ריבלין: "הידידות האמריקאית חיונית לקיומה של ישראל"

נשיא המדינה דיבר בסרטון שהוקרן לבאי כנס 'ישראל היום' ליחסי ישראל-ארה"ב: "בזכות הברית הזו ישראל כיום היא אי של ביטחון וקידמה שמבטיח את היציבות והביטחון באזור כולו"

חדשות כיפה 27/06/19 21:43 כד בסיון התשעט

ריבלין: "הידידות האמריקאית חיונית לקיומה של ישראל"
נשיא המדינה ריבלין, צילום: פלאש 90

במרכז דוידסון בירושלים נפתח אחר הצהריים (ה') "פורום 'ישראל היום' ליחסי ארה"ב-ישראל". באירוע השתתפו ראש הממשלה בנימין נתניהו, שגרירת ישראל באו"ם לשעבר ניקי היילי, שליח טראמפ למזרח התיכון ג'ייסון גרינבלאט, שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן, ובכירים נוספים מישראל וארה"ב.

בפתח הכינוס הוקרן סרטון ברכה של נשיא המדינה, ראובן ריבלין, שאמר כי "הידידות האמריקאית הייתה ועודה חיונית לקיומה ולשגשוגה של מדינת ישראל. הידידות הזו סייעה לנו תמיד להתמודד עם קשיים ביטחוניים וכלכליים ולהקים כאן מדינה פורחת ומשגשגת בלב המזרח התיכון, מדינה שהיא בית לאומי לעם היהודי, מדינה שהיא יהודית ודמוקרטית, מדינה שמשמרת את המורשת ומפתחת את הטכנולוגיה.

"בזכות הברית הזו ישראל כיום היא אי של ביטחון וקידמה שמבטיח את היציבות והביטחון באיזור כולו תוך שהיא תורמת לעולם כולו בתחומי הסייבר, הרפואה, החקלאות, הביטחון והכלכלה.
לשמחתי החיבור העמוק בין המדינות איננו חיבור פוליטי. רפובליקנים ודמוקרטים, ימין ושמאל, כולם מאמינים בקשר העמוק בין המדינות, בערכים המשותפים ובמחויבות ההדדית.

ריבלין וטראמפ

ריבלין וטראמפצילום: גילי יערי, פלאש 90

"לפני שנה התאספנו לא רחוק מפה לטקס העברת השגרירות האמריקאית לירושלים. העברת השגרירות הייתה נקודת ציון משמעותית בה חזה העולם כולו בעוצמת הקשרים שבינינו. אנחנו מלאי תודה לנשיא טראמפ על צעד גדול של מנהיג אמיץ. אני רק מקווה שמדינות ומנהיגים רבים יבואו אחריו, יצעדו בעקבותיו ויעבירו את שגרירותיהם לירושלים.

"היום אנחנו יודעים לומר כי הידידות בינינו איתנה מתמיד. אנחנו ממשיכים לחלום ולהדק את הקשרים בינינו לעוד שנים קדימה. ממשיכים ומניחים את היסודות המחברים בין העמים באופן שיאפשר שגשוג ופריחה הדדית לנו ולכל מי שחי באיזור ובעולם החופשי כולו". סיים נשיא המדינה את דבריו.  

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר