סגור
בחירות 2019 סיקור מיוחד בכיפה

מיוחד לכיפה: שרן השכל מורידה את כיסוי הראש

אחרי שבוע שקשרה מטפחת לראשה, ח"כ שרן השכל הגיעה לאולפן כיפה כדי לסיים את "מחאת כיסוי הראש", אותה החלה בעקבות הדברים הפוגעניים נגד מנחת טקס המשואות, לינור אברג'יל

גלעד כהן, חדשות כיפה
יא באייר התשעט
,
16 במאי, 2019 16:04
שרן השכל

שרן השכלצילום: כיפה

סוף מחאת כיסוי הראש: בטקס יום העצמאות ה-71 של מדינת ישראל בשבוע שעבר, מנחת הטקס לינור אברג'יל חבשה לראשה כיסוי ראש. הדבר עורר את זעמו של השופט בדימוס, עודד אל-יגון שהגיב על לבושה של אברג'יל וכתב בפוסט בפייסבוק: "המגישה חובשת לראשה תרבוש רב קומות, כמצווה בימים אלה על נשים שומרות מצוות". בעקבות הדברים הפוגעניים, החליטה ח"כ שרן השכל (הליכוד) לעטות על ראשה, במשך שבוע ימים כיסוי ראש. היום (ה'), אחרי שבוע שלם עם כיסוי ראש (עם בובו) הסירה השכל את כיסוי הראש באולפן כיפה.

;

ח"כ השכל לא מגדירה את עצמה כאישה דתייה, אך הדברים שאמר השופט אל-יגון גרמו לה לקבל את ההחלטה לחבוש את כיסוי הראש כאות הזדהות. "יש ציפייה מהאנשים הללו, כמו שופטים להיות טיפה יותר ממלכתיים", אומרת השכל. "לא ציפיתי שזה יהדהד ככה. זה יצר אצלי תקווה, זה הראה לי כמה כולם פשוט מתאחדים ביחד, חילונים, דתיים, דרוזים, ערבים. היו גינויים מקיר לקיר".

חברות הכנסת מהשמאל פחות הצטרפו למחאה.
"אני חייבת לומר שגם ח"כ פנינה טמנו-שטה העלתה פוסט בעניין, וגם ח"כ שלי יחימוביץ'. מלבדן, לא ראינו יותר מידי. זה לא עניין של ימין ושמאל. כי גם חלקים גדולים מהשמאל הראו תמיכה". 

שרן השכל

שרן השכלצילום: כיפה

יש כאלו שאמרו השבוע שלא צריך בכלל לתת במה לשופט בדימוס שאף אחד לא שמע עליו.
"זה לא היה רק הוא. חשוב לציין את זה. היו המון תגובות על כיסוי הראש של לינור אברג'יל. ביניהם, היו גם את הדברים של השופט בדימוס, עודד אל-יגון. יש ציפייה מהאנשים הללו להיות טיפה יותר ממלכתיים. לינור אברג'יל היא לא אזרחית רגילה, ידוע מה היא עברה בחיים שלה. היא אישה חזקה ועוצמתית. יש נשים רבות שמסתכלות עליה כמודל לחיקוי וכסמל. לא רק סמל לדתיות, אלא לסמל של נשיות חזקה".

השכל מספרת כי היא קבלה לא מעט מחמאות על כיסוי הראש והיא חושבת מידי פעם לעטות אותו שוב על ראשה. "לקח לי כמה ימים להתרגל, אבל זה חסך לי חצי שעה בבוקר. האמת שזה אחלה פתרון ויש בזה גם המון אמרה אופנתית". השכל אומרת באולפן כיפה כי היא כן היא הרגישה שמסתכלים עליה שונה. "היו אנשים שלא זיהו אותי בהתחלה. אצל חלק מהאנשים, זה היה הדבר הראשון שהם הסתכלו עליו. זה עזר לי להזדהות עם נשים שחובשות כיסוי ראש. יש בזה המון מחשבה. זה עולם שלם".

ח"כ שרן השכל התייחסה גם להרכבת הקואליציה שמתעכבת ואמרה כי בליכוד עושים הרבה מאמצים כדי להקים ממשלה ימנית-לאומית. "השותפות שלנו צריכות לשים רגליים על הקרקע. מה שהיה בממשלה הקודמת, היה חסר תקדים. יש עכשיו מפלגות עם חצי מהמנדטים מהבחירות המוקדמות שדורשות את אותם תפקידים. אני מאוד מקווה שתהיה ממשלה. אבל בעולם הפוליטי שום דבר לא בטוח". 

אחרי שבוע עם כיסוי הראש, ח"כ שרן השכל הורידה אותו ואמרה שיהיה לה קשה להיפרד ממנו. "נראה לי שאחזור אליו מדי פעם. אני שמחה שהייתה מחאה מעוררת השראה, ממלאת בתקווה וגילתה אחדות מקיר לקיר, זה היה מדהים. כבוד בשבילי שזכיתי להוביל אותה", כך ח"כ שרן השכל. 

16.05.2019

1. יופי כיפה! עשיתם live נגד התורה! אהה..אבל זה עשה לכם כותרת, אס מותר, שכחתי, הרי בלייטים עסקינן (דתיה)

.

דווח על תגובה לא ראויה
16.05.2019

2. לפרסום הבא תחבשי שטריימל (שמעון לוי)

לאות הזדהות עם המושחתים ובעיקר להבעת תמיכה בחסינות למושחת החשוד בפלילים

דווח על תגובה לא ראויה
16.05.2019

3. בושה!!!!!!! (ישראל)

ממש משמח....
שמחה נגד התורה.
הייתי מתבייש במקומכם..

דווח על תגובה לא ראויה
16.05.2019

4. כל הכבוד לח"כ השכל (רק אני)

פשוט לכתוב פוסט תקיף באנטרנט. פחות קל, בעיקר לאשה שלא הורגלה, לכסות את ראשה. ולא לצורך הצילום אלא ממש לשבוע שלם (והאמת? הרבה יותר יפה לה עם כיסוי. הוא מרזה את הפנים שלה ומאיר אותם).
יישר כח.

דווח על תגובה לא ראויה
16.05.2019

5. לא הבנתי!! אתם מתגאים בכזאת כותרת???? (אליהו)

איך יכול להיות שאתר שקוראת לעצמו דתית ו"כיפה" יכולה להגיד כותרת כזאת "זכינו והיא הורידה את הכיסוי ראש אצלינו" באו תראו!!! איזה בושה הרי ידוע לכם שכיסוי ראש זאת חובה לכולם, ולא רק חובה לדתיים. אז כמובן אנחנו לא אומרים לחילונים מה לעשות בפועל אבל להגיד בואו תראו, זה ממש בושה! אנא תחזרו בכם ותורידו מילים אלו לפחות!!!

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2019

6. בושה של אתר! בעתיד גם תזמינו מישהו לאכול חזיר אצלכם באולפן אחרי שבוע שלא אכל?! (אריאל)

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2019

7. עם כל הכבוד לח"כ, למה אתם כאתר דתי צריכים לפרסם מעשה כזה?? מה נסגר איתכם אתר כיפה?? (יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2019

8. תודו (אני)

מתאים לה ויפה לה עם כיסוי ראש...

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2019

9. שרן השכל!!! (מיכאל)

אני מבקש לא לכעוס עליה לסלוח לה ולגלות הבנה למעשיה.היא הרי ילדה קטנה עדיין ולא מבינה. כשתגדל היא תבין.

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2019

10. מזרוחניקים (גיל)

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2019

11. במה אתם שמחים? (כפיר)

הרי עכשיו היא מורידה , לא קושרת אותו...על מה שמח המגיש ?

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2019

12. תגובות לא שייכות (אין קשר)

יישר כח לשרן השכל !!! היא לא אישה דתייה וזה מובן. מה שלא מובן זה התגובות הלא שייכות. כל הכבוד לה על ההזדהות ושאיכפת לה . שמתם לב לזה ? לא חייב לדים כיסוי ראש. היא עשתה זאת כאות הזדהות וכנגד השנאה כלפי אנשים דתיים בין היתר..

דווח על תגובה לא ראויה
17.05.2019

13. כיפה .שרן הסכל (יש קשר)

הכיסוי ראש פחות חשוב .. .. היה ניסיון לסגור פייסבוק . לעו"ד ..בגלל תגובתו

דווח על תגובה לא ראויה
18.05.2019

14. כתבה נהדרת (יוסי)

דווח על תגובה לא ראויה
19.05.2019

15. כיסוי ראש לובשים בגלל צניעות לא בגלל מחאה! (ה)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

אילוסטרציה צילום: פלאש 90, גילי יערי

בתוך שבוע וחצי: שישה מקרי מוות מטביעה בים

קרא עוד