ח"כ עידן רול: "אם הניסוח שלי לא הובן, אני מתנצל"

לאחר שעורר סערה כשקרא להפר את הנחיות הבריאות, לאחר שלא ניתן מענה ראוי לצרת הציבור, מבקש חבר הכנסת מיש עתיד להבהיר את דבריו. "אני קורא לציבור לציית להנחיות, אבל לא יכול להיות שהתשובה של הממשלה לציבור תהיה - אתם אשמים"

חדשות כיפה
כג בתמוז התשפ
,
15 ביולי, 2020 9:32

צילום: פלאש 90

אמש (ג') חבר הכנסת עידן רול מיש עתיד צייץ כי לממשלה אין לגיטימציה להטיל סגר מלא על האוכלוסייה, וכי הציבור לא צריך לציית להנחיות. בחשבון הטוויטר שלו כתב: "הממשלה הזו הפרה את החוזה הכי בסיסי מול הציבור. זה שמחייב אותה להגן עלינו בעת משבר. בנוסף, ההחלטות שלה לא מבוססות על נתונים ונגועות בשיקולים פוליטיים. לכן אין לה לגיטימציה להורות על סגר מלא והציבור לא צריך לציית". לאחר שעורר סערה ביקש להתנצל ולהבהיר את הדברים.

בראיון לרשת ב' ביקש להבהיר רול: "אמון הציבור בממשלה נשחק וזה באמת מהווה סיכון לדמוקרטיה. אם הניסוח שלי לא הובן, אני מתנצל. יש שיח ברשת שגם כשהוא לא לטובתי אני מכבד אותו". רול מבהיר מה הביא אותו לכתוב את הדברים הקשים: "הממשלה לא הציגה שום תוכנית אופרטיבית לצאת מהבוץ – הגיע הזמן לתת לציבור תשובות. אני קורא לציבור לציית להנחיות, אבל לא יכול להיות שהתשובה של הממשלה לציבור תהיה - אתם אשמים".

רול הבהיר כי אינו מוחק את הציוץ, כי בשיח של רשתות חברתיות הכל גם ככה מתועד, ולכן אין צורך שהוא יעשה לעצמו הנחות גם כשזה פועל נגדו. דבריו של רול עוררו ביקורת מכלל בכירי הפוליטיקאים ביניהם גם נשיא המדינה ריבלין שגינה את דבריו של רול: "ההתמודדות עם מגפת הקורונה היא מאבק של כולנו, יחד. קריאות לאי ציות אזרחי פוגעות ביסודות, היהודיים והדמוקרטיים, עליהם ובזכותם הוקמה מדינתנו. עקרונות המבטיחים את שלומנו, ואת שלום הציבור כולו, במיוחד ברגעי משבר. מנהיגים - אופוזיציה כקואליציה, אנא, הזהרו בדבריכם". 

15.07.2020

1. אם הניסוח שלך "לא הובן", כנראה שאתה לא יודע להתנסח (הרב פיינשמעקער)

ועדיף שתשתוק, בכלל. אם אלה ההצעות שיש לך.

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2020

2. מישהו מוכן להסביר לי איך אפשר להבין אחרת מאשר "לממשלה אין סמכות ולכן אין חובה לציית"? (מה זה אם לא קריאה למרי אזרחי?)

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2020

3. חבר כנסת עבריין (יוחאי)

דווח על תגובה לא ראויה
15.07.2020

4. בגרות סיימת? (אה, יש עתיד ...)

דווח על תגובה לא ראויה
16.07.2020

5. "הניסוח שלי לא הובן...." (אליעזר)

מה זאת אומרת "לא הובן", הובן והובן, מה לעשות ואינך יודע להתנסח, חזור לשיעורי חיבור ,למוד שנה שנתיים ואח"כ תחזור לכתוב את ההגיגים המטופשים שלך. עוד מחוסר השכלה במפלגת המתיימרת להכניס את לימוד הליבה למוסדות החינוך .

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

נתניהו מגיב לאלימות המפגינים: "מצפה מהמשטרה להגיע לחקר האמת ולמצות את הדין עם האחראים"

קרא עוד