סגן שרת התחבורה: "אף אחד לא ימנע את זכות הנשים המבקשות הפרדה"

אחרי הריאיון שנערך עם אורי מקלב בו טען נגד החקיקה שקבעה כי אין לקיים הפרדה מגדרית באוטובוסים, התעוררה סערה כנגדו. כעת מבקש מקלב להבהיר את דבריו: " איני כופה את דעותיי לא במסגרת תפקידי ולא במסגרת אחרת"

חדשות כיפה
ד בתמוז התשפ
,
26 ביוני, 2020 11:02
ח"כ אורי מקלב

ח"כ אורי מקלבצילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

אמש (ה') דיבר סגן שרת התחבורה אורי מקלב על ההפרדה המגדרית באוטובסים וטען כי "זה הרי דבר מוצדק שכך יהיה, זו לא הדרה של הנשים אלא טובתן". את הדברים אמר  בראיון לעיתון "בקהילה". אלא שדבריו עוררו ביקורת רבה ביניהם של עו"ד בתיה כהנא דרור, פעילה חברתית בתחום דת ומדינה שהגיבה לדבריו ואמרה: "קם חבר הכנסת התורן שמציג יהדות מעוותת. זו אותה מפלגה שאינה מאפשרת לנשים להתמודד לכנסת ולהיבחר כנציגות ציבור ממשיכה לדרוך עליהן כשחבריה מבקשים לקבוע לנשים מהי טובתן".

הבוקר אורי מקלב ביקש להבהיר את דבריו אך גם הדגיש כי הוא אינו חושש מהביקורת נגדו שלטענתו מהווה סתימת פיות: "אף אחד לא יכול למנוע ממני באלימות מילולית להגיד את דעתי. כפי שנאמר גם בראיון הנוכחי איני כופה את דעותיי לא במסגרת תפקידי ולא במסגרת אחרת, ושלא יכפו את דעתם עלינו. אף אחד לא יכפה על הנשים לנסוע וללמוד איך שהם רוצות כפי שנוח להן ובאורח חייהם בלי לכפות את דעתם ואף אחד לא יכפה את דעתו, - זו דמוקרטיה".

עוד הוסיף ותקף את מבקריו: "אותם אלה אשר אינם מאפשרים לנשים שרוצות לשבת בהפרדה בצורה וולונטרית כופים את עמדתן על הנשים בדיקטטורה מילולית של ממש. אף אחד לא ימנע מאיתנו לעמוד על זכויותיהן של נשים כאשר הן מבקשות את ההפרדה בתחבורה הציבורית, זו זכות המגיע להם בדין כאשר הן עושות זאת מרצון, ואנחנו נעמוד על זכויותיהן".

"כל 'אבירי החופש והזכויות' וה'דאגה' המזויפת לנשים החרדיות לא יבהילו אותנו מלתת לנשים אלו את זכותן לעשות ולהתנהג כפי שנוח להם וכפי שהן רוצות, הן בנסיעה בתחבורה הציבורית והן בקורסי החובה לנהגות".
 

 

26.06.2020

1. הדרת נשים (אני)

ועוד איך הדרת נשים.

דווח על תגובה לא ראויה
26.06.2020

2. נכון, אבל (דינה)

נכון שאף אחד לא יכול לכפות על טישה לשבת ליד גבר. כמו דאף אחד לא יכול למנוע מגבר ואישה לשבת אחד ליד השניה. יושבים ליד מי שטוב לנו בלי לכפות.

דווח על תגובה לא ראויה
26.06.2020

3. בבקשה בוא לכותל (לח"כ מקלב)

לח"כ מקלב, בבקשה בוא לכותל בראש חודש לעזור לנו, ציבור הנשים, מול ההטרדות והתקיפות הפיזיות והמילוליות של הרפורמיות הפליליות, שעוברות על איסורים מעשרת הדיברות מול הפרצוף שלנו בכותל, ואף אחד לא מגן עלינו כאן, כי כולם מפחדים מהבג"צ. ואם אנחנו מנסות לומר משהו, ישר המשטרה עוצרת אותנו ולא אותן, ולמרות שהן עוברות על החוק המשטרה לא עושה להן כלום!

דווח על תגובה לא ראויה
27.06.2020

4. אף אחד לא יכריח כושי לשבת עם לבנים! אף אחד לא יכריח חילוני לגור עם חרדים! לכן מגרשים חילונים משכונות ומערים חרדיות (אפרים)

איזו צביעות. ואם אישתי רוצה לשבת על-ידי אז הנשים שלא רוצות זאת, יאסרו זאת עליה!

דווח על תגובה לא ראויה
28.06.2020

5. הדרת נשים - רק מעדות ובבית הכנסת - לא באוטובוס! (יאיר)

אצלנו מדירים נשים רק בבית הכנסת (עזרת נשים).

דווח על תגובה לא ראויה
28.06.2020

6. די עם מילים מכובסות (ליאיר)

הפרדה אינה הדרה.
ונכון שבמרחב הציבורי, כולל באוטובוסים, אין הפרדה, ולא צריכה להיות הפרדה,
אבל במרחב הרוחני, כמו בתי הכנסת, ההפרדה היא חיונית עבור הגברים בנפרד ועבור הנשים בנפרד, כדי להגיע לתקשורת עם האלקים.
ואם אתה לא מבין את זה, צא ולמד.
ולגבי עדות, אז אנחנו הנשים קיבלנו פטור מחלק ממקרי העדות (לא מכולם) - וזה רק בונוס כי להעיד זה לא תענוג כזה גדול, תאמין לי מנסיון.

דווח על תגובה לא ראויה
28.06.2020

7. כל התגובות זה ממש קטנוני והכל מהרגש (א)

כולכם תחשבו על זה. אף אחד לא כופה ואם את רוצה לשבת ליד בעלך, אז בבקשה. אבל מי שרוצה לעשות אחרת יכולה גם כן. לא כל דבר שעושים זה בגדר כפיה והדרה. אבל הרגש והאמוציות שלכם משגעים אותכם לגמרי!!!
ועוד יותר תתאר בעצמך שלא היה את כל הרגש והרוח הזה בתקשורת! הרי נשים לא אוהבות הטרדות ואם יושבות לא ליד גברים זה הרי הרבה יותר בטוח בשבילן בעצמם! אבל בגלל הרוח שטות שנכנסה לכולם אז מרגישים שפלים ומודרים! תצאו מזה ותרגישו טוב עם עצמסכם ורק תרויחו מזה!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
המדוזות בתחנת הכוח צילום: שמי ביטן, חברת החשמל

צפו: אלפי מדוזות וצב ים בתחנת הכוח באשקלון

קרא עוד