נתניהו בישיבה במצפה יריחו: "ארץ ישראל נקנית בייסורים"

נתניהו התארח בישיבת במצפה שביריחו ואמר "עתיד ארץ ישראל הוא במדינת ישראל". יחד עם נתניהו נכחו בישיבה גם שר התחבורה ישראל כץ, שרת התרבות מירי רגב וראש מועצת מטה בנימין ישראל גנץ

משה סלע, חדשות כיפה
כא בכסלו התשפ
,
19 בדצמבר, 2019 14:07
נתניהו בישיבה

נתניהו בישיבהצילום: שיבת מצפה יריחו (שלמה דווק)

הבוקר (ה') ביקר ראש הממשלה בנימין נתניהו לראשונה בישיבה ביישוב מצפה יריחו. בביקור השתתפו גם ראש הישיבה הגבוהה הרב שבתי סבתו, ראש מועצת מטה בנימין ישראל גנץ, שר התחבורה ישראל כץ, שרת התרבות מירי רגב, חבר הכנסת מיקי זוהר ועוד.

ראש הישיבה,הרב שבתי סבתו אמר באירוע: "תחת שרביט הנהגתו של בנימין נתניהו זכתה מדינת ישראל להגיע לשגשוג מדהים ולהישגים כבירים בכל התחומים. כדברי הפסוק "ושמתיך לגאון עולם לדור דור" ראש הממשלה זכה להגשים את חזון הנביאים בהרמת קרן ישראל לעיני כל העולם כולו. החל משליחותו כשגריר בוושינגטון ועד התמודדות עם כל האתגרים בחכמה בינה ודעת".

"לעולם לא נשכח את אחיו של ראש הממשלה סגן אלוף יוני נתניהו זכר צדיק וקדוש לברכה. שהוא עברונו אות ומופת לעולם ועד", המשיך סבתו, "שמסר את נפשו לקיום מצוות פדיון שבויים משבי נורא באוגנדה. כשאני ניצב כאן לייד ראש הממשלה קשה לי לראות כיצד חלקים בעולם המשפט משיבים טובה תחת רעה לראש הממשלה. אנחנו נרגשים מאוד מהביקור המיוחד של ראש הממשלה  ומברכים את יקירנו ואהובנו בנימין נתניהו ראש ממשלת ישראל שימשיך להנהיג את מדינת ישראל בעוז ובאמונה בה'  אלוקי ישראל בחזון ובגבורה לעוד הרבה שנים בבריאות איתנה בעזרת ה'".

ראש הממשלה הודה לרב סבתו על הדברים ואמר: "אני מודה לרב סבתו ממעמקי לבי. ריגשת אותי עד מאוד בדברי האמת והצדק שלך. שמעתי את הדברים  שהם חדים ברורים ויוצאים מלב. מלב יהודים. יהודים גאים. שורות שורות של תלמידים ובוגרים. שמעתי דיברי אמת וצדק ואני נרגש כי יש יורד בדרך יריחו. זו ארצנו. ארץ התנ"ך. ארץ אבותינו. ארץ עתידנו".

נתניהו בהיכל הישיבה

נתניהו בהיכל הישיבהצילום: שיבת מצפה יריחו (שלמה דווק)

נתניהו המשיך ואמר: "אני זוכר את ההתרגשות העצומה שאחזה בי וגם באחי אחרי הניצחון במלחמה. לכן אתם אולי אחרי שנולדתם לתוך הארץ השלמה זה נראה לכם כמובן מאליו. יש כאן נס של דורות. אבל זה לא רק נס אנחנו חזרנו לכאן לבורות המים לארץ ישראל. חזרו לדרך יריחו. אני זוכר את המבצע הראשון שירדנו כאן, בכביש הגישה בנבי מוסא.  ארץ ישראל נקנית בייסורים. הייסורים הכי גדולים זה האחים לנשק. החברים שנופלים. אבל היא נקנית והיא נבנית. 

נתניהו פנה אל הרב סבתו ואמר: "הרב, מה שאתה עושה כאן יחד עם חבריך, עם בניך, עם תלמידך זה לגאול את ארץ ישראל. במעש וגם ברוח. הכל בנוי על העצמה הרוחנית. אני כל שבת קורא את פרשת השבוע לעתים רבות בני יחד עם בני אבנר, אני לא אומר את הדברים מהשפה ולחוץ אני חי את זה,  אני נושם את זה! אני מאמין בזה.  אני מקדיש את חיי בשביל הידיעה הפשוטה שעתיד ארץ ישראל הוא במדינת ישראל. והמדינה שלנו חזקה מאוד. החזק שורד ועלינו להיות חזקים כפי שלא היינו מעודנו. אני מאחל לרב הרבה הרבה בריאות. ומודה לו מקרב לב על ההזמנה והאירוח".

ראש מועצת בנימין, ישראל גנץ אמר לנתניהו: "שמחנו מאוד לארח אותך היום בישיבה. ימים לא פשוטים עוברים עליך, ועלינו, אך אני מאמין שב''ה נתעצם גם מהם, למען עמנו וארצנו. אבל בנימין הראשון שכשמו אתה נקרא, וכשמו גם אנו נקראים, ושעל הולדתו ויתמותו קראנו בפרשת השבוע האחרונה, מוכיח לנו שעם הנצח לא מפחד מדרך ארוכה.  ולכל אורך הדרך הארוכה, אנחנו לצדך".

19.12.2019

1. ביבי (דוד)

ביבי קונה / פיששששש

דווח על תגובה לא ראויה
19.12.2019

2. טעות נוספת בכתבה (אפר)

קשה לי לראות כיצד חלקים בעולם המשפט משיבים טובה תחת רעה לראש הממשלה.

דווח על תגובה לא ראויה
19.12.2019

3. תיקונים נוספים (אפר)

1. הבוקר (רביעי) ביקר - לא. חמישי
2. "נתניהו התארח בישיבת ההסדר מצפה שביריחו"

א. הישיבה איננה ביריחו
ב. הישיבה איננה ישיבת הסדר
ג. שם הישיבה איננו מצפה

דווח על תגובה לא ראויה
20.12.2019

4. כל הכבוד לנתניהו אין כמו ביבי (רק ביבי)

דווח על תגובה לא ראויה
כתבו תגובה

המשך באמצעות

שכחתי סיסמה
אין לך שם משתמש באתר? צור חשבון

יצירת חשבון חדש

אני מאשר את תנאי השימוש באתר

לימודים צילום: shutterstock

בעקבות משבר הקורונה, הקלות משמעותיות בתנאי הקבלה ללימודים במכללת צפת

קרא עוד