סגור

נשות הכותל: הותקפנו. המשטרה אשמה

מנכ"לית הארגון וחברה נוספת הגישו תלונה על תקיפה מצדן של חלק מהנוכחות ברחבת הכותל. לטענתן, למשטרת ישראל ולקרן למורשת הכותל יש חלק מרכזי בכך, "מדיניות המשטרה שלא להתערב היא הגורם המרכזי לעלייה באלימות. למאבטחי הקרן אין הכשרה"

משה ויסטוך
א בטבת התשעח
,
19 בדצמבר, 2017 13:32
הגישו תלונה על תקיפה. נשות הכותל

הגישו תלונה על תקיפה. נשות הכותלצילום: פלאש 90

חברות 'נשות הכותל' הגיעו היום (ג') לתפילת ראש חודש בכותל המערבי ולטענתן הן הותקפו על ידי מספר מתפללות מבלי שהמאבטחים ימנעו זאת.

שתי הנשים שהותקפו, החזנית תמי גוטליב ומנכ"לית התנועה לזלי זקס, הגישו תלונה בתחנת "הקישלה" של המשטרה במתחם.

לדברי נשות הארגון כ-200 הנשים שהגיעו הבוקר לתפילה "נאלצו להתמודד עם אלימות גוברת מצד מפגינות שהגיעו למקום, ביניהן נערות וילדות בכיסויי פנים, שירקו על המתפללות, צרחו בקולי קולות ושרקו כדי להפריע לתפילה. שוטרים שהיו במקום עמדו מן הצד ולא עשו דבר".

זקס ציינה כי "מדיניות המשטרה שלא להתערב היא הגורם המרכזי להידרדרות ולעלייה ברמת האלימות נגדנו מחודש לחודש. המעבר מאלימות מילולית ושריקות ליריקות, אלימות ותקיפה פיסית, נובע באופן ישיר מאדישות המשטרה ומהתעלמותה, המאותתת לפורעות להמשיך לפגוע".

יו"ר התנועה, ענת הופמן, הוסיפה כי "ההפקרות המתנהלת ברחבת הכותל, בניצוח הקרן למורשת הכותל, נובעת מכך שלמאבטחי הקרן אין הכשרה וגם אין מוטיבציה לאפשר לנשות הכותל תפילה מסודרת".

חברת הנהלת 'נשות הכותל' והיועצת המשפטית עו"ד ריקי שפירא-רוזנברג, אמרה כי "פורעות החוק פוגעות בסדר הציבורי וברגשות המתפללות ומונעות מהן במכוון את הזכות לחופש פולחן, תוך ביזוי קדושת המקום".

שפירא-רוזנברג הפנתה אצבע מאשימה למשטרה וטענה כי "למרות בקשות חוזרות ונשנות למשטרה היא ממשיכה להתעלם ונמנעת מלבצע את תפקידה בהגנה על המתפללות, על אף שמדובר בעבירות שדינן בין שלוש לחמש שנות מאסר. מדיניות המשטרה תורמת להסלמה החמורה בעוצמת האלימות, שהובילה היום לתקיפה חמורה של שתיים מנשות הכותל".

במשטרת ישראל סירבו להתייחס לטענות ומהקרן למורשת הכותל טרם נתקבלה תגובה, לכשתתקבל נפרסמה.

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

דביר שנרב צילום: צילום מסך

לאחר שנפצע קשה בפיגוע - דביר שנרב השלים מרתון ראשון

קרא עוד