סגור

יעלון ביקש להיפגש עם רבנים. רק שניים הגיעו

מספר 3 ברשימת כחול לבן סייר בגוש עציון ונפגש עם רבנים מקומיים בניסיון לגייס את תמיכתם. אחד מהם אמר לחדשות כיפה כי הם רצו לבחון האם במפלגה של גנץ ולפיד מבינים את הצרכים של הציונות הדתית. כחול לבן: "המפגש נועד להיות מצומצם מאד. יש הערכה עצומה בקרב רבני הציונות הדתית למשה בוגי יעלון"

מירב כהן, חדשות כיפה
כ באדר ב'
,
27 במרץ, 2019 17:14
יעלון לביא והרבנים בגוש עציון

יעלון לביא והרבנים בגוש עציוןצילום: חדשות כיפה

מספר 3 במפלגת כחול לבן, משה (בוגי) יעלון, הגיע היום (ד') לסיור בגוש עציון, במהלכו תכנן להיפגש עם שורת רבנים מקומיים, אך לבסוף הגיעו לשיחה שני רבנים בלבד.

יעלון סייר בגוש עציון ונפגש עם תושבי האזור ועם נושאי תפקידים כמו מזכ"ל הקיבוץ הדתי, אמיתי פורת. לאחר שסיפק הצהרה לתקשורת נועד הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר, אליו התלוו ח"כ עליזה לביא והמועמד ברשימה משה קינלי טור פז, עם רבנים מקומיים, במטרה לבחון אפשרות לתמיכתם במפלגה.

תחילה פגישתו הייתה צריכה להתקיים בנוכחות חמישה רבנים, אך לבסוף הגיעו שניים בלבד - הרב משה שפטר והרב שלמה ברין. אחד מהם אמר לחדשות כיפה כי הם רצו לבחון האם האינטרסים של הציונות הדתית יבואו לידי ביטוי באמצעות אנשי כחול לבן. גורמים המעורבים בארגון הפגישה הבהירו כי הרבנים האחרים לא יכלו להגיע ערב אירוע בלתי צפוי בו היו חייבים לקחת חלק.

יש לציין כי לאחרונה החלו במפלגתם של גנץ ולפיד לחזר אחר הציונות הדתית, בתקווה לגייס משורותיה כמה שיותר קולות שעדיין לא החליטו במי לבחור. ההערכות בכחול לבן מדברות על פוטנציאל אלקטורלי של 2 מנדטים.

ממפלגת כחול לבן נמסר: "יש הערכה עצומה בקרב רבני הציונות הדתית למשה בוגי יעלון ויעידו על כך מפגשים רבים אליהם הוזמן בשנים האחרונות. למפגש מצומצם מאד שהתקיים היום בכפר עציון יחד עם חברי רשימת כחול לבן הוזמנו מראש חמישה רבנים. אחד יושב שבעה, ומשניים נוספים נבצר להגיע כשעה לפני המפגש".

יעלון בגוש עציון עם עליזה לביא ומשה טור פז

יעלון בגוש עציון עם עליזה לביא ומשה טור פזצילום: חדשות כיפה

מוקדם יותר אמר יעלון במסיבת עיתונאים במקום כי ", גם מההיסטוריה הרחוקה וגם מההיסטוריה הקרובה יותר, שאני שותף לה מאז שנת 1992, אני שמח לראות פה בגוש עציון את ההתפתחות ואת השקט הביטחוני היחסי ,לעומת תקופות אחרות".

לדבריו, "עינינו ואוזנינו נשואות היום לרצועת עזה, שממשיכה לאתגר את מדינת ישראל ואת צה"ל. מנהיגי כחול לבן מגיעים עם לא מעט ניסיון ביטחוני- אנחנו לא מפריחים סיסמאות שווא ומדברים על כל מיני חיסולים ואולטימטומים, אנחנו מגלים אחריות קולקטיבית, במיוחד בשעות האלה. המצב הביטחוני כיום הוא תוצאה של שנה של רפיסות, אנחנו ב"כחול לבן" אומרים את זה תקופה ארוכה. חברי קבינט התבטאו בזלזול על תופעת ההצתות וידעתי שזה יוביל אותנו להמשך רקטות על העוטף. כשאין מענה נכון הרקטות מגיעות גם לגוש דן ולמשמרת".

עוד הוא אמר כי "כבר הוכחנו בעבר שחיסלנו את טרור המתאבדים וטרור הסכינים, הבאנו שקט. היום אנחנו שוב שומעים ביקורת מסוימת מאוד, חסרת אחריות, של חבר הקבינט נפתלי בנט, כאילו אין אחריות קולקטיבית. הוא מוציא תמלילים וסטנוגרמות, הוא המדליף! התמלילים האלו חלקיים מאוד, מתמקדים בבני גנץ וביעלון וחותרים תחת ראש הממשלה ותחת מדיניות הקבינט- תראו לאן הגענו! מדובר באיש ילדותי, חסר אחריות, מסוכן. אני מצפה מביבי יעיף אותו בתגובה על התנהגות מופקרת ופוחזת כזו".

27.03.2019

1. למערכת - האם ניתן למחוק את התגובה הלא ראויה של אליהו גרוסי מהפייסבוק? (להביע ביקורת מותר אבל השפה והסגנון... לא ראוי בכלל)

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2019

2. נו ישיבת הגוש שם כולם מצביעים למשה קינלי כחול לבן (אריק)

אני לא חושב שבכל ישיבת הגוש והקיבוץ הדתי לדורותיהם יש יותר מ-4000 בוגרים ולא כולם שמאלנים ....

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2019

3. ל-2 (יוסי)

קשה לי להאמין שתמצא 100 גושניקים שמצביעים כחול לבן

דווח על תגובה לא ראויה
28.03.2019

4. עליזה לביא - צוררת הגברים, המיזאנדרית באה ללקק לציונות הדתית (אבא )

החלאה הזאת צריכה לשבת בכלא על הסתה וחתרנות נגד אבות בפרט וגברים בכלל.

דווח על תגובה לא ראויה
29.03.2019

5. רבנים, הבטחות ואמינות זה משולש שלא נפגש לעולם. (תומר)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

המהומות  בלוד צילום: מיכל אברהם

מהומות נגד יהודים ברמלה: "כל בית עם דגל ישראל - חטף אבנים"

קרא עוד