בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

ח"כ יוגב לא מחזיק מבנט: "לא יהיה שר ביטחון טוב"

חבר איחוד מפלגות הימין תקף את תכניתו של יו"ר הימין החדש למיגור הטרור בעזה: "שר ביטחון טוב צריך להיות קודם כל בעל ניסיון,. אי אפשר לנצח את חמאס רק דרך כתישה מהאוויר ובלי רגליים על הקרקע"

חדשות כיפה
כה באדר ב'
,
01 באפריל, 2019 12:30
כבר לא סומך עליו? יוגב ובנט

כבר לא סומך עליו? יוגב ובנטצילום: פלאש 90

ח"כ מוטי יוגב מאיחוד מפלגות הימין, תקף היום (ב') את תכניתו של נפתלי בנט למאבק בחמאס וטען כי יו"ר הימין החדש לא יצליח בתפקידו כשר ביטחון.

חבר ועדת החוץ והביטחון טען, בראיון לגלי ישראל, כי כלל לא בטוח שמי שעד לאחרונה הנהיג את מפלגת הבית היהודי יהיה שר ביטחון ראוי: "שר ביטחון טוב צריך להיות קודם כל בעל ניסיון, בעל ידיעה רחבה, בעל שיקול דעת ונכונות הקשבה, ולא בעל מחשבה מופשטת שבאמצעות הרגעה והכתשה פותרים בעיות מורכבות של יהודה ושומרון או של עזה".

הפציצו וימשיכו להפציץ? רצועת עזה

"לא ניתן להכריע רק מהאוויר". רצועת עזהצילום: דובר צה"ל

אל"מ במיל', יוגב, תקף את תכניתו של שר החינוך, "ביעור חמץ", וניסה להפריך את סעיפיה: "אחד, שלא תהיה כניסת חיילים לעזה. כל אדם מנוסה צבאית יודע שבכדי להכריע, הדבר מחייב מחיר. מלחמות אינן ורודות ולצערי אינן נגמרות בשעתיים של סרט ונגמר, יוצאים החוצה לפצח גרעינים. לכל צעד כזה יש מחיר. אי אפשר לנצח את חמאס רק דרך כתישה מהאוויר ובלי רגליים על הקרקע".

על הכוונה לפנות את תושבי עוטף עזה במקרה של במצע ממושך ואמר כי "זה שולח מסר קשה. סגירת מעגל בכאילו של ההתנתקות, שאם אינני טועה שהשר בנט מעולם לא הביע את המחשבה המדינית הברורה שרצועת עזה היא חלק מארץ ישראל ושאם לא נשוב וניישב גם לא נדע להגן".

 לסיום הדגיש יוגב כי "כל היתר דורש תכנית כוללנית, כולל נרמול של הרצועה, לאפשר לצעירים, 70% אבטלה, לצאת ממנה. צריך לתת להם להגר ממנה ואפילו לעבוד בישראל. עם התכניות לשיקום הרצועה גם את השבת בנינו. את השבת בנינו לא נצליח בלא כניסה לרצועה, בלא טיהור הרצועה. לפזר תכניות שאולי קונות אלקטורט זה קל, אבל ליצור מעזה איזור בטוח זה הרבה יותר מורכב".

01.04.2019

1. פוליטיקאים נהיו כעין בוגדים- כמו חילים שסוחטים את מפקדם בשעת קרב כדי שיפקד לפי שקול דעתם (המשוחדת?). (לפי עמידרור+איזנקוט )

פוליטיקאים נהיו כעין בוגדים- כמו חילים שסוחטים את מפקדם בשעת קרב כדי שיפקד לפי שקול דעתם (המשוחדת?).
|
מאימים על נתניהו שאם לא יגיב על ירי מעזה באפן שילבה את האש אז יוצג בעיני הבוחרים כפחדן וכלוזר ויפסיד בבחירות. מאימים עליו, כאילו שהם יודעים שהחלטתו להבליג היא שגויה (בהתחשב בסכוני המלחמה).
|
אפילו בנט, למרות הפה הגדול שלו, כשהיה חבר בקבינט לא תמך בפעולה קרקעית בעזה (- ישראל היום, ראיון ליהודה שלזינגר 04.10.18 / 06.10.18) , אך היא עלולה להגרר בעקבות התגובה לפעולה האווירית שכן מוצעת.
ראש המל"ל לשעבר, יעקב עמידרור: "איראן בסוריה צריך לפנות .. אנרגיה .. לשם, אם צריך .. תמורת זה ..ויתור בעזה - ..לעשות את זה" (- מעריב FM 103 15.08.18) "לחסל מסה גדולה של מפקדים. אפשר לעשות זאת ואז תפרוץ מלחמה. אני לא חושב שזה נכון לנו"(- מעריב 103 FM 04.10.18) . " לפעול שם ...באיראן תהיה השמחה הכי גדולה ביום שבו נפתח במבצע הזה"(- בשיחה עם ירון וילנסקי ויעקב ברדוגו, גל"צ 26.03.19).
בתשובה לתלונת מח"ט 7 על ה"דפוס... להימנע מהפעלת כוחות היבשה... [שהרי] מה שעושה אותנו למפקדים קרביים .. זה חיכוך עם הצד השני ...בלי חיכוך - מוות קליני" ענה הרמטכ"ל אייזנקוט: " אם על כל רקטה שתעוף נצא למלחמת אין ברירה, ניכנס למלחמת 100 שנים". (- ynet יואב זיתון 22.02.19 מהסרט הדוקומנטרי "איזנקוט" של יריב מוזר בערוץ "כאן 11" ).
"הקשר ..בין האיראנים ובין ארגוני הטרור... רוצים ... להחליש אותנו במלחמות מתישות ויקרות בכוח אדם, בלגיטימציה, בתחמושת, בזמן שהם מכינים את .. הגרעין" (-ד"ר מייקל אורן, דוקטור להיסטוריה של המזה"ת וליחסים בינ"ל, היה שגריר ישראל בארה"ב, בראיון למערכת זווית אחרת 28.02.19 )
|
רה"מ נתניהו החליט להמנע מלחימה בעזה בשעה שהחמאס, לפי שקוליו הצבאיים, בחר בה למלחמה, והתגרה במדינת ישראל. אולי החמאס הוא רק "תיל ממעיד" למלחמה כוללת !!
אפשר שרה"מ ממתין לגיוס תמיכה בינ"ל בהרג רב של מגנים חיים, להשמשת הלייזר נגד טילים, להשלמת החסר במובילי טנקים להובלה בין שתי חזיתות, או שהוא מעדיף לדחות ככל האפשר לחימה שמספר הנפגעים בה ועלותה לישראל ידרבנו את האויב להתעצם.
|
לדעתי, מלחמה כלל אזורית, עקב מלחמה בעזה, עלולה:
-לחשוף אמצעי לחימה סודיים שנבנו במשך זמן רב כדי להפתיע את האויב, וקשה להחליפם בחדשים.
-להסעיר את דעת הקהל בעולם, עקב הרג "לא פרופורציונלי" (כשההכנסות של רוב היצור בישראל הן מלקוחות בחו"ל).
-להקטין נכונותן של מדינות זרות לשתוף פעולה עם ישראל, עד כדי פגיעה בעצמתה. (דוגמא אחת מרבות: ישראל בקשה מיוון להחזיק בשטחה חלק ממטוסי הקרב מחשש שמטר הטילים ימנע מהם להמריא מהארץ, להתאמן בהריה הגבוהים ולבנות עליהם מכ"ם להתרעה מטילי שיוט).
- להרע את יחסם של הדמוקרטים בארה"ב אל ישראל.
- לפגוע בחילי ארה"ב שהוצבו בארץ להפעלת מכ"ם וטילי יירוט.
-לגיס מאות מיליונים מוסלמים במזה"ת ללחץ צבורי שיאיים על ממשלותיהם, להלחם בישראל כנקמה על ההרג הרב שהיהודים עשו באזרחים שהם אחיהם לדת. (אפרט: בהערכה השנתית של אמ"ן בפני המטכ"ל 02/19 נוספה טורקיה לרשימת האתגרים כ"כח עוין עולה"; טורקיה היא החזקה במדינות נאטו ולרשותה מספר ספינות מלחמה וצוללות הגדול פי 10 משל ישראל. איראן משתדלת לגיס את עירק. צבא מצרים שגדול יותר מהצבא החזק של איראן לחוץ מעשרות מיליונים של לאומנים עיוורים למחיר המלחמה שתובעים לחסל את ישראל, ונסערים מהרג פלסטינים)
-להרבות את תאבונם של גורמים חזקים במרחב ושל ג'יהאדיסטים להצטרף בעתיד למלחמה משותפת בישראל, עקב הערכה מחודשת של יכלתה, לפי מה שיתגלה במלחמה הקרובה. כמובן, גם ההפך אפשרי. "המלחמה היא ממלכת אי הוודאות"; אפילו לנצחון האויב עלינו יש סכוי (" ב...דו"ח משלים לדו"ח ... בריק... חשף אלוף יאיר גולן ... שאת אלפי הטילים במלחמה הבאה חיל האוויר אינו יכול לעצור" ( - ynet 02.02.19 יואב זיתון ) + ר' להלן נספח סייבר). אפשר שדחית המלחמה היא עקב הכנות טכנולוגיות ואחרות להקטנת סכוי זה.
