המשטרה החליטה: לא תחקור את פרשת המימד החמישי

בשל מעורבותם של גורמי משטרה ומפכ"לים לשעבר, חקירת פרשת 'המימד החמישי' לא תיחקר במשטרה, אלא תעבור לחקירת הממונה להגבלים עסקיים ב"רשות התחרות"

חדשות כיפה
טו בתמוז התשפ
,
07 ביולי, 2020 19:46
אלשיך וגנץ

אלשיך וגנץ צילום: Yonatan Sindel/FLASH90

המשטרה החליטה כי חקירת פרשת המימד החמישי לא תיחקר במשטרה ותעבור כעת לחקירת הממונה להגבלים עסקיים ב"רשות התחרות". הפרקליטות נענתה לבקשת משטרת ישראל להעביר את תיק החקירה לידי גוף חקירה אחר, וזאת נוכח מעורבותם של גורמי משטרה בפרשה, בהם מפכ"לים, על אף שאינם חשודים בשלב זה. 

כזכור, הפרשה החלה ב-2016, כאשר חברת "המימד החמישי" הציעה למשטרה לרכוש מערכת טכנולוגית מתקדמת שפותחה בחברה. לאחר הפנייה, המפכ"ל אלשיך הורה לראש מנהל טכנולוגיות במשטרה "לבצע בדיקה מעמיקה בדבר יכולות המערכת ומידת התאמתה לצורכי המשטרה". החברה של גנץ, שנסגרה לאחרונה, היא זו שביצעה את הבחינה עבור המשטרה - ללא תמורה וללא אישור של ועדת המכרזים. 

בעקבות דו"ח נוקב שפרסם מבקר המדינה על ההתקשרות העסקית בין החברה למשטרה, היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, לפני כחצי שנה לפתוח בבדיקה בנושא. בדוח קבע מבקר המדינה כי המפכ"ל אלשיך השתתף בפגישה עם בכירי החברה ובהם גנץ - עוד לפני ההתקשרות העסקית: לפי המבקר, קיים "טעם לפגם" בקיום הפגישה בהשתתפות בכירי המשטרה - ובהם אלשיך, ושהעסקה כולה נגועה ב"אי שוויון" - העדפת החברה של גנץ ללא מכרז וללא בדיקה עם חברות טכנולוגיה אחרות. כמו כן המשטרה הרשתה לחברה של גנץ להשתמש בתשתית טכנולוגית של המשטרה (תשתית ה-IP של המשטרה שמהווה "קניין רוחני") - מתוך רצון ל"הנחה גדולה" - וחשפה אותה למידע חשוב.

08.07.2020

1. כמה נחמד, כחול לבן ויש עתיד מגינות על המערכת המשפטית בכנסת, והפרקליטות מגינה עליהם מפני חקירה. (ידידיה שילה)

ניגוד עניינים זו שחיתות רק עם מדובר בראש הממשלה בנימין נתניהו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

ההפגנות בתל אביב, אמש צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

המשטרה: נעצרו שלושה חשודים בתקיפת המפגינים בתל אביב

קרא עוד