בוטל השינוי שיזם נתניהו בחוק קיזוז משכורות מחבלים

הצעת החוק של חברי הכנסת דיכטר ושטרן אושר בוועדת החוץ והביטחון, ללא הסעיף שמתנה את קיזוז הכספים בהחלטת קבינט. החוק יעלה לקריאה שנייה ושלישית במליאה ביום שני הקרוב

חדשות כיפה
יד בתמוז התשעח
,
27 ביוני, 2018 11:55
הפגנה להשבת גופות מחבלים

הפגנה להשבת גופות מחבליםצילום: וויסאם השלמון פלאש 90

ועדת החוץ והביטחון של הכנסת אישרה היום (ד') לקריאה שנייה ושלישית את הנוסח המקורי של הצעת החוק של חברי הכנסת אבי דיכטר ואלעזר שטרן, שמבקשת לקזז כספי משכורות המעוברות למחבלים מהכספים שמעבירה ישראל לרשות הפלסטינית.

ההצעה אושרה בוועדה בניגוד לעמדת הממשלה שביקשה לעכב את קידום החוק, והוצא ממנה הסעיף שמתנה את קיזוז הכספים בהחלטה של הקבינט המדיני-ביטחוני. ההצעה תובא למליאה ביום שני הקרוב.

אתמול הודיע יו"ר הבית היהודי וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, השר נפתלי בנט, כי סיעתו תתנגד לשינוי שמנסים בליכוד להכניס להצעת החוק. "הרביזיה שהוכנסה ברגע האחרון מרוקנת את החוק מתוכן – אנחנו לא נאפשר את זה", אמר בנט, והדגיש כי חברי הכנסת מוטי יוגב ושולי מועלם רפאלי יתנגדו לשינוי בוועדת החוץ והביטחון ובכך ידחו אותו ויאפשרו את חקיקת החוק כפי שאושר בוועדה לפני כשבועיים.

לדבריו, "הרשות הפלסטינית מעבירה למעלה ממיליארד ש"ח בשנה למחבלים שרצחו אזרחים ישראלים ולבני משפחותיהם של מחבלים שחוסלו. האבסורד הזה צריך להיעצר, וזה בדיוק מה שהחוק אומר. אלא שברגע האחרון, הוכנס סעיף 'תמים' שלא יאפשר לנו לקזז אוטומטית מהרשות הפלסטינית כל שקל שהיא תעביר למטרות טרור". 

מארגון נפגעי הטרור "אלמגור" נמסר: "בניגוד לפרסומים שונים, בארגון נפגעי הטרור 'אלמגור' תומכים במתווה שהושג בחוק קיזוז כספי המשכורות למחבלים. החשש היה שללא המתווה היה החוק נשאב לתוך מחלוקת פוליטית בין המפלגות ונתקע כמו הצעות חוק אחרות". 

יו"ר הארגון, מאיר אינדור, הודה לחברי הכנסת דיכטר ושטרן שהובילו את החקיקה, ואמר: "מעתה יקוזזו סכומי המשכורות למחבלים מהכספים שישראל מעבירה לרשות, ללא יכולת של הקבינט לבטל הקיזוז. מאידך ויתרנו על דרישתנו להעביר את הכספים המקוזזים לנפגעי הטרור. העיקר שהרשות הפלסטינית תיענש על כל שקל שהיא מעבירה למחבלים ובני משפחותיהם".
 

27.06.2018

1. יתכן שביבי לא נכנע. הוא ביקש עדר וקיבל את העיזים שרצה, הכנסו (אלעד)

במשחק הפוליטי הגל צפוי והרשות פועלת בערמה. פתאום ליברמן בעד החוק למרות שהוא תקע אותו בהתחלה. בנט תפש פטרונות כמושיע הלאומי למרות שדיכטר ושטרן הובילו. הכל פוליטיקה. ביבי ממזר יותר מכולם. בנט איים לבסוף מועלם הצביעה בעד ביטול הקרן לנפגעים.
בקיצור אלמגור צודקים שאם היו מתעקשים היה החוק תקוע. הנפגע טרור אני מודה לאלה שפעלו למרות שאני החקלאי לא יכולתי להתפנות לסייע.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

הפגנה בניו יורק צילום: shutterstock

למרות העוצר - אלפים בהפגנות ברחבי ארה"ב, חיילים יועברו לוושינגטון

קרא עוד