"תשיב את המפלגה למקום קודש": הרב שאישר את בחירת הרב פרץ במסר לתלמידו

אחד מבכירי ישיבת הר המור הרב יהושע צוקרמן, שנחשב לרבו המובהק של יו"ר הבית היהודי החדש, בירך את תלמידו, לאחר שנתן לו את אישורו להיכנס למערכת הפוליטית, במסר מיוחד שהגיע לידי 'כיפה'

משה ויסטוך, חדשות כיפה
כט בשבט התשעט
,
04 בפברואר, 2019 13:08
הרב יהושע צוקרמן

הרב יהושע צוקרמןצילום: CC BY-SA 4.0 ויקיפדיה. יעקב

למרות שהרב רפי פרץ לא שש תחילה לקבל עליו את תפקיד יו"ר הבית היהודי, ל'כיפה' נודע כי מי שהיה בסוד העניינים ואף נתן את אישורו למהלך, היה אחד מכירי ישיבת הר המור - הרב יהושע צוקרמן.

הרב צוקרמן (81) נחשב לרבו המובהק של הרב פרץ, אשר למד בבית מדרשו לאחר שהשתחרר משירות קבע כטייס לפני קרוב לארבעה עשורים. מאז נמשך ביניהם הקשר ושליווה את הרבצ"ר לשעבר בתחנות שונות בחייו, לרבות הקמת מכינת 'עצם'. 

בניגוד לדעה הרווחת, כאילו לרב צבי טאו יש קשר למהלך הפוליטי שנרקם בציונות הדתית, דווקא הרב צוקרמן שמנהל קו עצמאי בתוך כותלי הישיבה הוא זה שהשפיע על תלמידו במטרה שיקבל עליו את התפקיד. בימים שלפני הבחירה ברבצ"ר לשעבר, הפעילו גורמים בכירים שונים בציונות הדתית לחץ על הרב הבכיר מישיבת הר המור, כדי שישפיע על תלמידו להיכנס למערכת הפוליטית. 

הרב רפי פרץ במהלך כהונתו כרב הצבאי הראשי

הרב רפי פרץ במהלך כהונתו כרב הצבאי הראשיצילום: מרים אלסטר, פלאש 90

"הרב רפי", כתב הרב צוקרמן לתלמידו, "מסירותך לעם ללא הבחנות אישיות ונאמנות מיכל (רעייתו של הרב פרץ, מ"ו) להרים אתך את קרן התורה הגואלת בעם  - ייזכרו לשניכם לפני השם ית'. היודע כל רחשי ליבותיכם יתן שהמהלך הזה ירומם את העם לדעת קדושתו וישיב את מפלגת הציונות הדתית למקום הקודש שלה עטור תורה ומצוות, לתקן עולם במלכות שדי. ועמנו בשלמותו ישתקע במרחבי ארצו השלמה ויורה לאומות העולם שעל המוסר לנהל חיי הפוליטיקה.  קדושת עמנו תשגבכם. יהושע צוקרמן".

אמש, קבעו 17 חברי הוועדה המסדרת של הבית היהודי כי הרב רפי פרץ הוא זה שיעמוד בראשות המפלגה, לארח שנפתלי בנט ואיילת שקד עזבו אותה לפני מספר שבועות. הטייס ורבצ"ר לשעבר קיבל את קולותיהם של 11 חברים בוועדה, הרבה לפני הרב גיסר שזכה ל- קולות ויוסי ברודני ורונן שובל שקיבלו כל אחד קול בודד.

"מעולם לא עמדתי מנגד", אמר הרב פרץ עצמו בראיון בלעדי ל'כיפה' מספר שעות לפני שנבחר באופן רשמי. עוד ציין כי הוא " "לא פוליטיקאי. אני אדם פשוט. פנו אלי מכל קצוות הציבור ואמרו לי שאני לא יכול לעמוד מנגד. אף אחד מתוך הוועדה, אישי ציבור או פוליטיקאים, לא פנו אלי, אלא האנשים הפשוטים בעם".

04.02.2019

1. הרב פרץ התחיל לגדל זקן, זו התקדמות (שאול)

אגב, ממתי את המצביע המצוי של המפד"ל על מותגיה ושמותיה, מעניינים המלצות הרבנים?

דווח על תגובה לא ראויה
04.02.2019

2. ראוי, אבל לא יותר מזה (שמחתי לעזור)


לא להאמין שמפלגה כל כך מפוארת מצליחה להיות כל כך לא רלוונטית. והם עוד עסוקים בשאלה אם להתאחד עם עוצמה כי אולי זה יבריח קולות... עכשיו תקשיבו טוב טוב, מנותקים יקרים: המטרה היא למנוע איבוד קולות שלא עוברים את אחוז החסימה, לא לדפוק את בנט (אולי יש אצלכם שחושבים שזו מטרה, אם ככה אז המצב כבר באמת חמור) אם תתאחדו עם עוצמה אולי תבריחו קולות לבנט או לליכוד, אבל הגוש יגדל. אם לא תתאחדו עם עוצמה יש מצב ששתי המפלגות לא יעברו, והלכו שישה מנדטים, וגם אם איכשהו תעברו, ילכו שלושה מנדטים. אם טובת המדינה נגד עיניכם, תתחברו למציאות ומהר. אחרת - ניאלץ להיפגש בכיכר רבין..

דווח על תגובה לא ראויה
04.02.2019

3. חיבור הראשון של הבית היהודי חייב להיות עם אלי ישי (שלום)

החיבור הראשון של הבית היהודי חייב להיות עם אלי ישי שהיה שר וסגן ראש הממשלה שנים רבות. חייבים להראות פני הבית היהודי כמפלגה רצינית וממלכתית.
בנוסף מאחר והרב רפי פרץ ספרדי מרוקאי ואלי ישי טוניסאי זה יביא לתמיכת ספרדים מסורתיים שלא היו בוחרים בעבר בהית היהודי כי ההנהגה הייתה אשכנזית או משתכנזת.
וטיעון שלישי, חיבור לאלי ישי יביא לתמיכה גם של חרדים עובדים שאינם מצביעים למפחגות החרדיות. ואף תמיכה של חצרות חסידיות שבחרו בפעם הקודמת באלי ישי.
חיבור עם תקומה לפני עם אלי ישי יצעג רשימה קיצונית ואינפנטילית כפי שראינו בתגובת סמוטריץ לראש הממשלה בהצעתו שעצמה יהודית תתיבר לליכוד.
תמיכת ספרדים , מסורתיים וחרדים בבית היהודי צו השעה של הבית היהודי

דווח על תגובה לא ראויה
06.02.2019

4. זיו (הרב)

אור

דווח על תגובה לא ראויה
07.02.2019

5. להחזיר המפלגה לימי שפירא ובורג (אהרן)

דווח על תגובה לא ראויה
07.02.2019

6. כל הצרות עם פרץ באות מישיבת הר המור (נאוה)

פרץ הוא עקשן ואין לו נסיון ומנסה להרוס את הבית היהודי עקב זאת שלא נותן לסמטריץ בעל הניסון
הרב להוביל, ומעבר לזהכ הוא אדם רהוט עם 2 תוארים במשפטים - למה פרץ מתעקש להוביל בלי נסיון.
המנדטים יברחו !!!!

דווח על תגובה לא ראויה
09.02.2019

7. הרב אידלס הקים את "עצם" (גושניק)

הרב איציק אידלס וחברים מעצמונה , הקימו את מכינת "עצם" .

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חיבוק חם| דונאלד טראמפ צילום: shutterstock

צפו: להקת שלווה מקבלת חיבוק מהנשיא טראמפ

קרא עוד