בשורה לאוהדים: ליגת העל בכדורגל תתחדש בסוף מאי

משרד הבריאות ומשרד הספורט סיכמו על מתווה החזרה של הקבוצות. האימונים יתחדשו בעוד ארבעה ימים, המשחקים יחזרו ב-30 לחודש. השחקנים יחוייבו בבידוד ביתי מלא לכל אורך תקופת המשחקים

משה סלע, חדשות כיפה 06/05/20 19:25 יב באייר התשפ

בשורה לאוהדים: ליגת העל בכדורגל תתחדש בסוף מאי
ליגת העל בכדורגל. תשוב לפעילות, צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

ליגת העל בכדורגל חוזרת. לאחר דיונים ממושכים בהשתתפות משרד הבריאות ומשרד הספורט יחד עם נציגי מנהלת ליגת העל, סוכם על מתווה חזרה לפעילות של הקבוצות, כמו גם על חידוש המשחקים שנדחו עד כה. על פי המתווה, הקבוצות יחזרו לאימונים ב-10 במאי, והמשחקים עצמם יחודשו ב- 30 במאי. 

עוד עולה מהדיווח, כי שחקני הקבוצות יחוייבו לשהות בבידוד ביתי מלא לכל תקופת האימונים והמשחקים, למעט נסיעות לטובת אימונים ומשחקים. בנסיעות עצמן יחוייבו השחקנים בבדיקות חום ותסמינים. 

שרת התרבות והספורט מירי רגב אמרה בתגובה: "שמחה שהצלחנו להתגבר על כל המכשולים והיו רבים כאלה. זו בשורה גדולה לאוהדים, לשחקנים ולחובבי הספורט הישראלי בכלל. כפי שאמרתי נכריע את העונה על המגרש. אני רוצה להודות למנכ״ל משרדי, יוסי שרעבי, למנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, ולמשנה, איתמר ברוטו, ליו״ר המנהלת ארז כלפון ולראש הממשלה, בנימין נתניהו שהבין את הצורך ואישר את המתווה".

מי שעוד ביקש לברך הוא ארז כלפון, יו"ר מנהלת הליגות: "אני מודה לכל מי שסייע עזר והצליח להביא את הבשורה הכל כך חשובה לציבור אוהדי הכדורגל. מחר אביא את המתווה לאישור דירקטוריון מנהלת הליגות. ענף הכדורגל שכל כך אהוב על כולנו מהווה מקום מפלט למאות אלפי האוהדים שכעת יוכלו לשוב ולצפות בקבוצותיהן האהובות מול מסך הטלוויזיה. כפי שאמרתי לאורך כל הדרך, את ההכרעות הספורטיביות חייבות להתקבל על המגרש, תוך שמירה על בריאות השחקנים והצוותים המקצועיים".

יצויין, כי ליגת העל בכדורגל אמנם חוזרת, אך ליגת העל בכדורסל, שנעצרה גם היא עשויה שלא לשוב העונה. עקב כך נמתחה ביקורת רבה על השרה רגב, שלא הצליחה לסייע לענף הכדורסל כפי שסייעה לענף הכדורגל.
 

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר