ביום רביעי: הצוות הבין-משרדי לרפורמה בקנאביס יתכנס לראשונה

שר המשפטים הודיע על הקמת הצוות הבין-משרדי לבחינת הרפורמה בקנאביס. הצוות יבחן את הצעות החוק שהגישו חברי הכנסת השכל ושפע , ויסייע בגיבוש הצעת חוק ממשלתית מקיפה שתסדיר את מדיניות האכיפה והצריכה של סם הקנאביס בישראל

חדשות כיפה 13/07/20 16:21 כא בתמוז התשפ

ביום רביעי: הצוות הבין-משרדי לרפורמה בקנאביס יתכנס לראשונה
ח"כ השכל, צילום: פלאש 90. מרים אלסטר

שר המשפטים אבי ניסנקורן הודיע היום (ב׳) על הקמת הצוות הבין-משרדי לבחינת הרפורמה בקנאביס. בראש הצוות, שיתכנס לראשונה ביום רביעי הקרוב, תעמוד המשנה ליועץ המשפטי לממשלה (משפט פלילי), עו״ד עמית מררי, והוא יורכב מנציגים של משרדי הבריאות, ביטחון הפנים, אוצר, רווחה וקידום קהילתי. 

הצוות הבין-משרדי יבחן את הצעות החוק שהגישו חברי הכנסת שרן השכל (ליכוד) ורם שפע (כחול לבן) ויסייע בגיבוש הצעת חוק ממשלתית מקיפה שתסדיר את מדיניות האכיפה והצריכה של סם הקנאביס בישראל. מובילי המהלך בכנסת, הח״כים השכל ושפע, ישתתפו בישיבת הפתיחה כדי להציג את הצעות החוק שגיבשו. 

ח״כ שרן השכל: ״כפי שהבטחתי, לצד ההתמודדות עם המשבר הכלכלי והבריאותי, לא אניח את חוק הקנאביס בצד אלא אמשיך לקדם אותו בכל הכוח. התכנסות הצוות במהירות, תוך כדי אתגרים לאומיים, היא בשורה שמוכיחה רצינות של משרדי הממשלה. כולי תקווה שכך יתנהלו הישיבות - במהירות וביעילות. אחרי חמש שנים של מאבק על חירותם של אזרחי ישראל, אני מתחילה לראות התקדמות לקראת סגירת המעגל״.

ח"כ רם שפע: ״התחייבנו להוביל שינוי ולשמחתי, לצד ההתמקדות באתגרי הקרונה, הצוות הממשלתי מתחיל לעבוד לקראת שינוי החקיקה ההיסטורי ביחס לצריכת קנאביס לשימוש עצמי. אני מאוד מקווה שבתום התהליך נוכל לייצר מציאות חדשה של לגליזציה אחראית אשר תסדיר את הפריצות הקיימת בתחום מזה שנים, תכניס מיליארדים לקופת המדינה ותשים סוף למדיניות הקנסות הנוכחית״.

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר