חותם מציגים: מעשה בחמש מצהירות

ארגון חותם שב ותוקף את ההחלטה לספק הכוונה בנושא שירות צבאי לבנות ואת רשיות הגיוס שלטענתם מפעילות לחצים על הבנות. צפו

חדשות כיפה 14/01/19 14:22 ח בשבט התשעט

חיילות דתיות. למצולמות אין קשר לכתבה, צילום: אור תורה סטון
חיילות דתיות. למצולמות אין קשר לכתבה, צילום: אור תורה סטון

בימים האחרונים שוב עלה לכותרות נושא גיוס הבנות הדתיות לצבא וזאת לאחר שמשרד החינוך הודיע לבג"צ, במסגרת עתירה שהוגשה כנגדו,כי החמ"ד, יספק לתלמידותיו, הכוונה בנושא השירות הצבאי וזאת על אף תפיסתו הערכית להכווין את תלמידותיו לשירות לאומי משמעותי. מעתה החמ"ד אמור להתחיל לתמוך בפעילות חינוכית המנוגדת לעמדתו החינוכית.
הדבר מצטרף לתופעה הקיימת מזה מספר שנים, שבה, לטענת חותם,  רשויות הגיוס מטילות ספק וחשד בעולמן הדתי של נערות דתיות רבות, אשר מצהירות על היותן דתיות ומבקשות  לשרת במסגרת השירות הלאומי. התופעה שכבר פורסמה כוללת טקטיקות של חקירות ובילוש אחרי נערות דתיות, והפעלת לחצים ואמצעי שכנוע בכדי לגייסן לשירות צבאי.

בארגון חותם, שטיפלו בשנים האחרונות במאות מקרים של נערות דתיות אשר נתקלו במכשולים רבים בדרכן לשירות הלאומי, הפיקו סרטון חדש הממחיש את הסיבות המגוונות על פיהן מחליטים בצבא מדוע לא יקבלו נערות דתיות את הפטור משירות צבאי. 
במקביל תתקיים השבוע הפגנה של תלמידות החינוך הדתי, מול משרד החינוך בדרישה לתת אמון בבחירה שלהם לשרת במסגרת השירות הלאומי, ולהפסיק להכניס ארגונים המבקשים לערער על בחירתם ולשכנע אותם להתגייס לצבא. 

מנכל ארגון חותם, עמיטל בראלי מסביר את האבסורד העומד בפני תלמידות החינוך הדתי: "נערות דתיות המעוניינות לתרום תרומה משמעותית לחברה ולמדינה במסגרת השירות הלאומי, מוצאות את עצמן מותקפות מלפנים ומאחור. מצד אחד, לשכות הגיוס החליטו לפעול כמשמרת הצניעות, ובודקים את אורך החצאית והשרוול, וטוענים שהם אינם עומדים בסטנדרטים המחמירים של 'הדתומטר' שלהם, והם אינן מספיק דתיות לצורך השירות הלאומי. ומנגד, כאשר הן מצפות לקבל תמיכה ערכית בבחירתם, במוסדות החינוך שלהם, משרד החינוך שולח עמותות שיסבירו להן מדוע עליהן להתגייס, וכי השירות הלאומי אינו מהווה תרומה משמעותית"

ההפגנה של בנות החינוך הדתי,  תתקיים ביום שלישי  ט' שבט (15.1.19) מול משרד החינוך בירושלים בשעה 16:00

כתבות נוספות

המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר