"למגר הומוסקסואליות כמו שמיגרו מגפות"

בסדרת שיעורים שהעביר לאחרונה התבטא הרב יגאל לוינשטיין בחריפות נגד להט"בים, ואמר: "אין קשר בין העיוות המיני לשאר האישיות. את המומים אפשר להדביר". מוקדם יותר נשמע הרב קוסטינר קורא לבנות שלא להתגייס

חדשות כיפה
ל בשבט התשעח
,
15 בפברואר, 2018 20:27
הרב יגאל לוינשטיין

הרב יגאל לוינשטייןצילום: צילום מסך

ראש מכינת עלי, הרב יגאל לוינשטיין, בעוד אמירה מעוררת מחלוקת: בסדרת שיעורים שהעביר בחודש האחרון במכינה התבטא הרב לוינשטיין בחריפות נגד הומואים ולסביות, ואמר בין היתר כי "לקחו טרגדיה של גברים וטרגדיה של נשים בנטיות שלהן והופכים את זה לאידיאולוגיה. אין קשר בין העיוות המיני הזה או המום המיני הזה או בטרגדיה המינית הזאת לשאר האישיות".

בהקלטות שפורסמו הערב בחדשות 10 נראה הרב אומר כי יש "להדביר" את הנטיות החד מיניות כפי שהדבירו את מחלת האיידס. "אני משוכנע שביום שלא תהיה הסכמה שזה נורמלי הדבר הזה, אנחנו נציל את כל החברה האנושית והמדע הפיזיולוגי והמדע הפסיכולוגי לא תהיה שום בעיה לטפל בבעיה הזאת, רק צריך להגדיר שזו בעיה.

"אתם זוכרים שפעם היה מושג כזה איידס וכל העולם הרפואי הסתייע עליו והצליח להדביר. או כל בעיה אחרת, בעיות מדבירים, את המומים אפשר להדביר היום", אמר הרב לוינשטיין.

מוקדם יותר הובאה בגל"צ הקלטה של ראש ישיבת מצפה רמון, הרב צבי קוסטינר, בדברים חריפים נגד שירות מעורב לגברים ולנשים ונגד גיוס בנות, בהם אמר: "אנחנו אומרים לבנות - לא ללכת לצבא".

את הדברים אמר הרב קוסטינר בכנס מתגייסים לבוגרי ישיבות תיכוניות וגבוהות העומדים בפני גיוסם לצה"ל, והבהיר: "אומרת לנו התורה, מחנה ישראל - מחנה קדוש. בצבא יהודי אין תערובת, אין תערובת, לא גדודים מעורבים".

לדבריו, "אנחנו אומרים לבנות, הרבנות הראשית וכל רבני ישראל - לא ללכת לצבא. תגידו לאחיות, תגידו לבנות בסניפים - לא ללכת לצבא, אסור ללכת לצבא. הרבנות הראשית הראשית וכל רבני ישראל - לא מתגייסים לצבא. צבא יהודי הוא קדוש".

הרב צבי קוסטינר

"בנות, לא ללכת לצבא". הרב צבי קוסטינרצילום: cc-by-ישרון

הרב קוסטינר התייחס לפקודת השירות המשותף והוסיף כי "גדודים מעורבים גם בפקודה הלא טובה. גם שם אתה יכול לדרוש ותבקשו. אל תלכו לגדודים מעורבים. לא הולכים. לא בתור חפשי"ם, לא בתור מג"דים, לא בתור מכ"ים, לא בתור מ"פ. שום דבר שמה. אסור ללכת לגדודים מעורבים. אסור.

"קילומטר הבדל מהבנים לבנות. אז הם מכריחים אותם, הם אומרים לנו עוד פעם בשקט תילחמו אתם בשבילנו. אנחנו נלחמים בשביל שהצבא היהודי צבא קדוש ויהיה קדוש וגם אנחנו גם אתם כשתהיו בצבא, זה הדרישות - שנהיה כמה שיותר קדושים".

לדבריו, "יעשו הכל כמו שאמרתי, נגיד לבנות לא להתגייס, ואנחנו בצבא נדרוש כל הזמן מה שמותר לנו. כמובן, אנחנו נעשה את שלנו והקב"ה יעשה את שלו וזה מה שהפסוק אומר: 'כי ה' אלוקיך מתהלך בקרב מחניך', ה' אלוקים מתהלך בקרב מחנה ישראל. אנחנו אומרים זה טוב לבנים, טוב לבנות.

"אנחנו רואים כמה קשיים יש לבנות בצבא כמה הן סובלות גם בהטרדות. ואני אומר תגידו גם להן רק דבר אחד חשוב מאוד: הן הולכות, הן לא חוזרות. הן באות לנו לרבנים לבכות. הן רוצות אחרי חודש חודשיים ואי אפשר. לכן אני אומר מראש להגיד להן תמיד, מה שכל רבני ישראל והרבנות הראשית אומרת - לא ללכת לצבא". 

מהמכינה בעלי נמסר בתגובה לדברים  כי השיעור המדובר נאמר באופן מכבד ולא פוגעני והוא נובע מהכרת העובדות במציאות, מתוך נסיון של סיוע ועזרה לתלמידים שפנו הסתייעו בנו וזכו להקים בית נאמן בישראל.

הדברים שצוטטו מבטאים דעה לגיטימית המבקשת לזעוק את חובתה של האנושות- אנשי מדע ומקצוע, רבנים והורים, להתגייס לטובת בעלי נטיות הפוכות המבקשים להשתחרר מנטייתם בדומה לבעיות אחרות שטופלו בעבר.

הנסיון מוכיח שבפעמים רבות ניתן לעזור לבעלי נטיות הפוכות לחזור להיות אנשים רגילים ע״י שיטות טיפול פסיכולוגיות עדינות ורגישות.". 

ח"כ מרב מיכאלי מהמחנה הציוני אמרה בתגובה לדברים כי "כדאי להביא לידיעת הרב וחבריו שצה"ל זה ראשי תיבות של צבא ההגנה לישראל. לא צבא יהודי, הצבא של מדינת ישראל".

ח"כ רוברט אילטוב מישראל ביתנו אמר: "מדובר בפגיעה חמורה בערכי צה"ל - הציונות הדתית התחייבה בהסכם מול צה"ל להביא את ערכי הגיוס; כל אזרחי ישראל צריכים לשרת".

15.02.2018

1. כל הכבוד על האומץ להגיד את דבר ה' (אלון)

דווח על תגובה לא ראויה
15.02.2018

2. וואלה משעמם לו (סנונית)

כל דקה מתעורר איזה יוצמח במכינת עלי ומפגיז עם איזו הברקה. ותמיד בקשר לנשים או למיניות מסוגים שונים. וואלה משעמם להם שם. מחפשים צומי.

דווח על תגובה לא ראויה
15.02.2018

3. יישר כוח עצום! חזקו ואימצו, עם ישראל צריך אתכם שתעירו אותם משנתם! (אשר)

דווח על תגובה לא ראויה
15.02.2018

4. למי זה שנוי במחלוקת? למערכת של כיפה?! כל מה שנאמר זה פשט תורה ואין עוררים מלבד אלו המנסים לערער על התורה (אשר)

דווח על תגובה לא ראויה
15.02.2018

5. לרגע חשבתי שאני קורא חדשות במאקו ולא בכיפה (מתעניין)

מערכת כיפה היקרה. בבקשה תחסכו מאיתנו את הכותרות המסולפות של האתרים החילונים. בשביל מה יש לכם מערכת? בשביל להעתיק כתבות?

דווח על תגובה לא ראויה
15.02.2018

6. הרב יגאל=מרדכי היהודי של דורנו! (אברהם)

כל הכבוד לרב יגאל שלמרות המתקפות הרבות לא חושש לומר שוב ושוב את דעת התורה בנושא! צריכים עוד רבנים ואנשי ציבור שלא יפחדו לומר את האמת! כל הכבוד למכינה על התגובה הזקופה והלא מתנצלת!

דווח על תגובה לא ראויה
15.02.2018

7. KIPA הזהרו בדבריכם (יעקב)

בס"ד
אכן מהכתבה משתמע כאילו דברי הרב קוסטינר הם ההזויים..הנחיה פשוטה- בנות לא מתגייסות לצבא.
אם באתר דתי לאומי יחלו כרסומים- אנחנו בבעיה

דווח על תגובה לא ראויה
15.02.2018

8. כיפה אתם יכולים להוריד את הכיפה. בשביל מה להפיץ את הלשון הרע הזה?? בשביל להישאר בברנז'ה התקשורתית?? תתבישו (יוני)

דווח על תגובה לא ראויה
15.02.2018

9. לא הבנתי מה הבעיה בדבריהם. הכל אמת של תורה שנאמר בכבוד !! (יהודיה מודאגת)

מה קורה פה?
אסור ללמד תורה???

דווח על תגובה לא ראויה
16.02.2018

10. כל הכבוד, די לכפיה חילונית (אא)

דווח על תגובה לא ראויה
16.02.2018

11. אנו איתך! כל הכבוד על דברי אמת ללא מורא (מאיר קליין)

יישר כח לרב יגאל!
התרגלנו לנגן ולהתגונן לפי החליל של התרבות הנאורה, המערבית הגורסת שתופעת הלהטבי"ת , לגטימית. ואם התורה אומרת שזו סטיה, אז זו סטיה.

דווח על תגובה לא ראויה
16.02.2018

12. ישר כח לרב על הדברים הפשוטים ועל השמעת דעת תורה בעוז ובגאון (ישי)

דווח על תגובה לא ראויה
16.02.2018

13. סופסוף מתחילים לשמוע את הרבנים (יהודי)

"לא תגורו מפני איש". מצווה גדולה. אל תיבהלו מכל הכלבים שנובחים. השיירה ממשיכה בעוז ובגאון בדרכה ומפיצה את האור הגדול. חילכם לאורייתא.

דווח על תגובה לא ראויה
16.02.2018

14. הרב יגאל צודק (ספיר)

לפחות יש רב שלא מגמגם להגיד מה שהתורה אומרת, חבל שאתר שמייצג את המגזר הדתי מתנהל כמו אתר חילוני בדעותיו

דווח על תגובה לא ראויה
16.02.2018

15. ובכן כך... (אנה)

אולי אפשר להדביר גם אותך, מקק דת נאלח נבער פרימיטיבי וחשוך?
ואת את כל אלה התומכים בך איתך.
קחו את התורה המצחינה שלכם, ודחפו אותה עמוק עמוק לאגף האחוריים.
ואם כבר מדברים על האגף הזה, מעניין מדוע הצרעת שנקראת הרב לווינשטיין לא מפסיק להיטפל לעניין ההומוסקסואליות...יש משהו שאתה מנסה לרמוז לנו, אהבל שכמוך? (הפוסל במומו פוסל).

דווח על תגובה לא ראויה
16.02.2018

16. ואהבת לרעך כמוך (מודאג)

ואהבת לרעך כמוך.. כנראה לא מדבר אליו. מפיץ רק שנאה, שיתבייש לו להפיץ שנאה. על זה חרב בית מקדש השני.. עצוב ומבייש את העם שלנו שקיים איש כזה שקורא לשנאת האחר.
פשוט בושה ולעג לכל העם הזה שאיש כזה הוא מחנך

דווח על תגובה לא ראויה
16.02.2018

17. הציונות הדתית לאן ???? (אחד שאכפת לו)

חבל , שבמקום שהציונות הדתית תהיה גשר שמקשר בין המרכיבים השונים של החברה הישראלית היא הופכת לגוף קיצוני , מנותק ומפריד , מחריב את היחס הראוי לנשים , ולאנשים עם טעם וצבע שונה.
הציונות הדתית מאבדת את ההצדקה לקיומה והופכת לחסרת משמעות מחוץ לעצמה בדיוק כמו החרדים והרבנות. מה שכתוב בתורה זה פחות חשוב מהיחס של אנשים אחד לשני. בקצב הזה גם התורה תמשיך לאבד ממשמעותה בקרב יותר ויותר יהודים דווקא בארץ ישראל.
ההנהגה הדתית כול כך עיוורת שהיא מחריבה בצו ידיה את הכבוד לתורה ולאלוהות עצמה.

דווח על תגובה לא ראויה
17.02.2018

18. איך נרפאים מדת? (דניאל )

בן אדם נולד הומו (גם להורים דתיים) ולא להורים הומואים.
בן אדם לא נולד דתי, הוא יורש את המחלה מהוריו.

אם יש משהו שאפשר למגר זה את הדת.

דווח על תגובה לא ראויה
18.02.2018

19. ב"ה ,שיש לנו רבנים עם עמוד שדרה חזק (אלון)

אשרינו

דווח על תגובה לא ראויה
19.02.2018

20. עוד אחד שגורם לאנשים לשנוא את התורה (נתי)

במקום לקרב את הבריות לתורה הוא גורם לנו להיראות כחשוכים פרימיטיבים הומופובים ושונאי נשים. היהדות למי ששכח דרכיה דרכי נועם ולא להפיץ דברי שנאה על יהודים שנולדו אחרת ולחשוב שאפשר כדברו "לתקן" אותם. תתעוררו זו נטייה מולדת וכך הם ישארו.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

גדעון סער בכנס פעילים צילום: יוסי זליגר, פלאש 90

גדעון סער במרכז הליכוד: "נחוש להתמודד" | צפו בעימותים בכינוס המרכז

קרא עוד