סגור

הרב רפי פרץ מתחמק: "לא אגלה למי הצבעתי בבחירות לרב הראשי"

יו"ר איחוד מפלגות הימין נשאל האם תמך, בבחירות לרבנות הראשית, במועמד הציונות הדתית, הרב דוד סתיו: "אלו היו בחירות חשאיות, אז לא אגלה״. גורמים בבית היהודי: "הרב פרץ רואה בצהר שותפים לכל דבר ועניין"

מירב כהן, חדשות כיפה
כד באדר ב'
,
31 במרץ, 2019 14:39
הרב רפי פרץ

הרב רפי פרץצילום: פלאש 90

יו"ר איחוד מפלגות הימין, הרב רפי פרץ, סירב להשיב לשאלה האם הוא הצביע לטובת הרב סתיו, מועמד הציונות הדתית, בבחירות לרבנות הראשית אחרי שתיקה אמר ש״זה היה בחירות חשאיות, אז לא אגלה״, כך פרסם בטוויטר כתב חדשות 13, עקיבא נוביק. 

לקראת הבחירות הרב פרץ עשה השבת האחרונה סבב בתי כנסת בגבעת שמואל. אחת השאלות ששאלו אותו: בבחירות לרבנות הראשית, האם הצבעת למועמדי הציונות הדתית או למועמדים החרדיים? הרב פרץ כאמור נמנע מלענות לשאלת המתפללים. 

בתקופת הבחירות לרב הראשי החדש הרב פרץ כיהן כרב הראשי הצבאי, ולכן היה חבר בוועדה הממנה את הרבנים הראשיים. לקו הסיום הגיעו: הרב סתיו-יו"ר צהר ומועמד הציונות הדתית, הרב יעקב שפירא, הרב לאו- בקרב האשכנזים. ובקרב הספרדיים: הרב יוסף, הרב שמואל אליהו, והרב בוארון. 

המאבק בין רבני הציונות הדתית לרבניים החרדיים היה קשה ועיקש, אולם למרות הניסיונות של הבית היהודי לקדם את יו"ר ארגון צהר, הרב דוד סתיו, הוא לא הצליח לקבל את מרב הקולות בוועדה. 

בבחירות לתפקיד הרב הראשי האשכנזי זכה הרב דוד לאו, בנו של הרב הראשי לשעבר ישראל לאו, שקיבל 68 קולות לעומת 54 בוחרים שהצביעו לרב דוד סתיו. הרב יעקב שפירא השתרך מאחור וזכה ל-25 קולות בלבד. בבחירות לתפקיד הרב הראשי הספרדי זכה בנו של הרב עובדיה יוסף, הרב יצחק יוסף, שקיבל 68 קולות. הרב שמואל אליהו רבה של צפת קיבל קיבל 49 קולות והרב בוארון זכה ל-28 קולות.   

גורמים בבית היהודי בתגובה: "הרב רפי נפגש עם ראשי צהר, ורואה בהם שותפים מלאים לכל דבר ועניין". 

בארגון צהר העדיפו שלא להתייחס לידיעה

 

31.03.2019

1. חבל על הקולות (ישראל)

לא רוצים להצביע לשחיתות
מצביעים למי שנלחם בשחיתות
פייגלין לשילטון

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2019

2. הרב סתיו זה רפורמים (מה מביך???)

למה הוא צריך להגיד למי הצביע??
שיצביעו לבנט הוא האיש שלהם גם ככהזה ארגון של הרבה כסף ורעש ובלי אנשים.
שילכו למכור כשרות לטיב טעם

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2019

3. הרב סתיו (אאא)

הרב הנל משוהם כינה את החיבור המתועב בין לפיד הרשע לבנט הכסיל כמהלך גאוני למרות כול האזהרות זהלא מראה על חוכמה גדולה ולא על דעת תורה אלא איוולת וטיפשות והתוצאות מעידות על כך בסוף בנט פטרונו של הרב משוהם נטש את הציונות הדתית השאיר חובות של מליונים ולא רק אלא מבין השורות אני למד שרבני צהר ממשיכים במצעד האיוולת ונותנים את קולם לבין דמותו של לפיד בנט לאט לאט צהר מתרחקת מהרעיון של הציונות הדתית וחוברת למחוזות אפלים ההוא משוהם חייב לסיים את המפתחות וללכת הביתה הנזק שנגרם על ידו כמעט חסר תקנה

דווח על תגובה לא ראויה
31.03.2019

4. חשאי.אבל כולם יודעים. (》גוף-הבוחר《)

עמ לפתח יחסי ידידות עם שס. תמך פרץ ברב יצחק יוסף ובדוד סתיו. וי שחושב אחרת אינו אלא טועה.

דווח על תגובה לא ראויה
01.04.2019

5. זה באמת לא רלוונטי (לא להתחמק, לסרב בגאון!)

כרגע הרב פרץ נכנס למקום חדש - בתור ה"אבא" של כלל החלקים של הציונות הדתית - ממילא בבחירות שהיה יותר ממועמד דת"ל אחד - לא נכון שהרב פרץ יגלה במי תמך (כי בסופו של דבר אין ברירה וצריך לשים פתק אחד.)
לבחירות הבאות לרבנות הראשית הרב פרץ מגיע כמייצג את כלל הציונות הדתית - ואני מקווה ומתפלל שתימצא דמות בעלת קונצנזוס רחב - שרוב מניין ובניין של הציונות הדתית יתמכו בה, וממילא סיכוייה לנצח יהיו גדולים הרבה יותר.

דווח על תגובה לא ראויה
01.04.2019

6. פשוט קשקוש (אסף)

הרב סתיו הוא לא מועמד של הציונות הדתית. הוא אחד המועמדים. מי אמר שחייבעם להצביע לו ולא לראש הישיבה המרכזית העולמית של הרב קוק זצ"ל?
פשוט קשקוש

דווח על תגובה לא ראויה
02.04.2019

7. בואו לא נתחיל להפוך רבנים לפוליטיקאים! פוליטיקאי זה לא מה שהרב רפי רוצה להיות... (יצחק)

ואל תבלבלו ת'שכל עם כל מיני ניסיונות להשוות בינו לבין דרעי בנט או פייגלין- אפשר בקלות לשים לב להבדל בין רב שהוא איש אמת ירא אלוקים לפוליטיקאי ירא רייטינג!

דווח על תגובה לא ראויה
02.04.2019

8. בואו לא נתחיל להפוך רבנים לפוליטיקאים! פוליטיקאי זה לא מה שהרב רפי רוצה להיות... (יצחק)

ואל תבלבלו ת'שכל עם כל מיני ניסיונות להשוות בינו לבין דרעי בנט או פייגלין- אפשר בקלות לשים לב להבדל בין רב שהוא איש אמת ירא אלוקים לפוליטיקאי ירא רייטינג!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דובאי צילום: shutterstock

בעקבות החיסול: חשש מפגיעה בישראלים באיחוד האמירויות

קרא עוד