"נשבר ליבי": ריבלין ניחם את משפחות הנרצחים

הנשיא ערך ביקורי תנחומים אצל משפחותיהם של עדיאל קולמן וסמל נתנאל קהלני, שנרצחו בפיגועים בירושלים ובשומרון. "מתפלל אתכם לשמחות והתרחבות משפחתית מבורכת", אמר

חדשות כיפה 21/03/18 16:18 ה בניסן התשעח

"נשבר ליבי": ריבלין ניחם את משפחות הנרצחים
הנשיא ריבלין בביקור תנחומים בבית משפחת קהלני, צילום: מארק ניימן/לע"מ

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין ערך היום (ד') ביקורי תנחומים בבית משפחתו של עדיאל קולמן ז"ל שנרצח בפיגוע הדקירה בירושלים, ובבית משפחתו של סמל נתנאל קהלני ז"ל שנרצח בפיגוע הדריסה סמוך למבוא דותן ביום שישי.

בביקורו בבית משפחתו של עדיאל קולמן ז"ל שבכוכב השחר, פגש הנשיא את הוריו של עדיאל, רעייתו, ילדיו ואחיו. "אמא אהובה, כששמעתי אותך אומרת שאת בוחרת בחיים, כששמעתי על הכוחות שמצאת בבוקר הפטירה לספר לעם ישראל על מי היה הבן המיוחד שלך, מה גדולה הייתה נפשו, כמה מקום היה בה לכולם, נשבר ליבי", אמר הנשיא. אימו של עדיאל הודתה לנשיא ואמרה שהיא מבקשת לברך אותו ואת ההנהגה בישראל שידעו לנווט את עם ישראל בתקופה הזו.

"עדיאל נרצח בתוככי ירושלים, בלב ארצנו אליה שבנו לאחר שנות גלות, והכוחות שלכם הם שמאפשרים לנו להמשיך", אמר ריבלין. רעייתו של עדיאל, איילת, סיפרה לנשיא על עבודתו בעיר דוד ועל אהבתו למקום ולעבודה שעשה. "לדיו של עדיאל ימשיכו ויגדלו בכוחות ובחוזק", הבטיח אביה של איילת. "נקום דם עבדך השפוך מסור לקב״ה וזה יקרה בזכות הכוח שלנו להמשיך ולגדל ילדים ולהתחזק בארצנו".

"אני מבקש ממך את עוצמותייך", אמר הנשיא לאיילת הרעיה, "את הכוחות להמשיך למען הילדים ולמען כולנו. אני מתפלל אתכם לשמחות והתרחבות משפחתית מבורכת".

הנשיא ריבלין בניחום אבלים בבית משפחת קולמן

הנשיא ריבלין בניחום אבלים בבית משפחת קולמןצילום: מארק ניימן/לע"מ

הנשיא ריבלין בניחום אבלים בבית משפחת קולמן

הנשיא ריבלין בניחום אבלים בבית משפחת קולמןצילום: מארק ניימן/לע"מ

לאחר מכן ביקר הנשיא בבית משפחתו של סמל נתנאל קהלני ז"ל, שבאליקים. הנשיא שמע מאביו של נתנאל ז"ל על הכאב הגדול ועל תחושותיו הקשות באשר למדיניות הענישה וההרתעה מול מחבלים.

סבתו, סיפרה ארוכות על הנכד המסור שהיה ועל הנתינה האינסופית שהייתה בו: "'אני לא אעזוב אותך אף פעם סבתא', ככה אמר לי. 'לאן שתרצי אני אקח אותך'", סיפרה. "אחרי מותו שמעתי איזו אישיות הקרבנו. איך הוא נגע בכל אדם, כמה מקום היה לו לעזור לכל אדם באשר הוא אדם - ביחידה, ביישוב", סיפר אביו של נתנאל לנשיא.

"אבא יקר, אנחנו בארץ שלנו כבר מאות שנים. איזו מדינה בנינו, איזו ארץ בנינו, איזו תעשייה וחברה בנינו. הכאב הוא גדול, אני יודע, וכל משפחה היא עולם ומלואו", אמר הנשיא: "משפחת קהלני היא משפחה שהציבה את בניה בכל גבולותינו לאורך כל שנותיה של המדינה וכולם תפארת לוחמינו".

"אחי נתנאל היה אדם זהב", סיפר אחיו הבכור יונתן, הלומד בטכניון. "הוא נתן לכולנו בלי לבקש תמורה. אומרים שכל אדם הוא עולם ומלואו אבל עד שזה לא נכנס כמו רעם ופוגע בך, אתה לא מבין את גודל האבדן. אבות שקוברים את ילדיהם זה נגד חוקי הטבע. משהו חייב להשתנות", הנשיא חיבק את בני המשפחה והוסיף כי הוא מתפלל יחד איתם לבשורות של שמחה ותקווה.

הנשיא ריבלין בניחום אבלים בבית משפחת קהלני

הנשיא ריבלין בניחום אבלים בבית משפחת קהלניצילום: מארק ניימן/לע"מ

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר