נתניהו מאשים: "שר בכיר רקח מזימה להפלתי"

לאחר הפרסומים הבוקר כי נשיא המדינה יטיל לאחר הבחירות את הרכבת הממשלה על חבר כנסת מהליכוד שאינו נתניהו, ובהמשך הוזכר שמו של גדעון סער, תוקף ראש הממשלה את שר החינוך לשעבר - מבלי לנקוב בשמו. סער בתגובה: "מאחל לראש הממשלה יום הולדת שמח". צפו

יהונתן קליין 24/10/18 19:36 טו בחשון התשעט

מזימה נגד נתניהו? סער וריבלין, צילום: Roy Alima/Flash90
מזימה נגד נתניהו? סער וריבלין, צילום: Roy Alima/Flash90

פרנויה או תרגיל פוליטי נועז? ראש הממשלה נתניהו תקף הערב - מבלי לנקוב בשמו - 'שר בכיר לשעבר' שעל פי נתניהו רקח תרגיל להפלתו. על פי נתניהו, ובהמשך לפרסום הבוקר ב'ישראל היום' כי נתניהו חושש שהנשיא ריבלין יטיל את הרכבת הממשלה על ח"כ אחר מהליכוד לאחר הבחירות (בהנחה שהליכוד ינצח), שר בכיר לשעבר בליכוד רוקם 'תרגיל חתרני', כי הוא (נתניהו) יוביל את הליכוד לניצחון בבחירות, ולאחר מכן יטיל הנשיא את הרכבת הממשלה על אותו בכיר. נתניהו לא נקב בשם השר לשעבר, אך לאור הפרסומים הבוקר ברור כי כוונתו למי שהיה שר החינוך ושר הפנים - גדעון סער.

ראש הממשלה דיבר במסיבת יום הולדת שערכו לו עובדי משרדו. לאחר שסקר את פגישתו עם נשיא סין אמר נתניהו: "אני בא עכשיו, פשוט משהו מדהים, אני עדיין מרוגש, ממפגש עם סגן נשיא סין - רק האיש השני הכי חזק בסין. והוא נמצא פה כמה ימים וראיתי שהתקשורת לא מעניין אותה בכלל כלום, לא מעניין אותה. הדבר היחיד שמעניין אותם זה 'מזימת המאה'. אז אני אגיד לכם: זה כמה שבועות שאני יודע ששר לשעבר בליכוד מדבר עם גורמים בקואליציה ורקח איזה תרגיל חתרני, שאני אביא את הליכוד לניצחון סוחף בבחירות ואחר כך ידאגו שאני לא אהיה ראש ממשלה, בניגוד לרצון בוחרי הליכוד, בניגוד לרצון הציבור, בניגוד לדמוקרטיה".

נתניהו הוסיף כי "אני מסתובב בארץ יחד אתכם ואני רואה את התמיכה האדירה בנו: בי, ברעייתי, תמיכה שאני לא זוכר כמותה מאז שנכנסתי לפוליטיקה. ולכן מלכתחילה זה נועד לכישלון כי הציבור לא נותן לדבר כזה לקרות. אבל זה כן חשף פרצה בחוק ואנחנו נחשוב מה לעשות עם זה".

גדעון סער מסר בתגובה: "מאחל לראש הממשלה יום הולדת שמח"

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר