סגור

מדוע השתתפתי בחתונת הומואים: הרב לאו מסביר

"את מעמד הקידושין בחתונות כאלה אני מניח בצד, לא משתתף וכמובן גם לא עורך", סיפר הרב בני לאו ל'כיפה' על הצעד החריג בנוף הרבני שעשה. לצד זה ציין כי "לחיות לבד זה כמו גזירת מוות וצריך לעשות כל מה שאפשר כדי להיחלץ מהמוות הזה"

משה ויסטוך
ב בשבט התשעח
,
18 בינואר, 2018 20:29
היה בחתונה אך מאמין שקידושין הם רק בין גבר לאישה. הרב לאו

היה בחתונה אך מאמין שקידושין הם רק בין גבר לאישה. הרב לאוצילום: אביגיל פיפרנו

האם מותר ללכת לחתונה להט"בית של חבר או בן משפחה? לפני מספר חודשים ח"כ לשעבר יגאל גואטה הודח מש"ס בשל כך, ואילו הרבנים דוד ואברהם סתיו הקדישו לזה פרק שלם בספרם החדש. לרב בני לאו יש תשובה ברורה. ספוילר: הוא נכח השבוע בחתונה של מכר עם בן זוגו.

"זוגיות עומדת בפני עצמה לפני נושא הקידושין", הוא אמר ל'כיפה' וציין כי "בשפה הפנימית שלי מכיוון שלא טוב היות האדם לבדו, החיים לצד בן זוג הם בעיניי קריטיים לחיים עצמם".

הרב לאו, המשמש כרב קהילת הרמב"ן בירושלים, נכח בתחילת השבוע בחתונה של גבר שעובד עמו והתחתן עם חברו לחיים. הרב הגיע בתום מעמד החופה, בירך את הנוכחים ועזב את המקום. התנהלות זו לא נבעה מצירוף מקרים אלא בכוונה תחילה.

לדבריו, "נושא הקידושין זה משהו מאוד דתי והקב"ה נכנס בברית בין בני הזוג. אין לי שום דרך לפענח את נושא חתונת בני זוג מאותו המין במובן של הקידושין. אני לא מבין, לא יודע להסביר וגם לא משתתף בזה".

לדעתו, אין מקום לקידושין בין בני זוג מאותו המין, "מעמד הקידושין כמו שאנחנו מכירים אותו מקדמת דנה, הוא מעמד של איש ואישה ושכינה ביניהם. אני לא יודע לפענח את המשמעות הרוחנית של היקשרות גבר עם גבר לכן את מעמד הקידושין בחתונות כאלה אני מניח בצד, לא משתתף וכמובן גם לא עורך".

עם זאת, הוא הסביר מדוע כן בחר להגיע לאירוע עצמו, יש לציין באופן די חריג לעומת דתיים רבים ובמיוחד רבנים, והדגיש מדוע חשוב לעודד את חברי הקהילה הלהט"בית למצוא בני זוג, "הרעיון ששני בני אדם מבקשים לכרות ברית זוגיות ביניהם, בעיניי זו הצלה ממוות לחיים, לא פחות. לחיות לבד זה כמו גזירת מוות וצריך לעשות כל מה שאפשר כדי להיחלץ מהמוות הזה".

הרב לאו מברכך את בני הזוג

הרב לאו מברכך את בני הזוגצילום: ללא קרדיט

הרב הדגיש כי עמדתו לא נוגעת רק לשמחה הפרטית שהיה בה, "זאת אמירה שהיא קודם כל אישית, אך מעבר לזה גם כללית וציבורית".

אז אם יבוא אדם להתייעץ אתך וישאל האם ללכת לחתונת בן משפחה להט"ב, תמליץ לו להגיע לאחר מעמד החופה, להשתתף מעט באירוע וללכת?

"כן וזה בדיוק מה שעשיתי"

הרב לאו שב והדגיש את החשיבות של הסביבה לדאוג ללהט"בים, "אנחנו צריכים לעסוק בזה כאנשים, כקהילות וגם כרבנים ולהציל אנשים ממוות לחיים. לעזור להם על ידי נתינת גב והכנסה שלהם לתוך הקהילות שלנו".

בנוגע לאיסור התורה בדבר האקט המיני של בני זוג מאותו המין הוא אמר כי הוא "לא נכנס ללפני ולפנים של המעשה שהם עושים וכיצד הם חיים, זה עניינם הפרטי. לצד זה, אני לא חושב שיש מישהו בעולם הדתי שיכול לתת היתר למעשה של משכב זכר, אף אחד לא מתיר את איסורי התורה. אבל להגיד לבן אדם 'ובחרת בחיים' אנחנו מצווים כולנו".

מי שנכחה באירוע ואף נשאה בו דברים תחת החופה היא זהורית שורק, דמות ידועה ומוכרת בקהילה הגאה ומועמדת לכנסת מטעם מפלגת יש עתיד. שורק ראתה בהגעתו של הרב לאו לאירוע בשורה של ממש.

"נוכחותו של הרב בני לאו, גם אם הייתה קצרה ביותר", היא אמרה, "הייתה משמעותית בעבור פעילים וחברי הקהילה הדתית הגאה ובעלת נופך סמלי של ממש!". לדבריה, "האירוע, על כל שאירע בו ובעיקר גיחתו של הרב לאו, הוכיח להם כי השינוי בקהילה הדתית בישראל בעיצומו, וכי הדרך לקבלה של גאות וגאים התקצרה בעוד צעד משמעותי. אני מקווה כי בעקבות תעוזתו של הרב לאו, גם רבנים נוספים יצטרפו לגל התמיכה והקבלה ההולך ומתרחב בקהילה הדתית הגאה".

שמע לביקורת והתפטר. ח"כ גואטה

שילם על השתתפותו באירוע דומה. ח"כ לשעבר גואטהצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

כזכור, בחודש ספטמבר האחרון התפטר יגאל גואטה מתפקידו כחבר כנסת בש"ס, על רקע הודאתו כי נכח לפני כשנתיים בחתונת אחיינו ההומו. במועצת חכמי התורה של המפלגה דרשו את הדחתו ולבסוף הוא הגיש את התפטרותו ליו"ר אריה דרעי.

גם הרב דוד סתיו ובנו הרב אברהם, שחיברו ספר בשם 'אבוא ביתך' שיצא לאחרונה, עסקו בנושא והגיעו למסקנה בדבר הליכה לחתונה המנוגדת להלכה. לאחר עמודים ארוכים שבהם נברו במקורות ובמפרשים הם כתבו כי "המסקנה העולה מן הדיון בפרק זה היא שאסור להשתתף בחתונה המנוגדת להלכה".

בין הסיבות שהם מנו ניתן לציין את דין "מסייע בידי עוברי עברה". איסור חנופה, כלומר האיסור "לומר לעובר עברה שמעשיו מותרים, ויש מקום לומר שגם הסכמה בשתיקה אסורה".

כמו כן הם ציינו כי השתתפות באירוע המנוגד להלכה הוא אסור מצד "חיזוק ידי עוברי עברה" ו"התחברות לרשע" או "מושב לצים". בנוסף הם כתבו כי "אסור לקחת חלק בסעודה הנעשית לכבוד ערכים המנוגדים לערכי התורה".

הרב ובנו בשיתוף פעולה נוסף

גם הרב סתיו ובנו התייחסו לסוגיה הבוערתצילום: באדיבות הרב אברהם סתיו ופלאש 90

בהמשך הם קבעו, "בפשטות, גם מסיבה הנעשית לכבוד החתונה אסורה, אף על פי שאינה כוללת את טקס הנישואין עצמו. לאור האמור לעיל, נראה בפשטות כי חובה להימנע מלהשתתף בחתונה המנוגדת להלכה, וגם כשהדבר גורם אי־נעימות יש לעשות כל מאמץ למצוא תירוץ להיעדרות מן הטקס".

לצד זה הם הדגישו כי "ההלכה רואה ערך רב בשמירה על קשרי משפחה וכן בקשרי חברות העשויים לקרב את ישראל לאביהם שבשמים. השתתפות בחתונה לצורך ערכים אלו איננה נחשבת כחנופה אסורה, ויש מקום להתיר אותה".

לדבריהם, "קשה לקבוע בכתב גדרים מדויקים לעיקרון זה, אך נראה כי כדי שלא להרחיק חברים או לפצל משפחות, יש מקום לעתים לקחת חלק גם באירועים בעייתיים. על כן, במקרים חריגים, כשיש חשש שההיעדרות מן החתונה תגרום לפגיעה חמורה במערכת היחסים המשפחתית ותביא להרחקת יהודים מעל אביהם שבשמים, יש לעשות שאלת חכם ולבחון את המקרה לגופו".

צפו בדברים שאמרה אמו של אחד מהגברים שהתחתנו באירוע שבו נכח הרב לאו:

https://www.facebook.com/697836172/videos/10155343082226173/

הרב בני, אחד משיאי הקשר בין בני זוג ומימושו הוא נושא יחסי האישות וככל שמתקרבים יותר הסיכוי ליחסים האלה גדול יותר. ציינת שאף אחד לא יכול להתיר את שאסרה התורה, לרבות משכב זכר. אבל האם בקריאה שלך לעודד זוגיות, בין חברי קהילת הלהט"ב, אנחנו כקהילה לא נעבור על 'לפני עיוור לא תתן מכשול'?

"זאת שאלה מאוד רצינית. ואכן בין ה'לפני עיוור לא תיתן מכשול' הזה לבין השני אנחנו צריכים לבחור את דרכינו וזו בחירה מאוד קשה. ה'לפני העיוור' האחר שעומד בפנינו זו הבדידות שהיא באופן וודאי מובילה לשיעור התאבדויות, שלפי בדיקה סטטיסטית שנערכה בקרב בני הקהילה הלהט"בית, גבוה לאין ערוך מאשר אנשי הקהילה המכונה 'נורמטיבית'. אני יכול להגיד שבאופן אישי אני מכיר לא מעט אנשים מהקהילה שניסו לשלוח יד בנפשם וזוגיות במקרה הזה היא מצילת חיים".

עוד אמר הרב לאו לסיום כי "מהבחינה הזאת אתה צודק בשאלה שלך שיש בעידוד הזוגיות 'בפני עיוור', אבל גם בלא לעודד זוגיות יש 'בפני עיוור', כי אם נוביל אותם לבדידות אנחנו בעצם מובילים אותם להגדיל את הסיכוי שישלחו יד בנפשם. כל אחד צריך לשאול את עצמו איזה 'בפני עיוור' יותר חמור בעיניו".

18.01.2018

1. שכוייח לרב בני (אריאלה)

התורה היא תורת חיים, תודה לרב בני על האומץ להגדיל את כוחות החיים ולדאוג ברגישות ובאהבה לבניו ובנותיו של הקב"ה

דווח על תגובה לא ראויה
18.01.2018

2. אם אתה חושש שהלהטבים מתאבדים, תשלח אותם לטיפול נפשי, אל תעודד אותם לעברה (ירון)

גם הרב לאו מודה שאחוז המאבדים בקרב הלהטבים הוא גבוה, מה שמעיד על מצוקה נפשית ובעיות נפשיות שנמצאות בקרב הקהילה יותר מהממוצע באוכלוסיה. המסקנה מזה היא שזה מצב לא נורמלי, ויש לסייע להם בטיפול נפשי ופסיכולוגי, לא לעודד אותם לחיות בעברה ולהחריף את הבעיה. מה לעשות, נראה לי שהרב בני איבד את הקשר שלו לאורתודוכסיה...

דווח על תגובה לא ראויה
18.01.2018

3. כמה אבחנות על "הפלורליסט" המצוי (שמואל )

צבוע חנפן חסר שכל ומלא באי דיוקים הולך אחרי רגשותיו ללא אמת מלא בסתירות ובשקרים לא תופס את העולם באחדות ובאורגניות אלא כמפורד וחסר השגחה.
כדאי מאוד ללמוד את "פאנטיזם פלורליזם וכלליות" של הרב יוסף קלנר כפירוש ל"מלחמת האמונות והדעות" של מרן הרב קוק ולהבין טוב יותר את ממשיכיהם של הנצרות והפרוטסט העושים שמות בדור אחרון זה.

דווח על תגובה לא ראויה
18.01.2018

4. כל הכבוד לרב לאו! (רוני)

גדול כבוד הבריות שדוחה את לא תעשה שבתורה.

דווח על תגובה לא ראויה
18.01.2018

5. האם הרב לאו לא יודע שמשכב זכר זה ייהרג ואל יעבור (תושב מטה בנימין)

האם לא למד את הלכות קידוש השם, שעל גילוי עריות הדין הוא ייהרג ואל יעבור?
האם הוא שכח את תלמודו או מתכחש ביודעין, לאחר שהמיר את תורת משה ב"דת הליברלית"?

דווח על תגובה לא ראויה
18.01.2018

6. רב הזוי, אמא הזויה, דתיים לאומיים הזויים (לילי)

דווח על תגובה לא ראויה
18.01.2018

7. הוזמנתי למסיבת התאבדות (יהודי)

גם אני הוזמנתי למסיבת התאבדות של חבר. חבר החליט לאזור אומץ וקבע יום בו הוא יתאבד. לשם כך ארגן מסיבת שמחת ההתאבדות באולם בליווי תזמורת. התלבטתי האם אני מנסה לשכנע את החבר להימנע מהתאבדות או שאני מכבד את הבחירה שלו והולך לשמוח אתו. החלטתי לכבד את האדם באשר הוא ואם הוא נוצר בייצור דיכאוני מי אני שאדון אותו בהחלטה שלו?

דווח על תגובה לא ראויה
18.01.2018

8. הרב בני מקרב בריאות של הקב”ה שעד היום היום מחוץ למחנה! (מאיר)

דווח על תגובה לא ראויה
18.01.2018

9. בושה וחרפה (אריק)

דווח על תגובה לא ראויה
18.01.2018

10. רק.בכיפה. (אביטל)

דווח על תגובה לא ראויה
18.01.2018

11. הדבר העצוב ביותר הוא לראות... (דוד)

שבחתונה נכחו הרבה דתיים.

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2018

12. מגיב 6, תפתח את הגמרא ותראה שרק איסור דרבנן נדחה מפני כבוד הבריות (ר.)

אבל איסור תורה - אין חכמה ואין תבונה ואין עצה לנגד ה'

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2018

13. כואב הלב שרב בישראל משתתף באירוע כזה. (ר.)

אירוע שהוא כולו פסול מכול וכול על פי התורה.

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2018

14. כל הכבוד ! צדיק ! כן ירבו וירבו באהבת חינם (אלחנן)

יהודי טהור

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2018

15. גם חילול שבת דינו מוות ואני לא רואה אתכם זועקים (רביב)

מה קרה? כל מחללי השבת לא ראויים למוות? או שפשוט קצת קשה לצאת נגד ציבור כל כך גדול, אז נטפלים לציבורים קטנים יותר כמו להט"בים?

כל המסיתים והמתלהמים - תתביישו לכם. איבדתם צלם אנוש.

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2018

16. בתמונה הוא מחייך בזמן שהקב"ה בוכה. זה כל הסיפור (אבנר)

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2018

17. ישר כוח לרב לאו ולרבנים הצדיקים (יהודה, סוסיא)

לא פשוט בזמן שלנו שיש רפורמים ואנשים שמנסים לעוות את התורה הקדושה לבוא ולומר בגאון שגם שני גברים יכולים לחיות ביחד כל עוד שומרים את התורה ואת מצוותיה לפרטי פרטים. מי שחושד בהם במשכב זכר והם כשרים, לוקה בגופו

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2018

18. יישר כח לרב בני (אלעזר)

לפי המגיבים מעלי - אם השכל הישר פוגש את ההלכה הפסיקה כבר לא תקינה?

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2018

19. ל-22, אבל הם לא שומרים מצוות (מ.)

כי חתונת בני אותו המין היא עברה של כמעשה ארץ מצרים לא תעשו, כמפורש בחז״ל.

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2018

20. בסוף יתירו כל רעה חולה (שגעון)

רק כשהופכים את זה ללגיטימי אז "אי אפשר לחיות בלי זה" וזה מוביל להתאבדויות. העניין הזה הוא לא חדש, והתורה התייחסה אליו כיוון שזה היה קיים, אבל כשזה הוכר כשגעון היה לאנשים הרבה יותר קל להתמודד. אם יגידו על כל נטייה את מה שהיום אומרים על להטביות בסוף יתירו כל רעה חולה.

ואגב לגבי איזה "לפני עיוור" חמור יותר, התורה ציינה שלוש דברים שמוסרים עליהם את הנפש. שם שם.

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2018

21. גם אלוהים טועה (אשר)

או אינו ברור דיו. אחרת לא היינו נזקקים למפרשי התורה לדורותיהם. אין תורה ניתנה אלא לדון בה ולמצוא פתרונות לכל ענייני דיומא, ולא לענייני תקופת הברזל תקוםה של נוודים חסרי מנוח, עובדי אדמה וצאן, שכני כנען ופלשת. ללא ריענון והתחדשות כסומא נהיה ואל עברי תהום תוליכו קהילות של תמימים מגלגלי עיניים לדבר מוצא פי רבנים מטעם. עד אנא תוליכונו שולל באי קיום האחר, השונה, החריג, השכן.

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2018

22. פתחו את הוידאו והקשיבו לאמא (אייל)

אם אחרי כן תוכלו לכתוב את אחת מהתגובות המרושעות וערלות הלב שנכתבו פה, כנראה שאין לכם לא לב ולא אמונה.

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2018

23. הרב בני - בלבלתנו! (ירושלמי)

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2018

24. שוב הסתבר שאלהים טעה, לדעתי גם אכילה ביום הכיפורים מצילה חיים ממש (אבי כהן)

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2018

25. רב עקום, חוטא ומחטיא (שימי)

איש עקום עם שכל עקום. פלספן בגרוש, רפורמי לכל דבר לעניין. הרב עובדיה היה שותל אותו

דווח על תגובה לא ראויה
19.01.2018

26. אוי לנו שיש יהודיפ כמו ר בני בינינו (דתיה)

דווח על תגובה לא ראויה
20.01.2018

27. גם גוי שיעבור מבחני סמיכה של הרבנות ייקרא רב ? (שלום)

דווח על תגובה לא ראויה
20.01.2018

28. בקצרה (למרבה הצער)

בקיצור, אין מקור הלכתי הוא שם את עצמו במקומם של חז״ל ויותר חמור, במקום התורה, ומסברתו הוא מתיר דברים כאלה למרות שברי לו שזה ממש בגדר ״מחזק ידי עוברי עבירה״. אני לא מוצא שום הבדל בינו לבין רביי קונסברטיבי ממוצע... לקרוא לו ״דתי לאומי״ זה פשע כלפי הצבור היקר הזה..

דווח על תגובה לא ראויה
20.01.2018

29. שיצטרף לאחיו הרפורמי ויעזוב אותנו בשקט (שאול)

הרב לאו עושה כל דבר שיעלה את המניות שלו בקרב קוראי עיתון "הארץ". מה עם חילול ה'? לא אכפת לו.

דווח על תגובה לא ראויה
20.01.2018

30. השלב הבא זה להכשיר חתונה עם בעל חיים? (יוני)

במדרש בראשית מובא: דור המבול לא נימוחו מן העולם עד שכתבו גמסוסיות (כתובה) לזכר ולבהמה... יש הבדל גדול בין הבנה והתעלמות לבין מתן לגיטימציה, חבל שהרב ד"ר בני לאו מאמץ גישה רפורמית - ה' ישמרנו מרבנים כאלו.

דווח על תגובה לא ראויה
20.01.2018

31. אם זה לא רפורמה אז מה כן? (חיים)

השתתפות באירוע שכולו שמחה בעברה ונתינת לגיטימציה לתועבה זה דבר שלא יכול להתקבל! פשוט מזעזע שרב שאמור להיות כולו בתוך הקודש משתתף בתועבות כאלה.

דווח על תגובה לא ראויה
20.01.2018

32. עצוב לשמוע שמי שמכנה עצמו רב, נוכח באירוע כזה!! (יהודי)

דווח על תגובה לא ראויה
21.01.2018

33. בני לאו כבר מזמן יצא מתחומי ההלכה המסורה לנו... (שמעון)

הוא מאמין בדת הליברליזם מבית המדרש של השמאל הנאור.
לא יעברו ימים רבים ותהיה לו המצאה חדשה, אולי בענייני אישות, אולי שבת, אולי ניאוף.
חכו חכו, זה יגיע...

דווח על תגובה לא ראויה
21.01.2018

34. ל-20 (אבי)

אתה חושב שהם מתחתנים כדי לשחק שש-בש? שוטה גמור.

סלח לנו אבינו כי חטאנו...

דווח על תגובה לא ראויה
21.01.2018

35. תתחילו להתעסק בחיים שלכם (אבנר)

מה יש למחות על חיים של אחרים?
הוא לא נמשך לאישה מה יתן לעצמו ולחברה עם יתחתן עם אישה ויאמלל אותה ואותו?
תכבדו אנשים אחרים ואת חייהם גם אם אינכם מסכימים איתם.
סביר להניח שהבן שלכם/אחיין שלכם/חבר שלכם/דוד שלכם יתגלה כהומו ותרצו לאחל לו גם את הטוב ביותר בחברה מכילה ולא שיגדלו באירן

דווח על תגובה לא ראויה
23.01.2018

36. מעשה חמור ביותר (אליהו)


בני לאו משתתף בחתונה של זכרים
אמרת בראיון ש
"זוגיות עומדת בפני עצמה לפני נושא הקידושין", הוא אמר ל'כיפה' וציין כי "בשפה הפנימית שלי מכיוון שלא טוב היות האדם לבדו, החיים לצד בן זוג הם בעיניי קריטיים לחיים עצמם".
וכאן אני שואל באמת את בני לאו אם היה מתרחש אירוע כזה שיושבים בשולחן שבת והבן הגדול מחכך בגרונו מקיש קלות על הכוס ומבקש את תשומת לב הנוכחים ומכריז ואומר (אני מתנצל לכל מי שהולך להקיא ) שהוא ואחותו מזה זמן מצויים בקשר רומנטי והם החליטו למסד את הקשר שלהם והם מתכונים לערוך טקס חתונה ומבקשים מכל המשפחה להשתתף באירוע איך היית מגיב בני לאו אים דבר כזה היה מתרחש אצלך בבית האים גם אז היית אומר שזוגיות עומדת בפני עצמה ומכיוון שלא טוב היות האדם לבדו, החיים לצד בן זוג הם בעיניי קריטיים לחיים עצמם".??? בבית נורמלי היו עפים כיסאות שולחנות צלחות וכוסות בקיצור במקל בסרגל מה שבא ליד אז תדע לך שאין הבדל בין שני זכרים לבין אח ואחות וכשם שלא היית משתתף בחתונה כזאת כך אסור היה לך ללכת לשני הזכרים האלו עשית מעשה חמור ועברה גדולה בידך עוד אמרת שהרעיון ששני בני אדם מבקשים לכרות ברית זוגיות ביניהם, בעיניי זו הצלה ממוות לחיים, לא פחות. לחיות לבד זה כמו גזירת מוות וצריך לעשות כל מה שאפשר כדי להיחלץ מהמוות הזה".אז בעריות זה יהרג ואל יעבור מה שכחת ?
אנה חזור בך ושוב בתשובה
נ״ב סליחה שלא קראתי לך רב אבל עשית מעשה מביש ואינך ראוי לתואר רב

דווח על תגובה לא ראויה
23.01.2018

37. ד"ר בני לאו - אולי תתיר לאדם פסיכוטי לרצוח כדי שלא יתאבד חלילה? (מפד"לניק)

שפיכות דמים וגילוי עריות - ייהרג ובל יעבור.
איך אתה לא מתבייש להגיד דברי הבל כאלה, הכל הכל כדי "למצוא חן בעיני אלוקים ואדם".
התורה דרכיה דרכי נועם אבל יש גם מצוות ועבירות. יש גמרא ופוסקים, יש תורה שבכתב ותורה שבעל פה. איך אתה מתעלם מהכל ו"פוסק" לפי ראות עיניך החנפניות?
בושה.

דווח על תגובה לא ראויה
23.01.2018

38. אוי ואבוי איזה סברות עקומות- בצורה מופרכת כזאת אפשר להגיע לכל תוצאה הלכתית שרוצים (דוד)

טוב היה אם היה אומר לשיטתו שבמקרים סבוכים כאלה הוא מעדיף להתחבר לערכים ליברלים או למצוקות אנושיות למרות שהדבר חורג לחלוטין מההלכה ומביא לתוצאה ערכית שהפוכה לגמרי לערכי התורה

דווח על תגובה לא ראויה
24.01.2018

39. איפה מצוות שמירת הלשון ומצוות הוי דן לידי זכות.גם רב יכול לטעות. (עזרא שב-ציון)

אני מעריך שהרב שכח לרגע הגמרא שמספרת על רופאים שאמרו שאדם צריך להתיחד עם אישה אחרת ימות
ובכל זאת חכמנו קבעו שימות ולא יעבור על עברה...

דווח על תגובה לא ראויה
29.01.2018

40. אני המומה (יעל)

זה רב בישראל?
האם הוא גם יילך למסיבת רוצחים כדי לחוש אמפתיה?

דווח על תגובה לא ראויה
04.02.2018

41. עצוב לי...איזה אפיקורוס..איזה רשע:( (מיכל)

בספר הדור האחרון כתוב ש"95 אחוז מהרבנים יהיו ערב רב"..מצאנו אחד עכשיו..עצוב

דווח על תגובה לא ראויה
04.02.2018

42. אם זה רב-אני צנצנת...טיפש ורשע. חוטא ומחטיא. (נועה)

בני בני ילד רע!

דווח על תגובה לא ראויה
22.03.2018

43. כותבים נגד צדיק משעמום במקום לעבוד . (מגן אלי)

אוכלי חינם,נצלנים,עלוקות שנותנים לחיילים לשמור עליהם,רעים,רפי שכל,בטלנים על חשבון אחרים ומשעמום כותבים דברי הבל ונאצה נגד אחד הרבנים הצדיקים בישראל בפרט ובעולם בכלל.
מי שמכם עפר ואפר זרע לבטלה חולף.

דווח על תגובה לא ראויה
09.10.2018

44. יפה שבני דואג שלא יתאבדו. אין קשר לאקט הדבילי שעשה (עמית)

חתונה. זוגיות. משפחה.
כל אלו מילים לא רלוונטיות בכלל ללהטבים.
אא רק לקשר בין גבר לאישה.
ואידך זיל גמור.

דווח על תגובה לא ראויה
13.12.2018

45. אל תפגעו בהם! (רון)

יש אנשים כאלה והם לא זקוקים ליחס לא מכבד זה פוגע ומעליב (מנסיון אישי). קבלו אותם כמו שהם ועל תתיחסו אליהם אחרת, כי הם לא שונים מכם הם רק בעלי נתיה מינית שונה. אני הומו וסבלתי פגיעות פיזיות ומילוליות ולא הייתי מוכן לקבל אותן. נלחמתי בהן עד הרגע האחרון ולא אתן לזה לפגוע באנשים אחרים. אז קבלו אותם כמו שהם ואל תפגעו בהם בחנו את מילותיכם ואת מעשיכם. (רון)

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2019

46. לא רב ולא נעליים סתם אדם רפורמי שקורא לעצמו רב (יהודי)

בני לאו הוא אדם שפל ביותר חברים נא להיזהר מנאו רפורמה!!!

דווח על תגובה לא ראויה
18.06.2019

47. יגאל גווטה (מיכה)

גוווטה לא היטפטר פיטרו אותו

דווח על תגובה לא ראויה
27.06.2020

48. בנמרא מסור על אחד שרצה לדבר עם בחורה ולא התירו לו למרות שידעו שימות!!! (אלי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר