד ופעילותם מיותרת. שיהיו כמו לשכת רואיחשבון - ארגון עלוב הפועל לחהן חבריו והשפעתו אפס.

דווח על תגובה לא ראויה
26.07.2020

3. אם זו התגובה שלהם כלפי נבחרת ציבור, בהחלט ראוי לסלק אותם (ח"כית היא נבחרת ציבור, לא "אפיזודה חולפת")

דווח על תגובה לא ראויה
26.07.2020

4. כתושבת מ' אדומים.מה אומרת על הדמוניזציה לת' יצהר?! (מה מטרת הדמוניזציה?!)

נו, מה תעשה בעניין ?!

דווח על תגובה לא ראויה
26.07.2020

5. כל הכבוד! אמן שזה יעבור ובקרוב! (123)

דווח על תגובה לא ראויה
26.07.2020

6. באמת, למה צריך לשכה כזו שתהיה כה חזקה? היא אינה גוף של נבחרי ציבור (שתהיה כמו איגוד רואי חשבון או כל איגוד מקצועי אחר ותטפל בצד )

דווח על תגובה לא ראויה
31.07.2020

7. סתם קשקשנית (צפוני)

עוד לא הספיקה לחמם את הכיסא שאליו היגיעה כתוצאה מהחוק הנורבגי, ונבחרה לוועדה למינוי שופטים.נ וכבר מקרקרת . מנסה ליצר מעמד כמו ח"כ זוהר והלהיט החשד קרעי

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הרב אבי גיסר צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

ישוב עפרה מחפש רב חדש: הרב אבי גיסר פורש

קרא עוד