סגור

סערה במועצת יש"ע, ראשי רשויות תוקפים את אלחייני: "תתפטר"

לאחר שיו"ר מועצת יש"ע טען כי נשיא ארה"ב טראמפ אינו ידיד אמת של ישראל, על רקע תכנית המאה, ראשי רשויות ביהודה ושומרון זעמו, ובתכתובת פנימית קראו לו לעזוב את תפקידו: "אתה לא יכול לנהוג באופן המבזה את הארגון ואותנו"

חדשות כיפה
יב בסיון התשפ
,
04 ביוני, 2020 19:24
דוד אלחייני, יו"ר מועצת יש"ע

דוד אלחייני, יו"ר מועצת יש"עצילום: פני אלימלך

הסערה סביב תכנית המאה והחלת הריבונות ביהודה ושומרון נמשכת. אחרי דבריו של ראש מועצת יש"ע, דוד אלחייני, שאמר בראיון אמש (ד') ב'הארץ' כי "נשיא ארה"ב טראמפ אינו ידיד אמת של ישראל", על רקע התכנית, לה מתנגדים רבים במועצת יש"ע, והסערה שעוררו דבריו, מסתבר שגם בתוך המועצה קמה סערה בעקבות הדברים.

בתכתובת ווטסאפ פנימית של ראשי מועצות ביהודה ושומרון, שפורסמה בחדשות 13, תקפו ראשי רשויות ביהודה ושומרון את אלחייני בעקבות דבריו, וקראו לו להתפטר מתפקידו, מנגד, ראש רשות אחר הגן עליו והביע בו תמיכה. 

"יו"ר מועצת יש"ע, עד כאן" כתב אחד מראשי הרשויות בקבוצת הווטסאפ. "עד לאן תדרדר אותנו בהשתלחות חסרת רסן, במילים קשות ובוטות כלפי ראש הממשלה, מנכ"ל משרדו וצוותו 'השקרנים' כפי שכינית אותם בישיבת הזום המוקלטת, כלפי חבריך במועצת יש"ע - ועכשיו כלפי טראמפ ונציגיו במילים קשות ובוטות".

קמפיין נגד תכנית המאה

קמפיין נגד תכנית המאה צילום: שריה דיאמנט, פלאש 90

ראש הרשות הוסיף: "אתה לא מייצג אותי ולדעתי גם את הרוב במועצה. גם אם אתה לא מסכים עם העמדות של ראש הממשלה או של האמריקנים, אתה לא יכול לנהוג כך באופן המבזה את הארגון ואותנו", הוסיף. "אני מצטער שהחברים שותקים אבל  רובם חושבים כמוני - שבדרך התנהלותך אינך ראוי לייצג אותנו ולעמוד בראש הארגון שכה יקר לכולנו".

ראש מועצה אחר שהשתתף בדיון כתב: "ראש ממשלה ומנכ"ל משרדו 'שקרנים', יו"ר הכנסת 'נחש', טראמפ 'אויב ישראל'. דוד אלחיאני, אנא שחרר אותנו מהייצוג הבלתי הולם שלא מכבד אותך ולא אותנו ותתפטר לאלתר מתפקידך". בהמשך דבריו קרא לחבריו לא לשתוק: "חברים יקרים, השתיקה לא עושה לאף אחד מאיתנו טוב. אנחנו נראים רע בציבוריות הישראלית ובקרב תושבי יו"ש ומאפשרים למיעוט מתלהם שעומד בראש, לבזות את המוניטין שנבנה בעמל רב במשך שנים רבות. דוד, תתפטר!".

מנגד, הגיב אחד מראשי הרשויות שדווקא תמך בראש מועצת יש"ע: "חשוב לי להגיד שמבחינתי יש לדוד היו"ר את כל הגיבוי למאבק המשמעותי בדור הזה על עתיד ארץ ישראל, ובקרב אין משחקים ואסור להיות נחמדים". הוא הזכיר את שרון וההתנתקות וכתב כי "שרון החריב לנו את גוש קטיף ועכשיו יכולים בסוכרייה חמוצה להחריב לנו את כל ארץ ישראל".

תוך הסתייגות מסגנון הדברים של אלחייני כתב עוד: "גם אם סגנוני לא כמו סגנונו של דוד, הערכתי על עמדתו התקיפה, שהיא קריטית, חשובה ומשמעותית כדי לנצח במערכה".

04.06.2020

1. וְהוּא מְהַשְׁנֵא עִדָּנַיָּא, וְזִמְנַיָּא, מְהַעְדֵּה מַלְכִין, וּמְהָקֵים מַלְכִין. (מאיר - עברי אנכי)


כל אחד שיעלה או יקבל תוכנית שלום שתרמז אפילו חלוקה לארץ הקודש, שישראל תמסור אפילו גרגר אדמתה ל"שלום ", תסבול את זעמו ושיפוטו של אלוקים.

וְהוּא מְהַשְׁנֵא עִדָּנַיָּא, וְזִמְנַיָּא, מְהַעְדֵּה מַלְכִין, וּמְהָקֵים מַלְכִין. דניאל 2:21

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2020

2. דוד אלחייני - חזק ואמץ ! אל תירא ואל תיחת ! (אלי רוזנפלד)

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2020

3. תתפטר... (יוסי)

ישנה הזדמנות שלא תחזור בקרוב להחיל ריבונות...
רטב העם תומך בזה וחלון ההזדמנויות קצר, גם אם אלחייני לא אוהב...
הציבור לא יבין את הפספוס בגלל כמה ישובים קטנים
והמתיישבים יאבדו את אמון העם...
די עם הקנאות ההרסנית....

דווח על תגובה לא ראויה
04.06.2020

4. דגן וישראל גנץ הפסידו ללחיאני, ומנסים לפטר אותו (יוסי דגן וישראל גנץ הפסידו ללחיאני)

יוסי דגן וישראלגנץ הפסידו בבחירות לראשות מועצת יש"ע, ומאז מנסים לנגח את לחיאני, ואז לחיאני שדואג לכלל ההתיישבות תקף את האמריקאים ואת התוכנית המאה, וישראל גנץ ויוסי דגןבמקום להעריך את לחיאני, מנסים לתפוס טרמפ ולפטר את לחיאני, בושה של מנהיגי סרק.

דווח על תגובה לא ראויה
05.06.2020

5. נמאס להיות פראיירים! הקב"ה הוא ציווה עלינו לרשת את הארץ! אל תשתיקו את תושבי יהודה ושומרון!!! (נתנאל אילוז)

אל תשתיקו אותנו!

כתוב "וירשתם אותה וישבתם בה"


יהודה ושומרון - הסיפור של כל יהודי!

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום:  Yossi Aloni/Flash90

בעקבות תופעת לוואי חמורה: ניסוי הקורונה נעצר

קרא עוד