מיקי זוהר: "אנחנו בנתק מוחלט עם כחול לבן"

יו"ר הקואליציה עולה למתקפה, וקורא לשותפה לקואליציה "לשנות גישה". לדבריו, "מה שמחזיק את הממשלה הזאת זה אך ורק משבר הקורונה. אם לא היינו בגל שני, יש מצב שלא היתה כזאת ממשלה"

חדשות כיפה 09/07/20 10:12 יז בתמוז התשפ

ח"כ מיקי זוהר, צילום:  Miriam Alster/Flash90
ח"כ מיקי זוהר, צילום: Miriam Alster/Flash90

בסיומו של שבוע סוער במיוחד מבחינה פוליטית ומבחינת התפרצות הקורונה, יו"ר הקואליציה, ח"כ מיקי זוהר, לא מנמיך להבות, אלא להיפך. אחרי שהאשים את נשיא המדינה בהתערבות בעבודת הכנסת במטרה לפגוע בנתניהו, זוהר אומר בפשטות כי "יש נתק מוחלט בינינו לבין כחול לבן".

בראיון שיתפרסם מחר ב'ישראל היום', אומר אחד האנשים החזקים בליכוד כי מה שמחזיק את הממשלה הוא משבר הקורונה בלבד: "אם לא היינו בגל שני, יש מצב שלא היתה כזאת ממשלה". הוא אומר, וקורא לכחול לבן להתעשת: "כחול לבן צריכים לשנות את הגישה". על השאלה האם הממשלה תחזיק מעמד יש לו תשובה ברורה: "להערכתי לא, אבל אני עדיין אופטימי ששני הצדדים יתעשתו כדי לייצב את הממשלה".

על השאלה עד כמה הוא  סומך על השר גנץ שיכהן כראש הממשלה בעתיד הוא ענה: "אני רוצה שנתניהו יהיה ראש הממשלה. זה לא סוד שלא תמכתי במועמדותו של בני גנץ, ואין לי רצון עז שהוא יהיה ראש ממשלה".

זוהר יוצא להגנת בני משפחתו של נתניהו ואומר: "המשפחה הפכה להיות מטרה. אנשים זיהו שאתה יכול להגיד על ביבי כל מה שאתה רוצה, אבל כשאתה רוצה לפגוע לו בבטן הרכה - זה לפגוע לו במשפחה, איפה שהכי כואב לו. התקשורת הולכת על זה בכל הכוח. זו רדיפה אובססיבית. כשאני רואה את הבן של נתניהו, יאיר, מתבטא איך שהוא מתבטא, אני מבין שזה בגלל שהלכו על הראש שלו, לא עזבו אותו לרגע, אז הוא החליט להשיב מלחמה. זכותו".

אבל מה שבאמת מקפיץ אותו, זה השם מנדלבליט. היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט: "אם נתניהו היה מקבל החלטה לפטר אותו, מישהו היה מופתע? אבל הוא לא מקבל החלטה כזאת, לא משום שהוא לא יכול, אלא משום שהוא לא רוצה שיגידו שהוא מפטר את מנדלבליט בגלל הדברים הלא סבירים והלא הוגנים שהיועמ"ש עשה לו. התנהלותו כלפי ראש הממשלה מחפירה".

יו"ר הקואליציה ח"כ זוהר התייחס על הביקורת הנוקבת על השר צחי־חרטא־הנגבי ואמר: "אני מכיר את צחי. הוא אדם רגיש חברתית. נקודה. הוא בטח רצה להגיד משהו אחר, אבל התוכנית של אופירה וברקו היא תוכנית שקשה מאוד להתראיין בה. הם מאוד לא אוהבים את ראש הממשלה והליכוד, וקשה שם להעביר את המסר כמו שאתה רוצה. שאנשים יגידו מה שהם רוצים".

את הסברה הרווחת שנתניהו האשכנזי מייצג את ישראל השנייה מסכם זוהר במשפט המחץ הבא: "נתניהו הוא האשכנזי הכי מזרחי שהכרתי. מדבר בגובה העיניים".

אל תשחקו אותה: כך תוכלו ללמוד בקלות את ההלכה. כל הפרטים >>

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר