סגור

שיווק מוצרי חשמל ללא כשרות - ונקנס בעשרות אלפי שקלים

הרשות להגנת הצרכן הטילה קנס בסך 162,00 ש"ח על הצגת אישור של מכון צומת ללא היתר: "הצרכנים הוטעו בכשרות המוצר החשמלי"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
טו בכסלו התשפא
,
01 בדצמבר, 2020 16:22

צילום: shutterstock

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן הודיעה היום (ג'), על כוונתה להטיל קנס בסך 162,000 ש"ח על 'אליהו שיווק חשמל בע"מ' המשווקת מוצרי חשמל, בגין הטעיית צרכנים בנושא כשרות: "נמצא כי חברת אליהו שיווק חשמל בע"מ המשווקת את מוצרי "מולר / MULLER" הציגה ב 3 מוצרים שונים תו של מכון צומת, ללא היתר, כך שהצרכנים הוטעו בכשרות המוצר החשמלי" נכתב בהודעת הרשות להגנת הצרכן.

מעבדת הטכנולוגיה של מכון צומת מקבלת מידי שנה מאות מוצרים מחברות המבקשות אישור כשרות לשימוש ביתי או לשימוש רפואה וביטחון. כמו כן, רבני המכון מלווים חברות רבות בתכנון פטנטים מגוונים לשילוב טכנולוגיה והלכה. בסיום התהליך, לאחר התייעצות עם אנשי הלכה, ראש המכון מחליט אם לאשר הלכתית את השימוש במוצר.


(ראש מכון צומת, הרב מנחם פרל)

חברת אליהו שיווק חשמל עובדת שנים רבות עם מכון צומת, ואף מונפקים לחברה מידי שנה אישורים על מוצרים. במקרה זה, החברה הציגה אישור של מכון צומת על מוצרים שלא אושרו.
הדס קרמר, מנכ"ל מכון צומת מסרה: "צר לנו במקרה זה שאישורים אלו לא עברו את תהליך הבדיקות כשאר מוצרי החברה. אנו מקפידים מאוד על סטנדרטים של בדיקות והנחיות הלכתיות וטכנולוגית במתן אישור למוצרים בכדי שהצרכן יקבל את המוצר הטוב ביותר". 

"ברצוננו להדגיש כי על הצרכן האחריות לבדוק את אמינות האישור של מכון צומת על מוצרים כמו גם לוודא שהאישור הקיים על הדגם הספציפי של המכשיר הינו בתוקף. את המידע ניתן למצוא באתר מכון צומת, שם מופיעים כל האישורים שהונפקו על ידינו והוא מתעדכן באופן שוטף באישורים חדשים".
 

עוד אין תגובות, היו הראשונים להגיב!
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

חולדאי צילום: תומר נויברג / פלאש 90

חולדאי: "עוד עשרה ימים אפתח את אולמות התרבות בתל אביב"

קרא עוד