חדשות כיפה

מסתמן: הרמטכ"ל צפוי לסרב לדרישת רבני הציונות הדתית

חרף דרישת הרבנים בפגישתם הקודמת, לאפשר לקצין שאינו מעוניין בכך לא לשרת בגדודים המעורבים, רא"ל איזנקוט ככל הנראה יתנגד וישאיר את הסעיף הנוכחי כפי שנכתב בפקודת השירות המשותף

הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט

הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוטצילום: מרים אלסטר פלאש 90

בדרך לפגישה שלישית? למרות אופטימיות הרבנים מהפגישה האחרונה בינם לבין הרמטכ”ל, רא"ל גדי איזנקוט צפוי לדחות את דרישתם ולא לתת לקצינים את האפשרות לשרת בגדודים מעורבים.

לפי הדיווח של העיתונאי בן כספית הבוקר (שני) ב'מעריב' הרמטכ"ל לא מתכוון לשנות באופן משמעותי את הסעיף המדובר בפקודת השירות המשותף, והוא שקצין יוכל לבקש שלא לשרת ביחידות מעורבות אך בצה"ל לא יהיו מחוייבים למלא אחר בקשתו.

לפני מספר שבועות נפגשו שורת רבנים, כמו הרב חיים דרוקמן, הרב אלי סדן, הרב יעקב מדן, הרב מאיר נהוראי, הרב חיים ברוך, הרבנית מיכל נגן והרב עמיחי גורדין, עם הרמטכ"ל בניסיון לגשר על הפערים בנושא פקודת השירות המשותף.

גורם שנכח בפגישה אמר אז ל'כיפה' בנוגע לאותו סעיף מעורר מחלוקת כי הרבנים אמרו לאיזנקוט שהם "לא מוכנים לניסוח הזה ולא רוצים שקצינים דתיים ירגישו חריגים. צריך למצוא את הניסוח המתאים".

יש לציין כי רא"ל איזנקוט המשיך את סבב שיחותיו עם גורמים שונים בציבוריות הישראלית וחוץ מפגישותיו עם הרבנים ועם נציגות ארגוני הנשים מלפני מספר שבועות, הוא נפגש ביום שישי האחרון עם מספר חברות כנסת שפועלות לפתיחת כל תפקידי הלחימה עבור נשים- מרב מיכאלי ואיילת נחמיאס־ורבין מהמחנה הציוני, ותמר זנדברג ומיכל רוזין ממרצ.

27.11.2017

1. טוב מאד. צבא זה לא תכנית כבקשתך (תמר)

אני מניחה שישתדלו לא לכפות אבל לא יעול להיות שיהיו קצינים עם פריווילגיות מיוחדות רק בגלל שהם דתיים. מספיק שנשים דתיות פטורות משיאות רק בגלל דהן דתיות. איפה נשמע כזה דבר שקצין יחליט איפה הוא משרת ואיפה לא.

דווח על תגובה לא ראויה
27.11.2017

2. לתמר (חזי)

איפה נשמע שאנשים דתיים יכפו דעתם על אנשים חילונים - אם כן, מדוע שאנשים חילונים יכפו את דעתם ואת השקפת עולמם (עירוב בנים בנות) על דתיים??

דווח על תגובה לא ראויה
27.11.2017

3. לחזי (רועי) (רועי)

זאת לא כפייה חילונית כיוון שהדרישה באה מהצד הדתי, זאת לאחר מגמות שינוי ערכים והתחזקות שמרנית ב20 השנה האחרונות. הלו, זו אינה נכות אלא נורמה שהצבא לא מוכן לקבל על עצמו. זה לא שיש דרישה שדתיים דווקא ישרתו עם נשים. פשוט יכול לקרות מצב שקצין דתי, לא יתחשבו בו (בינינו, זה לא הצבא? גם בי לא התחשבו ופגעו ברגשותיי...) ויקרה שישרת עם נשים או ביחידה מעורבת.
ומה יהיה על הפציפיסט שעצם השירות בצבא הוא עול וסבל בשבילו? או בשביל הערבי ישראלי שגן החליט להתגייס - האם הוא כופה את עצמו על הכפר בו גדל?
מי שלא מקבל את העובדה שנשים וגברים חיים כאן ביחד לא חי במציאות, ויסלחו לי החרד״לים אבל חירבתם כל סיכוי לדיאלוג עם הציבור הכללי בישראל. שמרנותכם הרסה את המוסד הדתי

דווח על תגובה לא ראויה
27.11.2017

4. לחזי היקר (תמר)

שוב, צבא זו לא קייטנה, זו מערכת שכופה החלטות על.כל המכזרים ולא תמיד תואמת ערכים של כל אחד ואחד. בסדירניקים גם ככה מתחשבים וזה לא מובן מאליו אבל שירות בקבע זו בחירה, מי י שלא מתאים לו ובא להעמיד תנאים מקומו לא בצבא. מוזר שזה לא ברור לך.

דווח על תגובה לא ראויה
27.11.2017

5. כאשר רב (זכר) משמש כמנהל או מורה באולפנה לבנות זה לא מהווה עבורו עירוב עם בנות/נשים, חס ושלום. (אברי)

אבל אם קצין משרת ביחידה שיש בה נשים חילות זה כמובן מיד נחשב עבורו עירוב אסור בתכלית האיסור, גועל נפש, טפו טפו טפו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

טוענים כי הוא וחבריו מפלגים. הרב פוירשטיין צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

מרכז ליב"ה בתגובה לרב פוירשטיין: "הפסק את הפלגנות"

קרא עוד