סגור

הנשיא ריבלין: "מוטלת עלינו החובה לשמר את זכרון השואה"

"נתחייב לשמר את זיכרון השואה ולהנחיל את מורשתה לדורי דורות. שורדי השואה החיים בינינו הולכים ומתמעטים, ועיוות ההיסטוריה הולך ומתפשט" | הנשיא ריבלין לקראת פורום השואה הבינלאומי

חדשות כיפה
כה בטבת התשפ
,
22 בינואר, 2020 9:24
הנשיא ריבלין

הנשיא ריבליןצילום: הדס פרוש, פלאש 90

לקראת פורום השואה הבינלאומי, שיתקיים מחר (ה') בירושלים, בהשתתפות עשרות מנהיגים מרחבי העולם, הנשיא ראובן ריבלין בטור מיוחד, המתפרסם בעיתון 'ישראל היום', על חשיבות שימור זכרון השואה: "75 שנים לאחר שחרור אושוויץ - מסמליו הגדולים והמבעיתים של הפרק האפל בהיסטוריה האנושית - מתכנסים בירושלים מנהיגי העולם, כדי לחדש את ההבטחה הקדושה: "לעולם לא עוד". כתב ריבלין.

עוד מדברי הנשיא: "אני מלא גאווה במדינה המופלאה שהקמנו, שאליה מגיעים ידידי אמת שלנו מהעולם כולו, אשר נענו לקריאתי ומצטרפים אלי ביד ושם. הם עושים זאת מתוך הערכה רבה למדינת ישראל ובהגעתם אומרים באומץ לעולם כולו כי נעמוד יחד להילחם באנטישמיות, בתקופה שבה זו מרימה את ראשה".

"שורדי השואה החיים בינינו הולכים ומתמעטים", כתב הנשיא, "ועיוות ההיסטוריה של תקופת השואה הולך ומתפשט. זוהי שעת מבחן לאנושות, הדורשת מכולנו לעמוד מאוחדים, והכינוס החשוב והמרגש שמתרחש בימים אלה, הוא הוכחה לכך שהעולם מבין זאת ונכון להיאבק באנטישמיות ובהכחשת השואה. 
הזיכרון הוא אבן יסוד באתוס של העם היהודי, העם הזוכר. איננו שבויים בעבר, אנו מכלכלים את צעדינו בזהירות, כשלנגד עינינו עומדים אירועי העבר - ותקוות העתיד. הזיכרון המשותף הוא שהופך עם לעם, הוא שמעצב את האופי הלאומי שלנו ומתווה את דרכנו, ועל כן מוטלת עלינו החובה לשמרו, ולהנחיל אותו לדורות הבאים".

הנשיא מקרון נוחת בישראל

הנשיא מקרון נוחת בישראל, לקראת פורום השואה הבינלאומיצילום: רש''ת

לדברי נשיא המדינה, "בכינוס ההיסטורי שיתקיים בימים אלה, נתחייב שוב לשמר את זיכרון השואה ולהנחיל את מורשתה לדורי דורות. הערכתי העמוקה נתונה לכל אחד מהמנהיגים הנקבצים בבירת ישראל ומביאים את קולם הייחודי וזהותם הלאומית. יחד אנו מתייצבים כתף אל כתף במאבקנו נגד האנטישמיות על כל צורותיה. זהו מאבק שעלינו לנהל ללא פשרות". 

לבסוף סיכם הנשיא ריבלין: "עלינו להכיר את פניה הכעורים של האנטישמיות כאשר היא זוכה ללגיטימציה במוקדי כוח, בזירה הציבורית, ואף באקדמיה, ולהילחם בה. אנו, חברי משפחת העמים, נדרשים לממש את השבועה "לעולם לא עוד" בעשייה: לחנך את הדורות הבאים, לאכוף את החוק, למגר את ההסתה ברשתות החברתיות, לשמור על ביטחון הקהילות היהודיות ולקדם את חקר השואה ללא מגבלה פוליטית. למען ילדינו, למעננו ולמען האנושות כולה, נקרא יחד מירושלים השבוע "לעולם לא עוד", נשמר את זיכרון השואה וניאבק באנטישמיות".

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו. שולח מסר לחמאס צילום: פלאש 90. יונתן זינדל

על רקע ההסלמה: נתניהו נפגש עם הצוות האמריקני. "החל המיפוי המשותף"

קרא עוד