סגור

ראש מועצת יש"ע מגיב לשגריר פרידמן: "להחיל ריבונות עכשיו"

דוד אלחייני התייחס לדבריו של שגריר ארה"ב, שהבהיר כי "ארה"ב לא יכולה למנוע מישראל" להחיל ריבונות, ושב על קריאתו לנתניהו להחיל ריבונות עוד לפני הבחירות: "יש לו גיבוי ציבורי ופוליטי"

יהונתן קליין, חדשות כיפה
יד בשבט התשפ
,
09 בפברואר, 2020 13:57
דוד אלחייני, יו"ר מועצת יש"ע

דוד אלחייני, יו"ר מועצת יש"עצילום: מועצת יש"ע

שגריר ארה"ב בישראל, דייויד פרידמן, דיבר הבוקר (א') בנאום במרכז הירושלמי לענייני ציבור ומדינה, בנושא 'תכנית המאה'. במענה לשאלה מתי ישראל תוכל להחיל ריבונות, השיב השגריר כי "ארצות הברית לא יכולה למנוע מישראל לעשות שום דבר".

בתגובה לדברים יו"ר מועצת יש"ע, דוד אלחייני, שב וקורא לראש הממשלה לעמוד בהתחייבות שלו לתושבי יהודה, שומרון ובקעת הירדן להחיל את הריבונות לפני הבחירות, ולעשות זאת מוקדם ככל האפשר. לדברי אלחייני, יש לראש הממשלה גיבוי ציבורי ופוליטי בנושא.

כזכור, השגריר פרידמן אמר בנאומו כי להחיל ריבונות באופן חד-צדדי, לפני הבחירות, תהיה טעות שתסכן את תכנית השלום של נשיא ארה"ב: "תכנית השלום של הנשיא טראמפ היא תוצר של יותר משלוש שנים של התייעצויות צמודות בין הנשיא, ראש הממשלה נתניהו והצוותים הבכירים שלהם. כפי שכבר ציינו, החלת החוק הישראלי על השטחים שהתכנית מייעדת שיהיו חלק מישראל כפופה להשלמת הליך מיפוי על ידי ועדה ישראלית-אמריקאית משותפת. כל פעולה חד צדדית לפני סיום הליך הוועדה מסכנת את התוכנית וההכרה האמריקאית". אמר פרידמן.

09.02.2020

1. ביבי לא יחיל ריבונות בחיים (חגי)

לא לפני הבחירות ולא אחרי הבחירות

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה
המשך באמצעות
שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון
יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

נתניהו התחדש צילום: Gideon Markowicz/ Flash90

באיזה סמארטפון יתחדש נתניהו לאחר 12 שנים?

קרא עוד