סגור

מפלגת העבודה בדרך לפיצול?

ח"כים במפלגת העבודה מספרים כי התקיימו איתם שיחות בנוגע לפרישה מהמפלגה והקמת סיעה חדשה, שתהפוך למפלגה בראשה יעמוד אדם מחוץ לכנסת. שמו של אהוד ברק עלה

חדשות כיפה
יט באלול התשעח
,
30 באוגוסט, 2018 17:18
אהוד ברק. יחזור לפוליטיקה?

אהוד ברק. יחזור לפוליטיקה?צילום: פלאש 90

הדיבורים החוזרים ונשנים על בחירות מתקרבות מכניסות את המערכת הפוליטית לכוננות, ואיתה גם הלחץ של ח"כים, שע"פ מצב מפלגותיהם בסקרים צפויים להישאר מחוץ לכנסת הבאה. כזו היא מפלגת העבודה, שאישרה באחרונה ליו"ר אבי גבאי לבצע שיריונים ברשימה משל עצמו, וכמובן, השיריונים של ציפי לבני ושאר חברי המחנה הציוני, שטרם ברור אם ייכללו בשיריונים שאושרו לגבאי או שמתווספים אליהם.

לאור כל זאת, מפרסמת היום (ה') מורן אזולאי באתר YNET, כי במפלגת העבודה נערכים לקראת פיצול במפלגה. גורם במפלגה צוטט באומרו "בשלב כזה או אחר, פיצול במפלגה הוא בלתי נמנע". בנוסף, ח"כים בעבודה הודו כי גורמים מחוץ למפלגה ניהלו עמם שיחות לגבי אפשרות הסיעה תתפצל עוד בכנסת הנוכחית ותוקם סיעה נפרדת, שלאחר מכן תתמודד בבחירות עם מועמד ותיק בראשה, כששמו של ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק הוזכר בין המועמדים.

בימים האחרונים מסתובבת רשימה בקרב פעילים במפלגה, הכוללת תשעה שמות של מועמדים פוטנציאליים למהלך הפרישה. חלקם הודו בשיחה עם YNET שאכן קיימים מגעים למהלך כזה, אך הדבר עוד לא הבשיל, וקיימת בעיה לגייס את מספר הח"כים הדרוש למהלך (שמונה ח"כים, המהווים שליש סיעה). 

31.08.2018

1. למרות הפוסטים הפלגניים, חובתנו לשלב כוחות כדי לסלק את ממשלת ביבי שמסכנת את המשך קיומה של המדינה. (חוני המעגל פינות)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

בית דין רבני. למצולמים אין קשר לכתבה צילום: דוברות בתי הדין

בית הדין הרבני התיר לפרסם את שמו של "הגביר המעגן"

קרא עוד