משלחת ישראלית רשמית יוצאת לאבו דאבי: "לקדם את השלום"

משלחת של נציגי ממשלה, בראשות ראש המל"ל מאיר בן שבת, וביחד עם משלחת אמריקאית, תצא לאבו דאבי לקידום הסכם הנורמליזציה בין המדינות, לקראת החתימה הרשמית הצפויה בחודשים הקרובים בוושינגטון

יהונתן קליין, חדשות כיפה 25/08/20 21:29 ה באלול התשפ

משלחת ישראלית רשמית יוצאת לאבו דאבי: "לקדם את השלום"
ראש המל"ל מאיר בן שבת ורה"מ בנימין נתניהו, צילום: פלאש 90

הסכם הנורמליזציה בין ישראל לאיחוד האמירויות עובר לפסים מעשיים. ראש הממשלה נתניהו הודיע הערב כי היועץ לביטחון לאומי וראש המל''ל מאיר בן שבת, ייצא בראש משלחת ישראלית מקצועית לאבו דאבי, בירת איחוד האמירויות לשם קידום הנורמליזציה בין המדינות.

על פי הודעת לשכת נתניהו, המשלחת הישראלית תצא לביקור ביום שני הבא, ביחד עם משלחת אמריקנית הכוללת את רוברט אובריאן, היועץ לביטחון לאומי של ארה''ב, ג'ארד קושנר, יועץ בכיר לנשיא ארה''ב ואבי ברקוביץ', השליח המיוחד למו''מ בינ''ל.
השיחות באבו דאבי יתמקדו בדרכים לקידום שיתופי פעולה במגוון תחומים כגון תעופה ותיירות, סחר, כלכלה ופיננסים, בריאות, אנרגיה, ביטחון ועוד.

למשלחת יצטרפו נציגים ממשרדי ממשלה שונים ובראשם מ"מ מנכ''ל משרד רה''מ שירכז את הנושא הכלכלי, מנכ''ל משרד החוץ, מנכ''ל משרד הביטחון, ר' רשות התעופה האזרחית ועוד.

נתניהו אמר כי "הנחיתי את ראש המטה לביטחון לאומי מאיר בן-שבת לצאת בראש משלחת ישראלית-מקצועית לשיחות באיחוד האמירויות בשבוע הבא. המשלחת הזאת תפעל, יחד עם צוות אמריקני ועם צוות מקביל של איחוד האמירויות, לקדם את השלום והנורמליזציה בן ישראל לאיחוד האמירויות". לדברי נתניהו, "זהו הסכם היסטורי. הוא יביא למנועי צמיחה. הוא יכול לעזור להביא לפריחה כלכלית בכלל, ובפרט בתקופת הקורונה. אני מקווה שמדינות נוספות באזורנו יצטרפו למעגל השלום".

עוד הוסיף ראש הממשלה: "אני מקווה שגם אתם אזרחי ישראל תוכלו לבקר בקרוב גם בדובאי, גם באבו דאבי. יש הרבה מה לראות שם".

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר