שדולת ארץ ישראל הגישה הצעת חוק להחלת הריבונות

חברי הכנסת חיים כץ ובצלאל סמוטריץ' הניחו היום על שולחן הכנסת את הצעת החוק להחלת הריבונות. על פי הצעת החוק תוחל הריבונות על כלל מרחבי ההתיישבות ללא הזנחת אף יישוב וללא הפיכת אף יישוב למובלעת

חדשות כיפה 13/07/20 17:23 כא בתמוז התשפ

בצלאל סמוטריץ', צילום: Yonatan Sindel/Flash90
בצלאל סמוטריץ', צילום: Yonatan Sindel/Flash90

ראשי שדולת ארץ ישראל החדשה: יו"ר מרכז הליכוד ויו״ר ועדת העבודה והרווחה ח״כ חיים כץ ויו"ר האיחוד הלאומי ח״כ בצלאל סמוטריץ׳ הניחו היום על שולחן הכנסת את הצעת החוק להחלת הריבונות על כל מרחבי ההתיישבות ביהודה ושומרון בהתאם לנוסח שעבר במרכז הליכוד ע״י יו״ר המרכז ח״כ כץ.

שבועיים לאחר הראשון ביולי, התאריך שנקבע להחלת הריבונות, משלבים ראשי השדולה החברים בקואליציה ובאופוזיציה ידיים בקונצנזוס לקידום הריבונות ללא הנחת תשתית להקמת מדינה פלשתינית. על פי הצעת החוק תוחל הריבונות על כלל מרחבי ההתיישבות ללא הזנחת אף יישוב וללא הפיכת אף יישוב למובלעת. לצד זאת מבקשת ההצעה לייצר מנגנון לשימור השטח הלא-ריבוני, ולמניעת השתלטות ערבית או בינלאומית על שטחים באזור C, שייוותרו לעת עתה מחוץ למפת הריבונות.

על פי הצעת החוק תפעל מדינת ישראל למנוע בניה פלשתינית בלתי חוקית בשטח, לסלק פשיעה חקלאית או השתלטות על ידי פריסת תשתיות, למנוע כל פעילות בינלאומית שאינה באישור הממשלה ולקדם הסדרי מקרקעין כולל באזור שנשאר מחוץ למפת הריבונות וכן לקדם שמירה על אדמות המדינה באמצעות מרעה, חקלאות או ייעור. 

יש לציין עוד כי הצעת החוק מתייחסת גם לצרכים ההומניטאריים של תושבי שטח C שאינם אזרחי מדינת ישראל וקובעת כללים וסייגים לקידומן של תוכניות בנייה עבור תושבים אלה, באישור הקבינט המדיני ביטחוני.

צילום: יח"צ

ח"כ חיים כץ: "זמן לריבונות הגיע מזמן. אני מקווה שישראל תשכיל לנצל את חלון ההזדמנויות עם האמריקאים ושכל חלקי הממשלה יתגייסו לטובת העניין. ככל שנתמהמה, כך המציאות בשטח תהפוך לסבוכה יותר, כשהמשימה הלאומית למימוש זכותנו ההיסטורית בארץ אבותינו עלולה להיות בסכנה, ואת זה לא נוכל לאפשר".

ח״כ בצלאל סמוטריץ׳: "היה זה לפני מספר שנים מעטות שהשדולה שלנו הניחה על שולחן הכנסת את חוקי הריבונות והפכה את הנושא לאחד המרכזיים על סדר יומה של ממשלות ישראל. לצערנו, הבטחות הממשלה על ריבונות עד כה לא קוימו וההצעה  בתוכנית של נתניהו, יוצרת מדינה ערבית דה פקטו בליבה של הארץ. לא לילד הזה פיללנו. הצעת החוק שהנחנו היום היא הריבונות המיוחלת והיא שתוריד את האיוולת של שתי מדינות לשני עמים מסדר היום. השותפות בין כל גורמי הימין בקואליציה ובאופוזיציה לקידום הצעת החוק הזו היא בשורה ונפעל יחד כדי לקדמה למען המשך התגשמות החזון הציוני."

כתבות נוספות

/
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר