סגור

הרבנים סדן ולוינשטיין: "כוחות ליברלים עויינים אותנו"

בעקבות סערת הרב קלנר, ראשי המכינה בעלי תקפו בחריפות את התקשורת וגורמים נוספים על "תלישת משפטים מניפולטיבית מתוך שיעורים". לדבריהם, "נאבק בכל עוז ותוקף אמיתתנו נגד הניסיון לסתום את פיות רבנינו בבית המדרש"

משה ויסטוך
ל בשבט התשעח
,
15 בפברואר, 2018 12:04
הרב אלי סדן

הרב אלי סדןצילום: פלאש 90. יונתן זינדל

ראשי המכינה בעלי "בני דוד", הרב אלי סדן והרב יגאל לוינשטיין, פרסמו היום (חמישי) גילוי דעת חריף כנגד "תלישת משפטים מניפולטיבית מתוך שיעורים" של כלי התקשורת. זאת כתגובה לסערה האחרונה שעוררו דברי הרב יוסף קלנר.

"מוסדות בני דוד שחנכו ומחנכים מזה  30 שנה אלפי תלמידים ותלמידות, בוגרים ובוגרות, לאהבת התורה והעם, המדינה והארץ", כתבו השניים, "נקלעו שלא בטובתם, באחרונה, לסערות תקשורתיות של חורשי רעה ומזימה".

לדבריהם, "תלמידינו נטועים עמוק מזה עשרות שנים בעשייה ביטחונית במוסד, בשב"כ ובצה"ל , ומוסרים את נפשם על תקומת ישראל ובטחונה. לצידם, בוגרים ובוגרות רבים שהם לנו תפארת, המשרתים את מדינת ישראל במערכות החינוך וההתיישבות , הכלכלה, המשפט והמגזר הציבורי. כולם כולם, ינקו ויונקים מתורת בני דוד הרואה במדינתנו הקדושה ובעמנו הנבחר, ביטוי מוחשי לראשית צמיחת גאולתנו.

"ראשי מוסדות בני דוד , הרבנים והמורים, התלמידים והתלמידות, הבוגרים והבוגרות, אמונים ונאמנים, מחנכים ומתחנכים, מחוייבים ומכירים בכבודו של כל יהודי באשר הוא ולמקומה המיוחד והנעלה של האישה, אם הבנים ואבן הראשה של המשפחה היהודית. הדברים ידועים ומוכרים לכל מי שבא בשערינו, או הכיר מי מבוגרינו, תלמידינו או רבנינו".

הרבנים קבלו על מה שנראה להם כטקטיקה תקשורתית לנגח את מפעלם, "לצערנו הרב, באחרונה התפתחה לה פרקטיקה של תלישת משפטים מניפולטיבית מתוך שיעורים שנאמרו בין כותלי בית המדרש והפיכתם לאייטם חדשותי, נטול הקשר ורקע מתאים. הדברים מגיעים לכדי השחרת פנינו ועיוות דמותנו, עד כי אין אנו מכירים כלל את דמותנו המוצגת בתקשורת".

בהמשך הם הודו כי חלק מהדברים לא היו ראויים שייאמרו, "אמת, בחוכמה שלאחר מעשה , אין ספק שהיו משפטים ואמירות שנאמרו בקונטקסט של שיעור תורני באוהלה של תורה שלא היה נכון לומר אותם. חלקם שגויים בתוכנם וחלקם לא מכובדים בסגנונם וחבל שנאמרו. אין זו דרכנו ואין זו תורתנו".

הרב יוסף קלנר

הרב יוסף קלנרצילום: באדיבות המצלם

עם זאת, הם הדגישו כי לא יסכימו שיחסמו אותם מלהתבטא, "נאבק בכל עוז ותוקף אמיתתנו נגד הניסיון לסתום את פיות רבנינו בבית המדרש ולהפוך את מוסדות בני דוד לשק החבטות של הכוחות הליברליים, העויינים את המהפכה הרוחנית והמעשית שמוסדותינו מחוללים. קצה נפשנו במרדף הנבזי של גורמים תקשורתיים וסייעניהם, אחר חלקי משפטים וקטעי שיעורים שנאמרו במוסדות בני דוד והפיכתם לקרדום להכות בנו. לא נגמגם ולא נתנצל. את הזהירות בה אנו מחויבים בניסוח דברינו נעשה מתוך הבנה פנימית שלנו ולא מכיוון שחורשי רעה, אורבים לנו".

 עוד כתבו הרבנים כי "מוסדות בני דוד יוסיפו להתייצב בחזית ובקו הראשון בכל נושא וכל תחום למען האומה. מהתגייסות לביטחון ישראל ועד מאבק על דמותה היהודית של מדינת ישראל. נעמוד עמידה תקיפה מול תופעות המבקשות לטשטש אמיתות ידועות. לא ניתן לגיטימציה לשום תופעה המנוגדת לדרכה של תורה ומסורת עמנו".

לסיום ציינו הרבנים סדן ולוינשטיין כי "מוסדות בני דוד מחויבים לבניין עמנו ומולדתנו. נעשה זאת באהבה ורגישות כלפי כל אחד ואחת. לא נרתע ולא נהסס לעמוד על אמיתה של תורה. תלמידינו ובוגרינו היקרים יוסיפו קומה לבניין ישראל בעוז וכבוד".          
 

15.02.2018

1. היחידי שעויין אתכם זה ה"פילוסוף " קלנר (מאור)

ה"פילוסוף" קלנר עשה ועושה לכם סיכול ממוקד

דווח על תגובה לא ראויה
15.02.2018

2. חיזקו ואימצו (יהודי)

אנחנו ננצח את המלחמה הזאת בעזרת ה' והאור יגרש את כל החשוך הזה.

דווח על תגובה לא ראויה
15.02.2018

3. איזו התקרבנות (אדם דתי)

במקום להאשים את ה"תקשורת" חבל שלא מוכנים להודות שאחד הרבנים שלהם מנצל את הבמה שהם סיפקו לו כדי להפיץ שנאה ולהפגין את בורותו. והדיבורים על "חופש הדיבור" הם פשוט פתטיים - מישהו ניסה לאסור אליהם בחוק להמשיך ולפרסם את הארס של הרב קלנר?

דווח על תגובה לא ראויה
15.02.2018

4. איזו תגובה חלבית (ישראלי)

במלחמה כמו במלחמה - משיבים אש ולא מתגוננים. צריך לעמוד על האמת ואשריכם שנתפסם על דברי תורה.
לכל המתלהמים הצבועים הליברלים - לא שמעתם את שיעורי הרב ולכן אין לכם זכות להגיב על מה שאמר או יאמר. כולכם תיעלמו ותתבוללו ורק התורה תישאר להאיר את העולם.

דווח על תגובה לא ראויה
15.02.2018

5. צודק/ זכותו להיפגש ..., לצאת ולקבוע זה רק זוטות של סיגריות /נקיון דעת מתחיל משם (משה אהרון)

דווח על תגובה לא ראויה
15.02.2018

6. למה לכעוס. בסה"כ קלנר חסך לנו לכתוב טקסט לרב פורים. (כשאבא ואמא בני דוד)

דווח על תגובה לא ראויה
15.02.2018

7. הרב סדן תחליט (שמעון)

כבוד הרב סדן בהתחלה הזדעזעת והתביישת עכשיו אתה מדבר על מניפולציות. ואתה מצפה שנתייחס אליך ברצינות.
לגופו של ענין לא נתלשו משפטים הוצג שיעור שלם. מעבר לכך למה הורדתם את השיעורים מאתרכם?

דווח על תגובה לא ראויה
15.02.2018

8. מי חוסם אתכם (ניסים)

אם הדברים שאמר הרב קלנר מקובלים עליכם - תעמדו מאחוריו
ואם הדברים שאמרו הרב קלנר והרב לוינשטיין הם חילול השם - תתנצלו ואל תטיפו מוסר לאחרים
אף אחד לא הכריח אתכם להכניס לאינטרנט את השיעורים האווילים הללו
תסגרו את האינטרנט לכל דורש ותשאירו אותו רק ליודעי חן שמבינים את התורה האמונית והסגולית שלכם

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

עופר כסיף צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

ח"כ עופר כסיף הותקף באכזריות ע"י שוטרים | "בלתי מתקבל במדינה דמוקרטית"

קרא עוד