סגור

"מתווה הכותל הוא פשרה לא טובה"

נשיא מכון שכטר למדעי היהדות מהתנועה הקונסרבטיבית, פרופ' דורון בר, לא התרגש מביטול מתווה הכותל מאחר ושאיפותיו גדולות הרבה יותר, "על נשות הכותל ועל בני הזרמים הרפורמים והקונסרבטיבים להתעקש ולתבוע את זכותם להתפלל מול הקיר המקודש"

משה ויסטוך
א בתמוז התשעז
,
25 ביוני, 2017 17:36
ויכוחים עם נשות הכותל

ויכוחים עם נשות הכותלצילום: פלאש 90. הדס פרוש

החלטת ראשי הקואליציה לבטל את מתווה הכותל, קוממה עליהם את התנועות הליברליות ואלה שאינן אורתודוקסיות. עם זאת, יש בזרמים הללו גם מי שסובר שההחלטה טובה ובסופו של דבר תשרת את הזרמים הרפורמים והקונסרבטיביים.

נשיא מכון שכטר למדעי היהדות מהתנועה הקונסרבטיבית, פרופ' דורון בר, אאומר כי "מתווה הכותל הוא פשרה לא טובה. על נשות הכותל ועל בני הזרמים הרפורמים והקונסרבטיביים להמשיך במאבקם הצודק". לדבריו, כבר לפני שנה וחצי כשמתווה הכותל עבר בממשלה, הוא סבר שמדובר בהחלטה שלילית.

"כבר אז, לפני שנה וחצי, סברתי שהייתה זו פשרה לא טובה", הוא אומר, "ושעל נשות הכותל ועל בני הזרמים הרפורמים והקונסרבטיבים להתעקש ולתבוע את זכותם להתפלל מול הקיר המקודש. סברתי שגם אם יהיה עליהם להמתין שנה, שנתיים, או עשר שנים, הרי עליהם להמשיך במאבקם הצודק ולא להתפשר. אם הכותל הוא סמל כלל יהודי וכלל-ישראלי' הרי לכולם שמורה הזכות להתפלל שם כדרכם ומנהגם".

פרופ' בר טוען כי היחלשות המאבק, שנבע מהציפייה שהממשלה תיישם את החלטתה, החזיר אותם לאחור, "כעת, חזרנו לאחור, אל המציאות ששררה בכותל המערבי בתחילת שנת 2016. אינני יודע כיצד יגיבו יהודי צפון-אמריקה וכיצד ינהגו הנהגות הזרמים הלא-אורתודוכסיים ונשות הכותל. נראה לי שלכולם, כולל לראשי המפלגות החרדיות, יהיה נוח שהנושא יחזור חזרה לפתחו של בג"צ שיוכרח לפסוק בנושא".

26.06.2017

1. לא מבין למה נותנים במה לאורתודוכסים האלה. הם ממילא לא רוצים להיות חלק מהמדינה. (עולם הפוך)

דווח על תגובה לא ראויה
26.06.2017

2. אני אורתודוכס ועוד כמה שנים אני הולך להיות הרוב במדינה... (אורתודוכס גאה)

דווח על תגובה לא ראויה
26.06.2017

3. הו היוהרה... (דוד )

אתה באמת תהייה הרוב. בגלל שהאנשים שמפרנסים ומקיימים את המדינה הזאת יעזבו או יסתגרו בקהילות נפרדות מכם.והחיים שלכם יהיו כמו החיים של אבות אבותינו בגולה, נרדפים, עניים ומתבודדים. שיהיה בהצלחה!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

x
תוצאות תקיפה ישראלית בעזה, אמש צילום: פאדי פאתח, פלאש 90

גורם מדיני: "ישראל לא נתנה דבר בתמורה להפסקת האש"

קרא עוד