-לפגוע בהספקת המים והחשמל בישראל. (פקוד הערף המליץ לצבור מים ומזון בבתים).
-לפגוע פגיעה ישירה בעשרות אלפי יהודים. ב"צוק איתן" הטילים פסקו רק אחרי כניעת ישראל לחלק מתביעות חמאס.
-לאפשר חטיפת חילים.
-להוצאה כספית של מאות מיליארדי שקלים על לחימה ועל שקום, ע"ח בתי"ח וחיי מבוגרים.
|
גם אם מלחמה בעזה לא תתרחב למלחמה כוללת, בה לבדה יש סכנות שהן חשובות ל"חכם עיניו בראשו":
|
הטבח שנאלץ לטבוח במגנים החיים בעזה ישמש (ע"י מסיתים מחו"ל ומהארץ) להצגתנו כרשעים, כשאנחנו עוד לפני הטבח הנחוץ יותר לנו שהוא הטבח במגנים החיים בלבנון, טבח שיצריך אותנו לקרדיט מבעלי השפעה בכל העולם, לרבות במדינות סוניות ששת"פ אתן חשוב לנו, ולרבות במדינות שמהן אנו מיבאים רכיבי נשק חיוניים (בריטניה- של הלייבור?), או שהן בעלות משקל בהחלטות מועצת הבטחון.
"נזדקק .. לסיוע .. אמריקאי [נשיא מהדמוקרטים?]... מפני סנקציות" ... "ב-2006 ...חיזבאללה הקימו מחסומים כדי למנוע מאזרחים לברוח ... הם רוצים שנהרוג אותם...את הנזק המדיני-משפטי ... אחרי שנהרוג ..אלפי ..חפים מפשע"; (-ד"ר מייקל אורן, דוקטור להיסטוריה של המזה"ת וליחסים בינ"ל, היה שגריר ישראל בארה"ב, בראיון למערכת זווית אחרת 28.02.19 )
כבוש מתמיד של רצועת עזה,למניעת חזרת ירי הטילים יחיב אותנו לשוב לשלוט בה בלי השת"פ של הבטחון המסכל הפלסטיני שאליו התרגלנו ביו"ש, ואז נתגעגע לשרפת השדות שלפני הכבוש (אם לא נעדיף מאזן אימה של טבח אזרחים הדדי ו/או שליטה של הרשות הפלסטינית בעזה כמבא למדינה פלסטינית שתעשה את כל השטח המיושב ביהודים לעוטף עזה החדש).
|
נספח סייבר
מ"ישראל היום" 07.02.19 יואב לימור תחת הכתרת: " תא"ל נועם שער... ראש חטיבת ההגנה בסייבר על... הניסיונות לשבש ... אמצעי לחימה מתוחכמים, לחדור לרשתות תקשורת ולהשיג מידע":
מודיעין, ייצור מטרות, פיקוד ושליטה, .. ומידע... תשתיות מבוססות רשת - כמו ... חשמל... ואמצעי הלחימה... ממטוסי קרב ועד טילים..."אין דבר שאי אפשר לחדור אליו... מטריד מאוד.. המחשבה ..על פעולות שנעשו ...לך תדע מה מחזיקים עלינו השחקנים ש.. מולנו"...במלחמה הבאה? "הנחת העבודה היא שיהיו לא מעט הפתעות.... בתרחיש המחמיר, נראה ניסיונות לאתגר את מערכות האמל"ח שלנו, כמו מערך ההגנה האווירית".
מ"מידה" 15.03.19 פלורית שויחט תחת הכתרת: " ד”ר הראל מנשרי, ממקימי מערך הסייבר של השב”כ, אומר":
" איראן חזקה ... בסייבר" " יש להם גם ניסיון תקיפה מוצלח מול ישראל" " הטמעת הגנה לוקחת חודשים רבים, ולכן היתרון תמיד אצל התוקף".

דווח על תגובה לא ראויה
01.04.2019

2. יוגב (חיים)

מוטי, אתה האחרון שיכול לדבר על כישורים ,תתבייש לך. כשהיית מחט ראינו בדיוק מי אתה. אפילו דיברו מספר שנים לא קטן לא נשכח את התנהגותך כלפי המתנחלים שכל פשעם היה הפגנות בכבישים על חוסר פעולה.
של נעלם מעל בגלל ויותר טוב שתשתוק.

דווח על תגובה לא ראויה
01.04.2019

3. בנט (קוליקו)

D9 אתה צודק. לבנט אין ניסיון למעט
בירבורים ושופוני

דווח על תגובה לא ראויה
01.04.2019

4. יוגב האפרורי מדבר על בנט איש מעשים בכל התחומים (לא אמיתי)

רק בנט במשרד הביטחון עשוי להביא לשינוי המיוחל במערכת

דווח על תגובה לא ראויה
02.04.2019

5. }}} ח"כ יוגב צודק בנט ברברן נטול יכולת ילדותי ולא ראוי . (יהודי חרד)

בנט נכשל במשרד החינוך.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו וסער צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

סקר מנדטים: גדעון סער מביא לימין יותר מנדטים מנתניהו

קרא עוד