בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

סמוטריץ': "מזהירים אותי שלא לקחת את תיק המשפטים"

יו"ר האיחוד הלאומי חזר על דרישתו לקבל את תיק המשפטים לידיו בממשלה הבאה, למרות האמירות החריפות מצד גורמים במערכת המשפט. הדגיש: "לא רוצה לחשוב שזה אמיתי"

חדשות כיפה
טז בניסן התשעט
,
21 באפריל, 2019 21:25
בצלאל סמוטריץ

בצלאל סמוטריץ'צילום: הלל מאיר, פלאש 90

המשא ומתן הקואליציוני החל היום (א') באופן רשמי, בניסיון להקים את הממשלה הבאה. כפי שמסתמן, קיים ביקוש רב לתיקים היוקרתיים ובראשם תיק המשפטים. מי שלוטש אליו עיניים הוא מס' 2 באיחוד מפלגות הימין, ח"כ בצלאל סמוטריץ'. בריאיון לחדשות 12 אמר: "מזהירים אותי שלא לקחת את תיק המשפטים - שמא יתפרו לי תיק".

יו"ר האיחוד הלאומי, שדורש לעצמו את תפקיד שר המשפטים בממשלה הבאה, הבהיר כי הוא אינו מציב אולטימטום לנתניהו אלא דבק בתיקים שהבטיח לבוחריו. "יש לי תכנית סדורה שתאזן הרבה יותר נכון את מערכת היחסים בין הכנסת, הממשלה ומערכת המשפט", אמר בריאיון. "היא תהפוך את ישראל למקום הרבה יותר טוב לכולם. כל אחד ואחד מאיתנו משלם את המחיר העודף של המשפטיזציה".

סמוטריץ' אמר בריאיון כי כשימונה לשר המשפטים הוא מתכוון להעביר את פסקת ההתגברות ולבטל את עילת הסבירות על נבחרי ציבור. "יש לי כמה וכמה לבנות שאני מבקש להניח ביסודות בית המשפט, כדי לחזק אותו לבצר את מעמדו", אמר. "האמון במערכת המשפט בשפל חסר תקדים לפי כל הסקרים והמחקרים בציבור".

הוא הבהיר כי לתפיסתו מערכת המשפט, מוסד היועץ המשפטי לממשלה ופרקליטות המדינה דורשים טיפול ותיקון: "מטרתנו ליצור הסדרה נכונה יותר של מערכת היחסים בין הכנסת והממשלה, נבחרי הציבור והמערכת המשפטית".

סמוטריץ' התייחס גם לאמירות שנשמעו מצד גורמים במערכת אכיפת החוק והמשפטים, הקוראות לא למנות אותו לתפקיד שר המשפטים או כשר לביטחון פנים. "אף אחד מאיתנו לא רוצה לחשוב שזה אמיתי", אמר בריאיון. "מעלים על דעתכם שראש ממשלה ישנה את דעתו בעקבות האיומים שהחלטה כזאת או אחרת תשפיע על העיסוק של רשויות החקירה? זה בלתי מתקבל על הדעת".

21.04.2019

1. אם אתה נקי אל תפחד (ניר)

אבל לפי הפחד שלך,נראה שאתה יודע מי אתה ואתה מפחד,ואתה מנסה לעשות תרגיל לפרקליטות,אבל הם לא טיפשים,אם יש עליך קייס תברח,לעומת זאת איילת שקד היתה נקיה והכל עבר בשלום,תפסיק עם הספינים.

דווח על תגובה לא ראויה
21.04.2019

2. בשפל חסר תקדים (יורם)

אחרי שאתם מסיתים נגדה במשך שנים. עכשיו אתה בא 'לעזרתה' חחחח. פשוט לא יאומן.

דווח על תגובה לא ראויה
22.04.2019

3. אני מאד מקווה שסמוטריץ' לא יישבר, במבחן התוצאה אני סומך עליו יותר מעל לוין. (שמוליק)

דווח על תגובה לא ראויה
22.04.2019

4. חושש (אוהד)

על ראש הגנב בוער הכובע,ראה הוזהרת.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ההפגנות בתל אביב, אמש צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

המשטרה: נעצרו שלושה חשודים בתקיפת המפגינים בתל אביב

קרא עוד