סגור

סרטון ביקורתי של מועצה אזורית שומרון: יש חצי אבטיח - אין חצי ריבונות

מועצה אזורית שומרון הוציאה הבוקר סרטון עוקצני בעד ריבונות ונגד מדינה פלסטינית בהמשך לקמפיין שהחלה בסוף השבוע. יוסי דגן: "ראש הממשלה יכול וצריך להחיל ריבונות גם ללא הסכמת הממשל האמריקני"

חדשות כיפה
י בסיון התשפ
,
02 ביוני, 2020 9:50
מתוך הסרטון "חצי ריבונות? ממש לא!"

מתוך הסרטון "חצי ריבונות? ממש לא!"צילום: צילום מסך

מועצה אזורית שומרון שהתחילה בסוף השבוע בקמפיין אגרסיבי הקורא לראש הממשלה להחיל ריבונות מבלי לאשר הקמת מדינת טרור בלב הארץ ומבלי להשאיר ישובים מאחור כמובלעות, הפיצה הבוקר סרטון ברשתות החברתיות שהפך ויראלי תוך דקות. 

הסרטון מתכתב עם קמפיין הליכוד לפני הבחירות שקרא שלא להצביע לכחול לבן מכיוון שאין "חצי ראש ממשלה" כהגדרתם. כשהם מכוונים לרוטציה בין לפיד לגנץ.

מועצה אזורית שומרון הוציאה הבוקר סרטון המתכתב עם הקמפיין הליכודי ואומר: "חצי אבטיח? אחלה, חצי ראש ממשלה? יכול להיות. חצי ריבונות?  ממש לא! לא משאירים ישובים מבודדים, לא מקפיאים את הבנייה, לא מקימים מדינת טרור בלב הארץ". את סרטון האנימציה אייר הקריקטוריסט יוסי שחר. 

"לצערנו נראה שממשל ארהב מפעיל לחצים על ממשלת ישראל, להקים מדינת טרור בלב הארץ, ולהפקיר חיי עשרות אלפי אזרחים בישובים מבודדים, הדרישה לריבונות היא דרישה מוסרית וצודקת מאין כמותה, היא צריכה להעשות עם הסכמת האמריקאים או בלי הסכמת האמריקאים, אם ראש הממדלה יודע להביא את הסכמת האמריקאים וודאי שזה דבר רצוי, וכל הכבוד לו, אבל ההסכמה הזו שאינה נצרכת איננה מאפשרת הקמת מדינת טרור בלב הארץ, השארת ישובים כמובלעות והקפאת בנייה. נשיא ארה"ב טראמפ לא יפתח במלחמה כוללת עם מדינת ישראל בכל מצב ובטח לא חצי שנה לפני הבחירות שלו. 

הסרטון כאמור הופץ ברשתות. אמש הודיע ראש מועצת קריית ארבע כי הוא מצטרף לדרישתו של דגן מול ראש הממשלה.

02.06.2020

1. אין קושי להחיל ריבונות מלאה בלי לספח אוכלוסיה זרה (יהודה כהן)

כל מה שנותנים לערביי ארץ ישראל במקומותיהם השונים מוצדק רק מטעמים הומניטריים, הם לא קנו את שדות ובתי הארץ משבטי ישראל. לכן צריך לתת להם דברים שיעשו להם טוב, לא אמצעי מלחמה, מרד והצקה.
בשטחי A וB יש שטחי שמורות טבע וגנים לאומיים רבים. הערבים לא שמרו על ההסכמים שחייבו אותם לשמור על נכסים אלו, שמורות הטבע של מדבר יהודה, הוחרבו. אתרים ארכאולוגיים נבזזים עד השמדתם. את הריבונות הישראלית המלאה צריך להחיל על כל שמורות הטבע, על כל האתרים הארכאולוגיים, על כל נכסי התרבות והמורשת היהודיים והאחרים. כולל כל הדרכים לשמורות, מקומות החניה, ושטחי העזר האזרחיים והבטחוניים הדרושים והעשויים להידרש. לטובת האנושות כולה, וגם לטובת הערבים שכאן ובמקומות אחרים.
כל הדרכים ביש"ע שנסללו על ידי או במימון הישראלים, כולל שוליים כחוק. כל המתקנים והתשתיות שהוקמו ע"י ישראל וכוחותיה, או שמשרתים את כלל הציבור: חייבים להיות בריבונות ישראל לטובת כולם, הם והדרכים אליהם, ושטחי העזר. אפשר לראות בשמחה, ערבים מסתובבים בנחת בדרכים, בחנויות, במקומות עבודה ונופש. בין הישראלים. מצב הפוך די נדיר. גם ערבים נרדפים מבקשים מקלט בין היהודים. לכן כל דרך, מתקן ותשתית שיוחלו בריבונות ישראל יביאו ברכה לכל מי שמגיע לו.
כל מה שיהיה בידי הערבים, יהיה מטעמים הומניטריים, ולא בגלל שרכשו מאיתנו את ארצנו. חבל לתת דברים שיגרמו נזק להם ולנו ולצדדים שלישיים. חופי הים מעזה בצפון ועד הרפה והריפות, רפיח בלעז, בדרום, הם והמים הטריטוריאליים והכלכליים שלהם, הינם בריבונות ישראל. כשישראל תאפשר להם לנפוש, לדוג ולשוט בים, הם ירויחו יותר מבהנתנם לאכזריות החמאס, הג'יהאד וחבריהם.
לכל הישובים הקיימים והעתידים, ולכל מתקני ומחנות הצבא ומערכות הביטחון, יש לתת את שטחי החיים, ההתפתחות, האבטחה, החקלאות, התחבורה וכל צרכיהם, בריבונות ישראלית.
כל תת הקרקע והמרחב האוירי ביש"ע, אינו חלק מהצרכים ההומניטריים של האוכלוסיה הערבית. ישראל תשמור שבעתיים על נכסים אלו בצדק ובמשפט.
הרעיון להעביר לריבונות פלישתית חבלי מולדת המאוכלסים בערבים, לכתחילה או כתמורה לקודשי ארצנו, הינו רעיון לא מושלם, מסכן ולא יביא לטוב. בתוך השטחים עליהם מוחלת הריבונות הישראלית ניתן לתת מעמד מיוחד לאזורים מסויימים, בהם תינתן לאוכלוסייה הערבית אפשרות לקבוע את חייהם כמו שקיים כיום באיזורי B וC. המעמד המיוחד יכלול מעמד אזרחי מתאים לתושביהם, בלי לבטל את הריבונות ישראלית. מעמד מיוחד זה ינתן הן לישובים שאוכלוסייתם ערבית שמוגדרים כעת בריבונות ישראל, והן למבנים ולישובים מאוכלסי ערבים שיוכללו בהחלת הריבונות הישראלית המשופרת שבתוכנית המאה של טרמפ. מתן מעמד איזורי B וC ואזרחות B וC בתוך הריבונות הישראלית, יאפשר החלת ריבונות לפי העקרונות שמוזכרים פה, ללא חשש מסיפוח אוכלוסיה ערבית שיכולה לעסוק בצרכיה האזרחיים בהתאם לאופיה. מדינת ישראל תוכל בהתאם לנסיבות לנייד ישובים ערביים אל ומתוך איזורי B וC. כפרים ערביים שנאנקים מחוקי התכנון והבניה הישראלים, יוכלו לנסות את יכולותיהם אם יהיו במעמד B.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

 צילום:  Lior Mizrahi/Flash90

אושרה עסקת המיזוג בין חברת סלקום לחברת גולן

קרא עוד