סגור

15 שנים אחרי היציאה מגוש קטיף: לונה פארק במקום בית כנסת

15 שנים חלפו מאז מדינת ישראל התנתקה מגוש קטיף ועקרה קרוב ל-10,000 מתיישבים מביתן. 15 שנים מאז החליט ראש הממשלה שרון להשאיר את עזה לערבים, אך מה קורה היום במה שהיה גוש קטיף? | צפו

חדשות כיפה
יג באב התשפ
,
03 באוגוסט, 2020 12:05
נווה דקלים, יולי 2005

נווה דקלים, יולי 2005צילום: Nati Shohat/Flash90

15 שנים וחצי חלפו מאז ראש הממשלה אריק שרון וממשלתו חוקקו את חוק יישום תוכנית ההתנתקות, ו-15 שנים חלפו מאז שפונו כ-8,600 תושבי גוש קטיף. בהתאם להחלטת הממשלה הסופית, הותרו רוב בתי הכנסת בגוש על כנם, אך הם הוצתו וחוללו בידי העזתים לאחר שצה"ל יצא סופית מהגוש. מה קורה היום במה שהיה בעבר גוש קטיף? צפו.

03.08.2020

1. גוש קטיף - האמת (יאיר)

בגוש קטיף גרו כשבעת אלפים איש, כולל ילדים. 1500 מתוך 2300 המבוגרים עבדו במועצה האזורית. לא מאמינים? חפשו בגוגל ''מה לעשות שהם התרגלו למשרות במועצה''.
כמה כסף קיבלו המפונים? בממוצע הושקעו שלושה מיליון שקלים (!) בכל משפחה. נשמע מופרך... חפשו בגוגל "דוח פעילות ועדות זכאות - פיצוי ממוצע למשפחה".
הפיצוי שקיבלו היה הרבה מעל ומעבר ממה שרוב הציבור יודע (חפשו בגוגל "איך ישראל הפכה את מפוני עזה למתעשרי נדל"ן"), אבל זה לא הספיק לחלק מהמפונים שאפילו ניסה לקבל פיצוי על הכנסה שהעלים ממס ההכנסה (חפשו "בגוש קטיף רצו פיצוי גם על העלמת מסים" בגוגל).
כמה מקו החוף של רצועת עזה גזל חצי אחוז מהאוכלוסיה? התשובה: שליש(!) (בידקו בויקיפדיה אם אתם לא מאמינים).
נסכם: המפונים מסכנים כי המדינה לא הציבה להם גבולות והפכה אותם לאומללים-כמקצוע. גרוע מכך, ציבור המתנחלים עשה הכל כדי "למסכן" אותם - למען תשמש עליבותם תמרור אזהרה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

היאכטה שחילצו השוטרים צילום: דוברות המשטרה

דרמה בים: השוטרים חילצו יאכטה, רגע לפני שהתרסקה אל הסלעים

קרא עוד