סגור

מהומה בתפילת ראש חודש בכותל המערבי

חברות ארגון "נשות הכותל" נכנסו לרחבת הנשים המרכזית, בניגוד לקביעת היעמ"ש, והתעמתו עם מתפללות במקום. מהקרן למורשת הכותל המערבי נמסר: "הפרה בוטה של החוקים וההנחיות"

חדשות כיפה
א בתמוז התשעח
,
14 ביוני, 2018 9:23
מהומה בתפילת ראש חודש תמוז בכותל

מהומה בתפילת ראש חודש תמוז בכותלצילום: מרכז ליב"ה

בניגוד לקביעת היועמ"ש כי "נשות הכותל" ינהלו את תפילתן ברחבה שהוקצתה עבורן, נכנסו הבוקר (ה') חברות הארגון לרחבת הנשים המרכזית והתעמתו עם מתפללות במקום במהלך תפילת ראש חודש תמוז.

מהקרן למורשת הכותל המערבי נמסר כי "היום, ראש חודש תמוז התקיימה תפילה המונית של נשים וגברים אורתודוקסים לצד נשות הכותל. למרות רצון הקרן למורשת הכותל המערבי והמשטרה להפריד בין הקבוצות, בחרה אותה קבוצה להיטמע בין הנשים האורתודוקסיות ובכך יצרה מהומה ומחלוקת בניגוד להנחיות משרד המשפטים.

"גם נציגים בכירים של משרד המשפטים נכחו הבוקר ברחבת הכותל על מנת לעקוב מקרוב אחרי האירועים בכותל ונוכחו לראות הפרה בוטה של החוקים וההנחיות מצד נשות הכותל, לאחר שיום קודם קיבלו נשות הכותל אזהרה נוספת בכתב מהמשנה ליועץ המשפטי לממשלה בדבר הכוונה לנקוט נגדן צעדים מנהליים באם תפרנה נשות הכותל את ההנחיות.

"למרבה הצער, גם הבוקר הגיעו נשות הכותל אל רחבת הנשים ועוררו פרובוקציות והפרו את הסדר הציבורי בשעה שבמקום התקיימה תפילת המונים של ראש חודש תמוז. אנו מצרים על התנהגות זו ובימים הקרובים תתקיים ישיבה משותפת של גורמי המדינה המוסמכים לשם קבלת החלטות. כמו כן, תבחן נקיטת צעדים נגד אלו שפעלו למחות נגד קבוצה זו בניגוד לנהלים".

במרכז ליב"ה, ממארגני תפילת הבנות מידי ר"ח, קראו לרב הכותל "לגלות אומץ ולאכוף את הסדר באמצעות הרחקתן מהכותל בראשי חודשים".

עוד נמסר כי "שוב הוכח כי הפגיעה המתמשכת הכותל ובמתפללים חייבת להיפסק. כפי שהתרענו בעבר, שר הדתות חייב לקרוא לממונה על הכותל ולמשטרה לסדר ולהפעיל את מערכת אכיפת החוק על מנת לעצור את הפרובוקציות הקבועות של נשות הכותל".

מארגון נשים למען הכותל, שהגיש אמש עתירה לצו על תנאי נגד "נשות הכותל", נמסר: "עוד ראש חודש עובר ברחבת הכותל בצורה פרובוקטיבית מצד נשות הכותל. אני מצפות שמערכת המשפט תבין שההתנהלות הפוגענית והאלימה של נשות הכותל חייבת לבוא אל קיצה והערכות האופטימיות שלהם שונות מהעובדות בשטח. מתי משטרת ישראל תפנים כי עליה להתייחס לאירועים הללו בדיוק כפי שהיא מתייחסת להפגנות אלימות אחרות ברחבי הארץ? 'נשות הכותל' מזלזלות במערכת המשפט ובמשטרת ישראל ואין פוצה פה".

14.06.2018

1. ארגון לשם הפרובוקציות, אז מה הפלא? (ביזיון)

דווח על תגובה לא ראויה
14.06.2018

2. כמה חבל שהרפורמיות עושות פרובוקציות להכעיס באחד המקומות המקודשים ביותר. (נועם)

דווח על תגובה לא ראויה
14.06.2018

3. כמה חבל שהרפורמיות עושות פרובוקציות להכעיס באחד המקומות המקודשים ביותר. (נועם)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר