סגור

מאחזים ביו"ש יחוברו לחשמל: "תיקון עוול היסטורי"

בהתיישבות מברכים על ההחלטה לחבר מאחזים ביהודה ושומרון למים וחשמל. ראש מועצת שומרון, דגן: "קורא לכל הגורמים להשלים את המהלך גם במקומות אחרים". ראש מועצת הר חברון, דמרי: "בשורה גדולה להתיישבות"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
כח בשבט התשפ
,
23 בפברואר, 2020 20:10
מאחז ביו"ש. ארכיון

מאחז ביו"ש. ארכיוןצילום: יונתן זינדל, פלאש 90

בהתיישבות ביהודה ושומרון מברכים על ההחלטה מהיום (א') לחבר מאחזים ביהודה ושומרון לחשמל, דבר שלא קרה עד כה, ובמאחזים, אותם מכנים ביו"ש "ההתיישבות הצעירה", היו תלויים בחסדי גנרטורים.
מוקדם יותר הורה ראש הממשלה נתניהו לחבר באופן מיידי 12 מאחזים הנחשבים "בעלי אופק הסדרה" לרשת החשמל. המאחזים הם: נופי נחמיה, חוות יאיר, 851, מעוז צבי ושחרית - בשומרון. פני קידם-מיצד ותקוע ד' - בגוש עציון. נגוהות מערב-מצפה לכיש, גבעת אביגיל ועשהאל - בהר חברון. ואש קודש ואחיה - בבנימין.

ראש מועצת יש"ע, דוד אלחייני, בירך על הצעד ואמר כי "אנחנו מברכים את ראש הממשלה על כך שהנחה את רשויות התכנון להסדיר את החשמל ליישובים אלו שבמשך שנים סבלו מבעיות חשמל. מדובר בהנחייה חשובה לטובת היישובים הצעירים אשר סובלים במשך שנים מבעיות חשמל וכעת יתאפשר להם לקבל חשמל כמו כל אזרח אחר במדינה. זהו עוד צעד חשוב שעושה ראש הממשלה למען הסדרת ההתיישבות. 
אנו במועצת יש''ע נמשיך לפעול לקידום התשתיות במטרה להביא מיליון תושבים ליהודה, שומרון ובקעת הירדן".

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, אמר כי "זהו תיקון עוול היסטורי. ישנם בישובים הצעירים יותר מ-10,000 אזרחים שעד לרגע זה לא היו מחוברים למים וחשמל בצורה מסודרת, אפילו לא מסיבות הומניטריות. אני קורא לכל הגורמים להשלים את המהלך גם במקומות אחרים, ובראשם בחוות גלעד, אשר הוחלט שתוסדר אולם טרם חוברה למים וחשמל". 

דגן הודה לנציגי הציבור: "אני רוצה להודות לראש הממשלה מר בנימין נתניהו,  למנכל משרד רוה"מ רונן פרץ וסגנו ליאור פרבר. שר הבטחון נפתלי בנט, רמ"ט השר איתי ועוזר השר לענייניהתיישבות אבי רואה.
תודה מיוחדת לקובי אלירז עוזר השר היוצא להתיישבות ולרב אלי בן דהן סגן שר הבטחון היוצא ולראש המנהל האזרחי תא"ל רסאן עליאן על פעילות אינטנסיבית למען מטרה זו ופעלו בשותפות מלאה במקצועיות ובשקט למען השגת מטרה זו".

יוסי דגן

יוסי דגןצילום: גור דותן

גם ראש מועצת בנימין ישראל גנץ בירך על ההחלטה ואמר: "מדובר בצעד הומניטרי בסיסי שהתעכב עד היום. בשטח יש דרישות בסיסיות כאלה הנוגעות לקיום אורח חיים מינימלי, וראוי שהממשלה והעומד בראשה יפעלו להמשיך להסדיר את הקשיים הללו. כעת הם יוכלו לקבל חשמל בצורה מסודרת בדרך להתפתחות והסדרה בשאר התחומים. ההתיישבות מוקירה את המסירות שלהם".

ראש מועצת הר חברון, יוחאי דמרי, אמר בתגובה להחלטת ראש הממשלה בחיבור לחשמל של מספר ישובים ביו"ש: "חיבור מאות המשפחות לחשמל היא בשורה משמחת מאוד עבורנו! לאחר עבודה מאומצת,  סיורים בשטח ופגישות רבות  שקיימנו. אנו מברכים הערב על בשורת החשמל שהיא גם צעד ראשון לקראת הכשרת היישובים.
לאחר שנים של שגרת הפסקות חשמל בימי החורף הקרים ובתקופת השרב יזכו מאות אזרחים לאספקת חשמל סדירה לבתים".

לדברי דמרי, "זוהי בשורה גדולה להתיישבות כולה ולהר חברון בפרט, הריבונות נבחנת במעשים ולא בדיבורים ואנו מודים לראש הממשלה על הצעד הראשון והחשוב.
אנו מודים לאבי רואה ולמ"מ מנכ"ל משרד רוה"מ שסייעו מאחורי הקלעים ואנו מקווים שאלו צעדים ראשונים לקראת הסדרת ישובים אלו".

ימשיך לקדנציה נוספת. דמרי

ימשיך לקדנציה נוספת. דמריצילום: באדיבות המצולם

24.02.2020

1. כחול לבן=שחיתות-הפיצו!!!!!!!!! (מיה)

מפלגת כחול לבן מתיימרת להיות נקייה מכל רבב של שחיתות, כאשר למעשה היא המפלגה המושחתת ביותר::

בני גנץ: פרשת המימד החמישי היא פרשה שנחקרה על ידי מבקר המדינה, שבמסגרתה נחקרה התקשרות שלא על פי הנהלים המקובלים בין משטרת ישראל וחברת התוכנה "המימד החמישי", שיו"ר מועצת המנהלים שלה היה בני גנץ. הפרשה נחשפה לראשונה על ידי גידי וייץ בעיתון "הארץ" בפברואר 2019.

יאיר לפיד: לפיד חייב להסביר לציבור מדוע לא פסל את עצמו לעסוק בעניינו של חברו מילצ'ן, מדוע השאיר את העניין בינו לבין מילצ'ן ולא שיתף את בכירי האוצר,.ותמיהה נוספת היא: למה לפיד לא נחקר על הקשר והתמיכה בידיעות אחרונות? יאיר לפיד, בזמן כהונתו כשר אוצר, נהג להיפגש לעיתים תכופות בימי שישי בבוקר עם מו"ל "ידיעות אחרונות", ארנון (נוני) מוזס. (כלכליסט).

גבי אשכנזי: פרשן חדשות 13 לענייני משפט, ברוך קרא, חשף במהדורה המרכזית בערוץ 13 את הקלטות גבי אשכנזי, ואביחי מנדלבליט לשעבר במהלך חמשת הימים שבהם התלבט אם להתוודות כי המסמך המזויף נמצא ברשותו (להקלטות המלאות-חדשות 13").
פרשה נוספת שבה נאשם אשכנזי היא הטעיית הציבור במכרז השמן בהחלטת בית המשפט המחוזי נפסק שחברת הביטוח של שמן תשלם 4.5 מיליון שקל כפיצוי למשקיעי החברה,. (גלובס).

אורנה ברביבאי: חשודה שכשעמדה בראש אכ"א זייפה את נתוני גייוס החרדים, ע"מ לעזור ללפיד לשווק את טענתו שמעלה את אחוזי הגיוס במגזר החרדי (כאן 11).

יואב סגלוביץ': חשוד שכבכיר במשטרה שיבש הליכי חקירה בפרשיית אשכנזי המכונה פרשיית "הרפז". (News1).

רם בן ברק: חשוד גם הוא בפרשיית המימד החמישי כמי שהיה בכיר בחברה (גלובס, ישראל היום).

עומר ינקלביץ' הודחה משירות המדינה עקב דיווחים כוזבים במשרד לשוויון חברתי (חדשות 13).

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2020

2. איזה כיף הפשע משתלם (אלון)

דווח על תגובה לא ראויה
24.02.2020

3. כחול לבן, הם לא שחיתות ההפך הם אנשים שהמדינה נר לרגליהם, וביבי רומס כל חלקה טובה (מירה)

למה אתם כל כך סוגדים לביבי, הרי רואים את השקר וההסתה יוצאים בצרורות מפיו, מה שהוא עשה עד עכשיו זה פילוג עמוק בתוך העמך, הוא גם מחזר אחרי הערבים שפעם נהרו לקלפיות, עכשיו כדי להציל את עורו הוא מפזז סביבם, בושה.

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר